פרובלמטי ומחונן בהבקעת שערים

מאת טל גורן | מסתמן כי החלוץ ההולנדי מיכאיל קראמר יהיה החלוץ החדש של מכבי חיפה. השחקן הפרובלמטי שנחשב מוקצה בהולנד, רוצה לשוב ליכולת מהימים שלו בפיינורד ששילמה עליו לפני שנתיים מיליון וחצי אירו, חלוץ פרובלמטי שנחשב מחונן בהבקעת שערים

מיכאיל קראמר בן 29 (1.96 מ') שוחרר לפני קצת פחות מחודשיים מספרטה רוטרדהאם ההולנדית לאחר שבעט במשחק ליגה נגד ויטסה ארנהיים בפניו של המגן אלכסנדר בוטנר, והושעה ל-7 משחקים. בעקבות המקרה הושעה קראמר מהמועדון ושוחרר לצמיתות. במדיה של ספרטה הספיק קראמר לשחק רק 8 משחקי ליגה וכבש 2 שערים מאז הצטרף אליה פברואר האחרון, לאחר ששוחרר מפיינורד באמצע העונה.
במדי פיינורד.
קראמר עצמו גדל באקסלסיור ובגיל נוער עבר לנ.א.ק ברדה במדיה שיחק 12 משחקים אבל לא הצליח לכבוש, לאחר מכן עבר קראמר לולוונדאם הצנועה ששיחקה בליגת המשנה במדיה כבש 40 שערים, ובישל 20 נוספים בארבע שנותיו בקבוצה.בהמשך עבר לדן האג וגם שם המשיך ביכולת הכיבוש המרשימה עם 24 שערים ב-61 משחקים. יכולתו הטובה גרמה למועדון הפאר ההולנדי, פיינורד לרכוש אותו בסכום של מיליון וחצי יורו בקיץ 2015.
הבעיטה המדוברת.
במדי הקבוצה הגדולה של רוטרדהם היה שותף לאליפות בעונת 2016/17 ותרם 27 שערים ב-71 משחקים, כולל עונת שיא של 20 כיבושים בכל המסגרות (מתוכם 14 בליגה) בעונת 2015/16. העונה הוא לא הרבה לשחק במדי פיינורד וכבש 2 שערים בלבד לפני ששוחרר לספרטה בפברואר האחרון.
הסנדוויץ' המדובר.
קראמר נחשב בהולנד לכובש שערים מחונן , עם משחק ראש משובח, אבל גם לשחקן פרובלמטי לא קטן. מלבד התקרית בה היה מעורב עם מגן ויטסה ארנהיים אלכסנדר בוטנר, לקראמר היה מספר שערוריות לא מבוטל, כאשר במהלך משחק צולם אוכל סנדוויץ על ספסל קבוצתו. בתקרית אחרת התקוטט קראמר באימון עם בלמה של מכבי חיפה בהווה אטיין ריינן. מבחינה מקצועית נחשב קראמר לחלוץ שצריך שיעבדו בשבילו, הצד החזק שלו הוא הסיומת, הוא בעיקר כובש בנגיחות וזאת מפאת גובה החריג (1.96 מ').
"מבחינה איכותית מדובר בשחקן טוב לליגה הישראלית" ניתח לחיפה ספורט פרשן הליגה ההולנדית אסף כהן. "עם זאת מדובר בשחקן שצריך שיעבדו בשבילו, הוא לא מייצר מצבים בעצמו וצריך שחקנים עם הגבהות טובות שיפעילו אותו. בנוסף מבחינה התנהגותית לא מדובר בבחור רגוע במיוחד, הוא צריך לעבוד יותר על הראש". עוד הוסיף כהן "מדובר בשחקן שדומה בסגנון שלו לגליינור פלט ותומהאס פקהארט, חלוץ דומיננטי ברחבה אבל חסר כיוון מחוץ לה. מדובר בשחקן שמשתלב היטב בסגנון ה-4-3-3 ההולנדי, שמצריך שחקני כנף עם קרוסים מצויינים."

צפו בקראמר במדי פיינורד:


על הנייר מדובר בנעלם גדול במשוואה של מכבי חיפה מודל 18/19. בשנים האחרונות מכבי חיפה מתקשה ליצר משחק אגפים שוטף ושליטה במשחק, מה שחלוץ כמו קראמר זקוק לו. מבחינת ביטחון מדובר בשחקן שמגיע למועדון במגמה של ירידה שאחרי עונת השיא אותה חווה לפני כשנתיים, הוא כמעט לא שיחק. בעקבות התנהגותו מדובר בשחקן מוקצה שבהולנד חוששים לגעת בו עוד.

החתמתו של קראמר מעידה, אולי, על רצון של מו אלאך לייצר קבוצה שתעבוד מהאגפים ותשחק בשיטה של 4-3-3, שיטה אהובה על מאמנים הולנדים. על מנת להשלים את הפאזל במכבי יהיו חייבים להחתים שחקני קו שיוכלו להזין את קראמר בכדורים.

השער האחרון של קראמר במדי ספרטה:

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.