עדיין כאן! ניצחון למכבי

מאת רובי לוי | מכבי חיפה מנצחת את ראשל"צ בחוץ וחוזרת למאבק על ההישארות בליגה בגדול, הירוקים מחזיקים אצבעות לנהריה. יבזורי ורודריגז עם שיאים עונתיים הצטיינו במכבי. ברק פלג: "אני לא קוסם" 

זה עדיין לא נגמר, הירוקים עם ניצחון שני ברציפות בליגה שומרים לעצמם סיכוי להישאר בליגה. מכבי ניצחה הערב את ראשון לציון בחוץ בתוצאה 92:79 וכאמור, שומרת לעצמה סיכוי לעשות את הבלתי יאמן ולהישאר בליגה. הירוקים הציגו משחק התקפה מצוין, לאחר שהיו כבר בפיגור 10, אך רבע רביעי מעולה של השחקנים בירוק, הרבה בזכות יכולת מצוינת של דגן יבזורי (שיא עונתי עם 18 נק') ואנג'ל רודריגז (גם הוא עם שיא עונתי 31 נק') שהיו פשוט בלתי ניתנים לעצירה.

זהו ניצחון חוץ ראשון של מכבי אחרי 9 הפסדי חוץ רצופים, וכאמור ניצחון שני ברציפות לברק פלג על הקווים הירוקים. כעת במכבי מחזיקים אצבעות לחולון שמשחקת בנהריה מול הקבוצה המקומית, הפסד של הקבוצה הצפונית, יפתח את המאבק מחדש ויצמק את הפער בין הקבוצות למשחק אחד בלבד (לטובת נהריה), בשבוע הבא תארח מכבי חיפה את נס ציונה, ובמכבי יעשו הכל כדי שההיכל ברוממה יהיה מלא על מנת לדחוף את הירוקים, נהריה אגב, תצא למשחק חוץ מול מכבי ת"א.
צילום: מנהלת ליגת העל.
מכבי חיפה פתחחה עם: רודריגז, גאסקינס, וורקמן, בלייזר ובאקנר.

הרבע ראשון לא נפתח טוב מהצד של הירוקים שנתקעו בפתיחה על 6 נקודות. יבזורי הצליח לקלוע לזכות הירוקים ולמצק את התוצאה, וברבע הראשון היו אלה המארחים מראשון שירדו ביתרון 21:16. הרבע השני היה צמוד יותר, שתי שלשות של גרהאם צימקו ל-29:26, ובהמשך גם השווה את התוצאה ל-32:32, עם סל ועבירה. במחצית ראשון לציון הוליכה 37:34.

הרבע השלישי המשיך גם הוא צמוד, ראשון עוד עלתה ליתרון 6, אבל ריצת 9:0 ברשותו של רודריגז נתנה למכבי יתרון 3, 43:40. סל של גאסקינס נתן למכבי יתרון שיא במשחק, 55:47. יבזורי המשיך את היכולת הטובה שלו ושמר את היתרון לירוקים, אלא שלנגפורד שפשוט לא הפסיק לזרוק לסל, קלע חמש נקודות רצופות וצימק את ההפרש לנקודה אחת בלבד, 60:59. הרבע הרביעי המשיך צמוד, עם חילופי סלים בשני צידי המגרש. במצב של 75:73 לזכות הירוקים, היו אלה יבזורי ורודריגז שלקחו את המשחק עליהם, סל של באומן נתן למכבי יתרון 6. מכבי הצליחה לשמור על ההיתרון ואף להגדיל אותו עד הסיום רודריגז חגג עם חדירות מהירות ובסיום ניצחון חשוב למכבי חיפה, 92:79.

ברק פלג מאמן הירוקים אמר בסיום: "אני מדגיש לשחקנים כל הזמן שצריך לשמור על צניעות, גם אם היינו מקום ראשון עכשיו, בטח במצבנו. אני לא יכול להתחייב על מה יהיה, אני כאן יכול להתחייב שנשאיר הכל על המגרש. השחקנים לומדים אותי בשלושה משחקים כבר, אני "פוגע" בהם במה שהם היו רגילים, בתרגילים ובדקות שלהם, אבל שאתה מגוייס לטובת המטרה זה מאפשר לקחת את ההחלטות יותר בקלות. אין לי פה שום קסם, עשינו שינוי מסויים אבל קשה לי להכניס שינויים מקצועיים כמעט ואין אימונים זה הכל ממשחק למשחק, זה להגיע לשחקנים דרך הלב והראש לשכנע אותם שתמיד יש על מה לשחק כי בסוף בסוף זוכרים איזה שחקן אתה. אני מכיר את דגן לא מהיום יש לנו היסטוריה, אני יודע מה הוא יכול לתת וכמה הניסיון שלו חשוב, יש לי איתו חיבור שאני לא צריך לדבר איתו הרבה."

קלעים מובילים במכבי חיפה: רודריגז 31 נק' 4 אס' ו-3 חט', יבזורי 18 נק', גרהאם 12 נק', באומן 8 נק', וורקמן 6 נק', בלייזר 5 נק', באקנר 2 נק' ו-8 ריב'.
צילום: מנהלת ליגת העל.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.