מכבי חיפה פותחת עונה

מאת רובי לוי | מכבי חיפה פותחת עונה ומציגה שחקן רכש אחד בלבד. ארבעה שחקנים לפחות ישוחררו מהסגל הנוכחי לפחות עוד שלושה יגיעו 

עם שחקן רכש אחד בלבד, וסגל כמעט זהה לזה של העונה שעברה, פותחת מכבי חיפה את אימוניה לעונה הנוכחית. למעט מיכאיל קראמר והמושאלים שחזרו לקבוצה, הירוקים נראים אותה הקבוצה משנה שעברה. על פניו נדמה שמו אלאך המנהל המקצועי לא ממש ביצע שינויים, אך מתחת לפני השטח הוא פועל, כך על פי גורם במועדון שסיפר לחיפה ספורט: "יש לו מועמדים וכרגע בגלל המונדיאל השוק רדום". אין ספק שמכבי חיפה שפותחת את העונה היום, תעבור עוד לא מעט שינויים עד פתיחת העונה הרשמית. הירוקים "מנצלים" את העובדה שהמשחק הראשון של שלהם הוא רק בעוד כחודש וחצי.

מי צפוי לעזוב?

שחקנים שיפתחו את האימונים עם הקבוצה כמו: קאיו, קלאוס, עומרי בן הרוש, לא בתוכניות של המועדון וכרגע מכיוון שהם תחת חוזה הם מקבלים את האפשרות להתאמן עם הקבוצה, אך ברגע שתמצא להם קבוצה או סידור שיתיר את החוזה שלהם הם לא יהיו בקבוצה. גם מעמדו של אליסון דוס סנטוס לא ברור, נדמה כי הבלם לא ממש בתוכניות של הקבוצה, אך גם כאן לפי שעה לא נמצאה קבוצה שתקלוט אותו ותשלם את שכרו. גם הקשר הבולגרי גיורגי קוסטדינוב לא נמצא בתוכניות של אלאך ויעזוב כמובן.

איך תראה הקבוצה ומי צפוי להגיע?

לפי גורמים במכבי חיפה, לאלאך רשימה של לא מעט מועמדים והוא מכוון להכי גבוה, ההתנהלות של ההולנדי שונה משל הנורבגי קרלסן, נדמה כי ההולנדי לא רוצה להביא שחקנים בלחץ ובשליפה מהמותן, אלאך עובד עם תוכנית סדורה ורשימת שחקנים. לא מעט שחקנים שאלאך רצה העדיפו ללכת לליגות בכירות יותר.

על פניו מכבי חיפה של העונה הבאה לא תראה שונה בתכלית מהעונה החולפת, לויטה וגלזר יאבקו על אפודת השוער, הבלמים המובילים צפויים להיות: גרשון, ריינן וחבשי ששב מעונת השאלה בבני יהודה. באגף ימין יקבל את האשראי ארנסט מאבוקה, כאשר לאגף שמאל צפוי להגיע רכש, הירוקים עוקבים באדיקות אחר מצבם של טאלב טאווטחה ואופיר דווידזאדה, בתקווה להנחית אחד מהם בסמי עופר. רכש נוסף שצריך להגיע, וכפי הנראה יהיה זה שחקן זר, קשר אחורי, על המשבצת של גל אלברמן. לאלאך מספר מועמדים לתפקיד כמו גם מספר מועמדים שירדו מהפרק לאחר שהעדיפו ללכת לליגות בכירות יותר. עוד בקישור בקבוצה מנסים לקדם את הבאתו של קשר מכבי נתניה ניקו אולסק, עסקה שלכל הדעות קרובה לסיום. השחקן אותו הכי הרבה רוצים לראות במכבי חיפה, הוא שחקנה של בית"ר ירושלים, עידן ורד. בקבוצה בטוחים שהגעה של ורד תתרום לא רק מקצועית, אלא גם מורלית ותעזור לקבוצה במכירת המנויים.

אלאך בטוח שהזר שיגיע על המשבצת של גל אלברמן, כקשר אחורי, הוא השחקן החשוב במערך של הירוקים ויכול לשדרג שחקנים כמו רועי קהת ושלומי אזולאי שצפויים להמשיך להיות שחקנים מובילים. בחוד, הרכש ההולנדי קראמר צפוי להיות החלוץ המוביל, כאשר יהיה מעניין לראות כיצד האוסטרלי ניקיטה רוקביצה משתלב בהרכב לצד ההולנדי או שימתין להזדמנות על הספסל, מוחמד עוואד הצעיר יחכה על הספסל להזדמנות.

עמית זנטי:

דווקא שהיה נדמה שהדברים מסתדרים, הקשר הצעיר ביצע פניית פרסה ולא חתם על החוזה החדש שהוצע לו. לפי שעה זנטי נחשב שחקן חופשי ויכול לחתום בכל קבוצה שיחפוץ, מכבי חיפה תדרוש עבור השחקן דמי השבחה. נדמה כי זנטי מנסה למשוך זמן ואולי למצוא לעצמו קבוצה באירופה.

לסיכום:

במכבי חיפה בטוחים שככל שהמונדיאל יתקרב לסיומו ושוק העברות יתעורר, הם יצליחו לסכם עם שחקנים. כאמור הערכות הן שעד פתיחת העונה הירוקים יתחזקו בלפחות שלושה-ארבעה שחקנים: מגן שמאלי, קשר אחורי, עידן ורד וניקו אולסק. וישחררו לפחות ארבעה-חמישה שחקנים: קאיו, קלאוס, בן הרוש, קוסטדינוב, דוס סנטוס.

הסגל שיפתח את האימונים היום:

אוהד לויטה, עמרי גלזר, גיל אופק, ארנסט מאבוקה, רז מאיר, אטיין ריינן, אליסון דוס סנטוס, רמי גרשון, יונתן לוי, עמרי בן הרוש, סאן מנחם, גל אלברמן, נטע לביא, עופרי ארד, ים כהן, טימוטי מוזי, רועי קהת, שלומי אזולאי, סנטיהו סלליך, קאיו אלבס, אופיר מזרחי, קלאוס, שון וויסמן, מוחמד עוואד, מיכאיל קראמר.

גיאורגי קוסטדינוב, ניקיטה רוקאביצה ועיאד חבשי ייצטרפו לאימונים ב-4.7 כיוון שהשתייכו לנבחרות. עמית זנטי נמצא במו"מ על הסכם חדש, השחקן יצטרף לאימוני הקבוצה לאחר שיחתום על ההסכם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.