זריחה היסטורית

מאת יובל מרון | ניר קלינגר, יואב כץ, עדן בן בסט וכובש השער הנהדר שמואל שיימן מסכמים את משחק הגמר הדרמטי מליל אמש

זריחה היסטורית ואדומה האירה הבוקר את עיניהם של אנשי ואוהדי הפועל, לאחר 44 שנים ללא זכייה בגביע המדינה, שמו של המועדון מקריית חיים נחרט שוב בדפי ההיסטוריה של התואר היוקרתי. עיקרי הדברים מפיהם של ניר קלינגר, יואב כץ, עדן בן בסט ושמואל שיימן בכתבה שלפניכם.

קפטן הספינה ניר קלינגר אמר בסיום: ״תחושה מעולה, כל כך הרבה אנשים באו לתת חותמת לעונה כזאת מופלאה. אפילו בווינר לא ספרו אותנו. מגיע לנו, שיחקנו יותר טוב מהם. מגיע ליואב, הוא משקיע את כספו וזמנו בקבוצה. אני חושב שבחרנו שחקנים בעלי אישיות מאוד חזקה ומיוחדת וכמובן שגם מבחינה מקצועית אחד אחד. בדקה ה-105 לא ידעתי את מי להוציא, כולם היו טובים."

עוד הוסיף: ״שלטנו בכדור, הנענו ושלטנו באמצע. בחצי השני הם הפריעו לנו, בהארכה חזרנו לעצמנו, גילי היה מצויין בהארכה. לאן הלאה? המועדון צריך ללכת קדימה, זה לא משהו חולף. יש כאן חמישה שישה שחקנים ומאמן שעדיין לא חתמו. למרות שלא חתמתי אני מכין את הקבוצה לעונה הבאה. אני יודע ששיימן בבאר שבע, אבל בהקשר הזה הצלחתי להרגיע את הלהבות."
צילום: חגית אברהם 
באשר לעזיבתו של חנן ממן: ״השלוש שלוש מול בית"ר, היה משחק המפנה שלנו למרות שגם יכולנו להפסיד אותו. אבל המשחק הזה היה נקודת המפנה בעונה הזו. בנושא ממן אני תמיד אומר, שחקן שלא רוצה להיות בקבוצה שלי לא יהיה, לא נפגענו מזה וזה הכי חשוב."

בעלי הקבוצה יואב כץ אמר: "עבדנו קשה, גם בעונות אחרות היו לנו הישגים, למרות שראינו אימפריות שיורדות ליגה אנחנו שרדנו שוב ושוב וזה הישג בפני עצמו. עשינו גם גביע הטוטו אבל בהחלט ההישג הזה הוא הכי גדול שיש. אנחנו נשארים עם הרגליים על הקרקע. אנחנו נמשיך את זה בעונה הבאה, הסגל בשנה הבאה יהיה מאוד דומה, יכול להיות ששחקן זה או אחר יעזוב. לא הייתה ברירה אלא להוריד את ניר לרדת לקווים, הוא מאמן מצויין עם יכולת השפעה גדולה על שחקנים. לא מעניין אותי מה אומרים עלי, מעניין אותי לעשות ולעשות נכון. אני חושב שההחלטה לתת לחנן ממן לעבור הייתה נכונה."
צילום: חגית אברהם

כובש השער השני שמואל שיימן: "אין דברים כאלה כולם שמחים הגיעה משםחה מהולנד. שבעטתי לא חשבתי על כלום, פעם בעשר שנים נכנס גול כזה. אנחנו ביחד עובדים ולא מוותרים כולם גברים אחד אחד. זה התואר הראשון שלי בבוגרים אז אין שמחה כזו. על נושא הפרידה אני לא רוצה להתייחס, אני רוצה להתרכז בחגיגות, אני מתרכז עד סיום העונה מאה אחוז בהפועל חיפה. יש לנו עד כמה משחקים ואנחנו רוצים לסיים בצורה יפה."
צילום: חגית אברהם

קפטן הקבוצה עדן בן בסט: "כיף המשפחות פה, כולם מאושרים. אחד הרגעים המאושרים בחיים. עשינו משחק ענק, כל כך מגיע לנו ולמועדון. אני שמח שהצלחתי להניף את הגביע זה חלום. יש לנו שילוב של חדר הלבשה חזק, צוות מקצועי, קלינגר זרים מצויינים. מגיע ליואב, הוא משקיע כל כך הרבה, ואני מקווה שזה יתן לו את התיאבון לחזור."

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.