האנגאובר: הפסד להפועל

מאת יובל מרון | מחזיקת הגביע נחלה הפסד דרמטי, אראל העלה את האדומים ליתרון(1), לוי(63) וסבע(90) קבעו מהפך, קלינגר: "למרות שאנחנו יכולים לבוא בטענות לעצמנו - בשני השערים היו טעויות שיפוט" 

כשהיא עונדת בתואר מחזיקת גביע המדינה לראשונה מזה 44 שנים, התארחה הערב הפועל באיצטדיון העירוני בנתניה בו נחלה את הפסדה הראשון העונה, למפגש נוסף מול קבוצתם של סלובודאן דראפיץ׳ ושי ברדה, מכבי נתניה. למעשה, הזכייה המדהימה של האדומים שחורים במפעל הנחשק הקנתה להם את הכרטיס לאירופה לעונה הבאה, על כן חשיבותה של ההתמודדות הערב פחתה בעבור חניכיו של ניר קלינגר. עקב כך, המאמן האדום ביצע שישה שינויים כאשר רן קדוש, חיים מגרלשווילי, ריקי מיטרבסקי, רוסלן ברסקי, מאמון קשוע ויוסיפ איבנצ׳יץ׳ זכו לחולצת ההרכב הראשון. כ-5000 צופים נכחו באיצטדיון.

כבר בדקה ה-1 הפועל היממה את האוהדים המקומיים, פלקושצ׳נקו הרים במדוייק לרחבה אל רגלו של ברסקי, הקשר הוריד בנגיעה נהדרת לאראל שבעט פנימה את שערו השני ברציפות במסגרת הליגה, 1-0 הפועל. בדקה ה-12 כמעט ונכבש אחד משערי העונה, סבע השתלט על כדור של לוי עם החזה ושיגר כדור אדיר מ-18 מ׳ שנעצר רק במשקוף. בדקה ה-15 שוב סבע הניף את רגלו מסף הרחבה, הפעם קדוש היה במקום והדף את הבעיטה של מלך שערי הליגה. בדקה ה-38 קשוע רשם החמצה ענקית כשהחטיא ברשלנות לבדו מול עמוס ממרכז הרחבה.
צילום: יובל מרון
בדקה ה-61 סבע הניח כדור מדוייק על ראשו של אביב אברהם, הקשר הנתנייתי נגח החוצה ממצב קורץ. דקותיים חלפו והשוויון הגיע, קוגבנייה התנהל עם הכדור במרכז הרחבה ומסר החוצה ללוי, הקפטן ירה פנימה מסף הרחבה, 1-1. בדקה ה-69 לוי בעט כדור אדיר נוסף מכ-25 מ׳, קדוש הדף. הבליץ הנתיינתי נמשך, שלוש דקות מאוחר יותר סבע בעט מחמישה מטרים, קדוש בהצלה ענקית מנע את המהפך. בדקה ה-79 תורג׳מן הותיר את גינסארי בודד מול עמוס, המולדובי הקשית באלגנטיות אך נעצר בקורה. בדקה ה-90 המהפך הגיע, סבע הוליך מתפרצת ומסר לספורי שהחזיר לסבע, מלך השערים גלגל פנימה, 2-1. בסיום, הפועל רושמת הפסד מאכזב בדקות הסיום.

ניר קלינגר מאמן הפועל חיפה אמר בסיום: "יכלנו לנצח את המשחק גם כשהתוצאה הייתה 1-1, השער השני היה בנבדל ברור וזה מעצבן. קבעו לנו משחק כמעט בלתי אפשרי וביצעתי שינויים כדי לא לבזות את הכדורגל הישראלי ולהתפרק פה, נתנו הופעה טובה וללא השגיאות של השופט היינו מנצחים גם. המחליפים שלנו היו מצויינים והם נתנו את המקסימום, אני מאוד גאה בשחקנים למרות האכזבה מההפסד. הייתה עזרה של טעויות השיפוט בשער השני ולצערי זה הכריע את המשחק. היה משחק קצבי לפרקים ואני בא בטענות לעצמינו שלא הכרענו את המשחק. אנחנו רוצים לסיים את העונה בצורה הטובה ביותר. אנחנו עובדים ללא הפסקה לקראת העונה הבאה, אני עושה הכול למען הפועל חיפה וככה צריך להתנהג מקצוען, הפועל תגיע מוכנה לעונה הבאה."

הרכב הפועל חיפה: רן קדוש, שמואל שיימן, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, חיים מגרלשווילי, ריסטו מיטרבסקי, גל אראל(64, אלון תורג׳מן), רוסלן ברסקי, מקסים פלקושצ׳נקו, יוסיפ איבנצ׳יץ׳(80, עדן בן בסט) ומאמון קשוע(57, ראדו גינסארי)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.