שומרים על תקווה - ניצחון למכבי

מאת רובי לוי | מכבי חיפה מצליחה להשיג ניצחון ביתי חשוב על עירוני נהריה והיא שומרת עדיין על סיכוי להישאר בליגה. שלשה של בלייזר נתנה לירוקים את הניצחון. פלג: "הולך עם מי שנלחם"

מכבי חיפה מצליחה לנצח היום את עירוני נהריה ושומרת לעצמה סיכויים לעשות את הבלתי יאמן ולהישאר בליגה. שלשה ענקית של עוז בלייזר נתנה לירוקים את הניצחון 67:63. ווילי וורקמן כמעט והפסיד למכבי את המשחק עם שתי החטאות קריטיות מקו העונשין בשניות הסיום, למזלו היה שם באקנר עם ריבאונד וגרהאם עם קור רוח מהקו. הירוקים מצמצמים במעט את הפער מעירוני נהריה שעומד על שני משחקים, חניכיו של ברק פלג שהשיג את ניצחון הבכורה שלו עדיין צריכים לא מעט ניסים וניצחונות על מנת להישאר בליגה.
צילום: חגית אברהם.
את מכבי חיפה שכבר הייתה בפיגור 8 נקודות במהלך הרבע האחרון, הובילו אנג'ל רודריגז (12 נק') ועודד ברנדוויין (11 נק'), זאק גרהאם שהיה אחד האחראיים לניצחון קלע 10 נקודות, כולם ברבע האחרון כאשר הוא נשלח פעם אחר פעם לקו, ושמר על קור רוח עם 8 מ-8.

מכבי חיפה פתחה בחמישייה עם: רודריגז, גאסקינס, וורקמן, בלייזר ובאקנר,

הרבע הראשון היה צמוד ולא מדוייק, ניכר היה שמדובר במשחק תחתית. נהריה פתחה ועלתה ליתרון, מנגד רודריגז הוביל את מכבי לריצת 7:0, נהריה הגיבה עם 6:0 משלה בסיום הרבע ההיתרון היה של האורחת 16:14. ברבע השני מכבי פתחה בריצת 9:0 שהעלו אותם ליתרון 25:19. נהריה צימקה ושלשה של יאנג עם הבאזר חתמה מחצית ביתרון זעום לירוקים 33:30..
צילום: חגית אברהם.

במחצית השנייה המשחק המשיך להיות צמוד, נהריה הצליחה להפוך את התוצאה ולרדת ביתרון 2 בסיום הרבע השלישי, 46:44. ברבע הרביעי נראה היה שזה שוב חומק לירוקים מהידיים, לאחר ריצת 10:0 של האורחים שנתנה להם יתרון 58:50. הירוקים נגסו בהפרש, כחצי דקה לסיום שנהריה ביתרון 61:60, קלע בלייזר שלשה אדירה שנתנה למכבי יתרון 63:61. וורקמן נשלח לקו ויכול היה לסיים את הסיפור אבל הוא לא עמד בלחץ והחטיא את שתי הזריקות, למזלו היה שבאקנר שלקח את הריבאונד, וגרהאם שעמד בלחץ שמר על קור וקלע מהקו בדרך לניצחון ירוק וחשוב, 67:63.

ברק פלג מאמן מכבי חיפה אמר בסיום: "אני מרגיש שמגיע לשחקנים שלי את הניצחון היום. בכל משחק נתון מישהו מהשחקנים יצטרך להקריב מעצמו ובאמת מי שאני מרגיש שנלחם ונותן את כל כולו אז אני הולך איתו."

קלעו מכבי חיפה: רודריגז 12 נק' ו-4 אס', ברנדוויין 11 נק', גרהאם 10 נק', בלייזר וגאסקינס 9 כ"א, באקנר 7 נק', קופרברג 4 נק', וורקמן 3 נק', יבזורי 2 נק'.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.