עדיין אחרונה - הפסד למכבי

מאת רובי לוי | באחד המשחקים הכי חשובים שלה מכבי חיפה כושלת ונותרת במקום האחרון. ברק פלג: "הלחץ השפיע והכריע, נלחם עד הסוף"

מכבי חיפה רושמת הפסד ליגה, באחד המשחקים החשובים של העונה, אם לא החשוב שבהם. הירוקים אירחו היום את נס ציונה בידיעה שניצחון מוציא אותם מהמקום האחרון. הירוקים הציגו משחק התקפה חלש ורשמו הפסד, 89:76. כעת חניכיו של ברק פלג שוב לא תלויים בעצמם ויקוו שוב למעידה של עירוני נהריה. הירוקים לא הצליחו להתעלות ולמעט זאק גרהאם שרשם משחק טוב עם 14 נקודות, היו פשוט חלשים. מכבי לא ניצלה את הדחיפה של הקהל הביתי שהגיע בהמוניו לרוממה ודחף את הקבוצה.

במחזור הבא יצאו הירוקים למשחק חוץ בהרצליה מול הקבוצה המקומית בני הרצליה, כאשר נהריה תארח את הפועל ירושלים.
מכבי חיפה פתחה עם: רודריגז, גאסקינס, וורקמן, בלייזר ובאקנר.

הרבע הראשון נפתח לא מדויק, שתי הקבוצות הירבו להחטיא,  הסל הראשון ברבע נקלע רק כ-3 דק' מפתיחת הרבע, לזכות האורחים מנס ציונה. וורקמן קלע את הסל הראשון של מכבי והשווה ל-2:2. הירוקים הציגו משחק חלש בהתקפה ונתקעו על שתי נקודות כאשר מנגד נס ציונה עלתה ל-9:2. בלייזר קלע את סל השדה השני של הירוקים ברבע כ-6 דק' מפתיחתו, רודריגז סחט עבירה בלתי ספורטיבית וההפרש צומק ל-6, 12:6. יבזורי שעלה מהספסל קלע שלשה והוריד ל-3 בלבד. הירוקים המשיכו להציג יכולת התקפית מבולבלת ורשמו איבדו כדור אותם תרגמו האורחים מנס ציונה לנקודות, בסיום הרבע האורחים הובילו 20:9.
הובר עם שתי נקודות וברנדווין עם שלשה, פתחו את הרבע השני עם ריצת 5:0 לירוקים. בהמשך 9 נקודות רצופות של גרהאם, צימקו את ההפרש ל-27:23. שלשה של הובר 4 דק' לסיום הרבע נתנה למכבי יתרון, 28:27. למחצית ירדה מכבי ביתרון נקודה, 34:33.
בלייזר קלע את שתי הנקודות הראשונות של מכבי ברבע השלישי. באקנר עם שתיים רצופות העלה את מכבי ל-40:37. מכבי ניסתה לברוח, אך מנגד נס ציונה הצליחה לחזור ולהישאר במשחק. נדנדת הנקודות נמשכה. באומן סגר את הרבע השלישי עבור עם סל ועבירה , קלייף וויט עם שלשה על הבאזר העניק לאורחים יתרון 60:58.
גרהאם המשיך להיות המוביל בשורות מכבי וקלע את חמש נקודות רצופות לירוקים בפתיחת הרבע הרביעי. מנגד נס ציונה קלעו שתי שלשות רצופות בדרך ליתרון חמש, 70:65. וויט המשיך להפציץ מחוץ לקשת, מכבי בצד השני החטיאה וסל של גוט נתן לאורחים יתרון 8. ארבע וחצי דקות לסיום קליף וויט שלהט (24נק') בנס ציונה, קיבל טכנית שנייה והורחק מהמשחק. מכבי לא ניצלה את ההרחקה ונס ציונה עלתה ל-80:72 כשנותרו 3 דק' לסיום המשחק. הירוקים לא הצליחו לעצור את נס ציונה ובסיום כאמור הפסד למכבי, 89:76.

קלעו למכבי: זאק גראהם 14, אנחל רודרידגס וברנדון באומן 13 כ"א, ווילי וורקמן 8, רג'י באקנר ועוז בלייזר 6 כ"א, דגן יבזורי ורועי הובר 5 כ"א, עודד ברנדוויין וטרבור גאסקינס 3 כ"א.

ברק פלג מאמן הירוקים אמר לחיפה ספורט בסיום: "הרגשה מאכזבת, גם לפני המשחק היינו בסיטואציה לא טובה עם כל זה שניצחנו שני משחקים עדיין היינו מקום אחרון, הרגשתי שהלחץ השפיע היום ממש, לא היינו משוחררים והרגשתי את זה אני רוצה שהם ישחקו בצורה זורמת יותר ושיהנו. מהתחלה זה לא זרם לנו טוב וגם שהובלנו לא הבנתי איך זה קרה. בסופו של דבר איבדנו את המשחק שהיינו במינוס  7, כל הכבוד לנס ציונה ששיחקה טוב יותר. וויט ובראון הם שחקני הכרעה וכקבוצה הם גם שיחקו יותר טוב מאיתנו."

על הסיכויים: "אנחנו מהתחלה בלי פרבילגיה לחישובים, אין לנו הרבה מה להפסיד רק להגיע לכל משחק ולהחליט שזה המשחק שבו אנחנו נותנים הכל ולקוות לטוב. גם לפני המשחק הכדור לא היה בידיים שלנו בדיוק, שיחקנו נגד קבוצה עדיפה שהגיעה הרבה יותר משוחררת. לא יודע אם נישאר, הבטחתי דבר אחד, נמשיך להילחם עד הסוף."

צילומים: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.