שוד בדוחא - רוטן, רוטן

מאת רובי לוי | מכבי חיפה לא מצליחה לנצח את בני סכנין למרות יתרון מספרי, הירוקים היו טובים יותר והרבו להחמיץ, מוגרבי השווה בפנדל בדקה ה-90, קוסטידנוב כבש לזכות מכבי. רוטן: "אני רוצה להישאר אבל דברים צריכים להשתנות במועדון" 

פשוט לא יאמן. מכבי חיפה לא מצליחה לנצח את בני סכנין למרות יתרון מספרי בשדה המגרש החל מהדקה ה-37. הירוקים שלטו הגיעו להמון מצבים הרבו להחמיץ ובדקה ה-87 גיורגי קוסטידנוב העלה את הירוקים ל1:0, במבחן היחיד של הגנת הירוקים במשחק, הם "סיפקו" למקומיים פנדל מוצדק, שאותו תירגם מוגרבי לשער שיוויון. מכבי חיפה שלטה במשחק ללא עוררין הגיעה להמון מצבים, הצליחה עאמור לכבוש בדקה ה-87, אך לא השכילה לשמור על היתרון. סלליך רשם החמצה גדולה במחצית השנייה. רגע לפני פתיחת המשחק שינתה מכבי חיפה את ההרכב שלה וזאת מכיוון שאוהד לויטה, רז מאיר, גל אלברמן ושלומי אזולאי איחרו להתכנסות הקבוצה לקראת המשחק (לטענתם בגלל מירוץ הג'ירו) והמאמן פרד רוטן, החליט להוציאם מההרכב ולהושיבם על הספסל.
צילום: האתר הרשמי.
מכבי חיפה שלטה במחצית, אך לא ממש הצליחה להגיע למצבים מסוכנים. בדקה ה-37 עובדייה חט'אב מבני סכנין ראה את הכרטיס הצהוב השני, הורחק בכרטיס אדום והשאיר את קבוצתו בעשרה שחקנים. דקה אח"כ הגיע המצב המסוכן של מכבי חיפה, רוקביצה קיבל כדור בתוך הרחבה ומ-14 מטר, בעט למרכז השער, קנדיל הדף. עוד דקה חלפה והפעם היה זה נטע לביא שבעט טוב מחוץ לרחבה והכדור חלף ליד העמוד של קנדיל. עד סיום המחצית הירוקים לא הצליחו לנצל את ההיתרון המספרי ולכבוש, למחצית ירדו הקבוצות בתוצאה 0:0.

בדקה ה-52 גיורגי קוסטדינוב כמעט וכבש כאשר בעיטה שלו מחוץ לרחבה חלפה ליד העמוד. בדקה ה-64 בעיטה מהאוויר של עוואד המחליף, פגשה את קורת השער. בדקה ה-74, החמצת ענק לסלליך, הקשר חדר לרחבה עבר את המגן עבר השוער משך את הכדור עוד קצת בעט לשער וסגס טאמבי הציל מהקו. הירוקים המשיכו עם הלחץ המאסיבי במטרה להשיג שער ניצחון ובדקה ה-82 עוואד קיבל כדור בתוך הרחבה ובעט ישירות לידיו של קנדיל. בדקה ה-87 צדק בדוחא, גיורגי קוסטדינוב נגח מקרן של קאיו, הישר לחיבור הקורות של קנדיל, 1:0 ירוק. בדקה ה-90 יונתן לוי הכשיל את מרסיץ' בתוך הרחבה, השופט פסק פנדל אותו תירגם פיראס מוגרבי לשיוויון 1:1 שנשמר עד לסיום.

מאמן מכבי חיפה פרד רוטן אמר בסיום המשחק: "מול עשרה שחקנים צריך לנצח. אני חושב שהשחקנים שיחקו טוב ואני מכבד אותם על כך, מאכזב לספוג שיוויון שכזה. הכעס של השחקנים היא תגובה נכונה, נתנו להם את המשחק. בחרתי לשנות את ההרכב כי אני לא מוכן לקבל איחור של שחקנים, כולם ידעו שיש מירוץ והם היו צריכים להקדים, יש חוקים והחוקים הם להגיע הזמן."

המאמן התייחס לעתידו ואף מתח רוטן ביקורת גלויה על התנהלות השחקנים במועדון: "אי אפשר לדעת על עתיד הכל יכול להיות, אני רוצה להישאר אבל דברים צריכים להשתנות במועדון, יש עוד שני משחקים ואני לא מקבל איחורים ודברים הצטרכו להשתנות, אני לא מקבל התנהגות שכזאת. אין הודעה רשמית כי אנחנו מחכים לרגע הנכון לקבל את ההחלטה, יש המון שמועות וזה רק שמועות."
צילום: חגית אברהם.
מכבי חיפה: גיל אופק, ארנסט מאבוקה, אליסון דוס סנטוס, אטיין ריינן, יונתן לוי, גיאורגי קוסטדינוב, נטע לביא, רועי קהת (עוואד, 60), סינטאיהו סלליך, אופיר מזרחי (מאיר, 83), ניקיטה רוקאביציה (קאיו, 71).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.