זר, ישראלי או בינוני?

מאת טל גורן | אז מה כדאי למכבי חיפה שוער זר או ישראלי? להמר על בינוני או לשים כסף גדול על שוער מוכח? טל גורן ואקס מכבי חיפה, אורי אוזן מנתחים את התפקיד שטעון שיפור במיוחד בצד הירוק - עמדת השוער 

אחת השאלות המסקרנות והמורכבות בבניית הפאזל של מכבי חיפה בקיץ הקרוב היא מי יהיה האיש שיעמוד בין הקורות של הקבוצה בעונה הבאה. ההערכה היא שהשוער הצעיר עומרי גלזר שהודח מהשער אחרי ההדחה בדרבי ברבע גמר הגביע בתחילת מרץ לא ימשיך בקבוצה בעונה הבאה וככל הנראה יושאל לקבוצה אחרת על מנת שיוכל לצבור דקות משחק ולקבוצה יגיע שוער חדש זר או ישראלי.
צילום: האתר הרשמי.
עד עתה בורסת השמות הרלוונטית כוללת את: אופיר מרציאנו, אריאל הרוש, גיא חיימוב, בוריס קליימן, ארנסטס שטקוס אמיליוס זובאס או שוער הולנדי שיביא המנהל המקצועי מוחמד אלאך. למרות שנוטים לדבר על תפקידים אחרים במגרש,תפקיד השוער הוא עורק ראשי בכל קבוצת כדורגל והוא אחד התפקידים החשובים בקבוצה בכדורגל המודרני.

"גלזר אמנם שוער מוכשר, אבל הוא מעולם לא הוכיח שהוא ראוי להיות שוער ראשון בליגת העל ובטח שלא במכבי חיפה". ניתח אקס מכבי חיפה ופרשן בהווה אורי אוזן לחיפה ספורט. "הוא קיבל לא מעט הזדמנויות, היה אשם בשערים ולא הראה התקדמות, הוא חייב ללכת לשחק בקבוצה ולהיות שוער ראשון".
צילום: האתר הרשמי.
"שוער כיום הוא החלק הכי חשוב בהגנה, היצע השוערים בארץ די מוגבל ומקרה והולכים על שוער זר, הסקאוטינג הוא קריטי, מכבי לא נחלה עד עתה הצלחה בבחירת השוערים הזרים כמו סטוייקוביץ ושארנוב. במקרה של שוער זר יש שתי אפשרויות - ללכת על הבינוני והידוע או לחפש בחוץ, אני הייתי הולך על האפשרות השנייה ומשקיע סכומי כסף גבוהים בנוסף לסקאוטינג רציני" סיכם אוזן.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.