מכבי חיפה מציגה: מהפכת האקדמיה

מאת רובי לוי | מו אלאך, יניב כהן ואסף בן דוב מציגים, מהפכת האקדמיה. 10 מאמנים במשרה מלאה יעבדו במחלקות הנוער השונות. בוקולי יהיה אחראי על המאמנים 

מכבי חיפה מציגה, מהפך הנוער של מוחמד אלאך. ההולנדי מביא לחיפה את המודל אותו יישם בויטסה ההולנדית. מעטפת של עשרות בעלי מקצוע שילוו את את כל האקדמיה, מגילאי הילדים דרך הנערים ועד הנוער. ההולנדי סיפר היום במסיבת העיתונאים בה הציג את משנתו לגבי האקדמיה ואמר: "בחודשים שאני פה למדתי את מחלקת הנוער ואת השינויים הדרושים בה, אקדמיה זה לא רק להצמיח שחקנים לקבוצה הבוגרת זה גם להוציא אנשים טובים לחברה, ועלינו מוטלת אחריות גדולה."

השינוי הגדול אותו עומד להנחיל אלאך יחד עם יניב כהן הוא מהותי וכזה שלא מכירים במכבי חיפה. באקדמיה לכדורגל של מכבי חיפה יועסקו העונה מספר שיא של מאמנים במשרה מלאה, רובם ככולם שחקני עבר. המטרה בהגדלת המשרות לדברי גוסטבו בוקולי שיהיה האחראי על צוות המאמנים באקדמיה היא: "לתת לשחקנים כמה שיותר שעות כדורגל", עוד הוסיף בוקולי: "הילדים של היום לא יוצאים כמעט לשכונה לשחק כדורגל, והמטרה שלנו זה להשלים את החסך הזה."
מעבר לצוות של עשרה מאמנים שיועסקו במשרה מלאה, לאקדמיה יהיה צוות של שיכלול רופאים, סקאוטים ואנליסטים שינתחו את ביצועי השחקנים. שינוי נוסף שהנחיל אלאך הוא חלוקת האקדמיה לחטיבות, קבוצות מגיל 10-12, קבוצות מגיל 13-15 וקבוצות מגיל 16-19, כאשר המטרה לתת לכל קבוצת גיל את שיטת הטיפול הנכונה במטרה להכינם לקבוצת הגיל הבאה.
מטרת העל של מו אלאך, יניב כהן ושות' היא להביא את השחקנים לקבוצה הבוגרת צעירים יותר ומוכנים יותר. יניב כהן המנהל המקצועי של האקדמיה הסביר את החשיבות של צוות אימון על טהרת שחקני עבר כמו: רפי כהן, אריק בנאדו, אברהם אבוקרט, ניר דוידוביץ', יוסי ג'אנח ועוד. המטרה היא להנחיל לשחקנים הצעירים את הDNA של מכבי חיפה, שחקנים שכבר עברו ומכירים את המועדון יכולים לתת לשחקנים הצעירים כלים להמשך הדרך.
אסף בן דוב מנכ"ל הקבוצה סיפר על ההשקעה הרבה בשיפור מתקני האימונים בהשקעה של מיליון דולר, הושקעו כספים בתשתיות, ובבניית מגרש סינתטי, לאחר שהקודם לא עמד בתנאים הראויים.
בשורה התחתונה במכבי חיפה רוצים לראות תוצאות כבר בטווח של השנתיים הקרובות, יניב כהן התייחס ואמר: "המטרה כבר בשנתיים הקרובות לראות שחקן שמשתלב ברוטציה ואם מסתכלים חמש שנים קדימה, הייתי רוצה לראות שחקן שיצא ממחלקת הנוער ונמכר לקבוצה באירופה על מנת להחזיר מעט מההשקעה הגדולה".

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.