הפועל חיפה מחזיקת הגביע

מאת אבירן אסולין | צילום: חגית אברהם | הישג ענק לאדומים שמניפים גביע אחרי 44 שנים שחונות ללא תואר. פלקושצ'נקו (28)שיימן בשער ענק (105 ) ואלון תורג'מן  (120) היממו את בית"ר 3-1 בטדי וקבעו: הפועל חיפה מחזיקת גביע המדינה לשנת לעונת 2017-2018. קלינגר: "הפכנו מברווזון מכוער ליפיופה" צפו בתמונות המשחק מהדשא ומהיציע 

תגידו מזל טוב. הפועל חיפה היא מחזיקת גביע המדינה לעומת המשחקים 17/18. בסיומו של משחק מרתק ומלא בפיקנטריה, הפועל חיפה קיבלה הערב (רביעי)  באיצטדיון טדי חותמת רשמית לעונה המצוינת שלה כשזכתה בגביע המדינה אחרי 44 שנים ללא תואר. אחרי שיוויון בתום 90 דקות, המשחק הלך להארכה, אלא שאז הפועל העבירה הילוך, שיחקה מצוין וכבשה פעמיים מרגלי שיימן ותורג'מן
אחרי התפאורה המרשימה לפני שריקת הפתיחה, לירן ליאני הוציא את חגיגת הגביע בטדי לדרך לעיני 28,900  צופים משולהבים וביניהם האזרח מספר 1, נשיא המדינה, רובי ריבלין. האדומים מהכרמל פתחו ללא רגשי נחיתות וחיפשו כבר בדקות הראשונות את השער של קליימן. אחרי פתיחה מבטיחה משהו, שתי הקבוצות נרגעו והמשחק התנהל ברובו במרכז השדה. ההזדמנות הראשונה הגיעה אחרי רבע של משחק מצד המארחת בצהוב שחור. איתי שכטר מצא את חן עזרא ברחבה והאחרון סובב כדור חלש ששטקוס לא התקשה לקלוט. ארבע דקות חלפו להפועל הייתה קרובה רק סנטימטרים בודדים משער יתרון אחרי התקפה יפה בצד ימין, בסיומה הכדור רק שרק ליד הקורה. הזדמנות גדולה לחניכיו של קלינגר. דקה 25 ושטקוס מציל את הפועל מפיגור ודאי אחרי ירידה אדירה לכדור לא פשוט של קריאף. דקה 28 בטדי - הר הגעש האדום מתפרץ. מקסים פלקושצ'נקו משתלט על כדור מחוץ לרחבה  ויורה את היתרון של הפועל באדיבותו הרבה של בוריס קליימן שמזנק באיחור ומספיק רק ללטף את הכדור בדרך לרשת, טעות קשה של השוער. שתי דקות בלבד חולפות והקצב המצוין בטדי נמשך, בית"ר יצאה להתקפה בסיומה אנתוני וראן עלה גבוה מעל כולם נגח כדור שנעצר רק ברשת - ורץ לחגוג עם החברים שיוויון בזק בטדי. הפועל נסוגה לאחור לאחר שספגה וחן עזרא לא היה רחוק מיתרון ראשון של בית"ר במשחק. עד הירידה לחדרי ההלבשה התוצאה נשמרת, שיוויון 1-1 בטדי.
המחצית השנייה יצאה לדרך ללא חילופים באדום ועם קצב גבוה, אם כי שתי הקבוצות התקשו לאיים על השערים. דקה 60, שטקוס מציל את הפועל מפיגור עם עצירה הירואית, דווקא אחרי נגיחה של תמאש לשערו. יכולת שיא של השוער הליטאי של הפועל. עד הסיום לא נרשמו אירועים משמעותיים מצד שתי הקבוצות והמשחק נכנס להארכה.
ההארכה נפתחה בלחץ של הפועל אבל דווקא המארחת בצהוב שחור הגיעה למצב מסוכן ברחבה של שטקוס. סילבסטר ניער מעליו את הגנת הפועל וטען לפנדל, ליאני הורה להמשיך. גם בצד השני נשמעו טענות לעונשין אחרי שבן בסט נתפס על סף הרחבה על ידי פריירה, ליאני דווקא ראה את ההפך לקול מחאות קשות של המחנה האדום. שתי דקות חלפו ותאמאש שלח כדור חופשי אדיר שפספס במעט את החיבור של קליימן.
דקה 105 - היציע האדום בטדי בשמיים, שמואל שיימן השתלט על כדור, העביר לרגל ימין החלשה שלו ושלח כדור ענק ברגל ימין שפוגש רק את החיבור של קליימן ששוב הגיב מאוחר וספג. צעד ענק של הפועל אל עבר הגביע. בתוך תוספת הזמן תורג'מן קבר את בית"ר עם השלישי ושלח את הפועל לחגוג ולצבוע את חיפה באדום.

ניר קלינגר מאמן הקבוצה שהתרגש מאוד אמר בסיום: "האמת שהתגעגעתי מאוד לתחושה הזאת, במיוחד שכל המשפחה שלי ביציע, דבר שלא קורה הרבה ואני מאוד בשבילם. הגיע לנו לזכות בגביע, זה סיום של עונה מדהימה, עם שחקנים מדהימים וגברים. כל הקהל הזה זה דבר מדהים. המועדון הפך מסוג של ברווזון מכוער ליפיופה אמיתית. בתחילת העונה אמרנו, ויש לנו את הניסיון  לומר שבחרנו שחקנים טובים לא רק מבחינה מקצועית אלא גם באישיות ובמנטליות. נכון שלא רציתי לאמן בתחילת העונה, כרגע אני שמח להיות מאמן. נבחרת? מה שיהיה, יהיה."

הרכב הפועל חיפה: שטקוס, מלול, תמאש, קפילוטו, שיימן, אראל (מיטרבסקי, 103) גינסארי, פלקושצ'נקו, ורמוט (קשוע, 115) בן בסט (סויסטאד,113) ותורג'מן.


תגובה 1:

מופעל על ידי Blogger.