פאפאזוגול: מבט על היווני

מאת יובל מרון | האוהדים הבלגים מפרגנים: ״אני לא יודע למה שחררו אותו״, הכתבים המקומיים מציינים: ״הוא חלוץ מטרה קלאסי״, מבט על החלוץ החדש

אשתקד, אוהדי הפועל בסמי עופר התרגלו לענות לקולו של כרוז הקבוצה אריה מידן כאשר היה מכריז: ״כובש השער הוא מספר 17 אלון..״. החלוץ אשר עזב לאוסטריה וינה הותיר חלל גדול במרכז ההתקפה האדומה ומלאכת הבקעת השערים תוטל על כתפיו הרחבות של ת׳נאסיס פאפאזוגלו. נתוניו הפיזיים של החלוץ בן ה-30 מרשימים לכל הדעות, הוא מתנשא לגובה של 1.95 מ׳ וניחן במשחק ראש איכותי. עם זאת, עוצמותיו הפיזיות של אקס קורטרייק פוגעות ביכולותיו הטכניות של החלוץ, חיסרון אשר עלול לפגוע בסגנון המשחק אותו מעדיף קלינגר הבנוי על התקפות מעבר מהירות ויעילות.

את תחילת הקריירה בילה פאפאזוגלו בקבוצות ביוון, עפ״י נתוניו הסטטיסטיים ניתן לראות שהוא אינו סקורר גדול אך יעיל. בסה״כ ב-136 הופעות בליגה היוונית במדיהן של כריתים, פאוק סלוניקי, אריס סלוניקי, אטרומיטוס ואסטראס טיפוליס, הרשית פאפאזוגלו 25 פעמים ובישל 16 שערים נוספים. בממוצע, החלוץ היה מעורב באופן ישיר(בישול או כיבוש) במהלך של הבקעת שער כל שלושה משחקים. בשנת 2015 סיים ת׳אנאסיס את חלקו בכדורגל היווני והחל הרפתקה חדשה במדיה של קורטרייק מהליגה הבלגית הראשונה.

צילום: דוברות המועדון

בעונתו הראשונה בקבוצה ממערב בלגיה, מאזנו הסטטיסטי של היווני עמד על 9 שערים ו-4 בישולים ב-39 הופעות. בחציה הראשון של עונת 16/17 החלוץ פתח בהרכבה של קורטרייק שלוש פעמים בלבד ועל כן הוחלט להשאילו לרודה אשר משתייכת לליגה השכנה בהולנד. ת׳אנאסיס התקשה להתאקלם במועדון ההולנדי וב-11 הופעות הוא כבש שער אחד בלבד. ההרפתקה האירופאית המשיכה ואת עונת 17/18 החל אקס פאוק סלוניקי במדיה של אלסונד הנורווגית, פאפאוזוגלו הרשים כאשר ב-12 הופעות הוא כבש שלושה שערים ובישל שלושה נוספים. בינואר חזר היווני לקורטרייק אך עקב יכולתו של מלך שערי הקבוצה, ת׳אנאסיס לא זכה לקרדיט ממאמנו וב-328 הדקות בהן שיחק, כבש פאפאזוגלו שער אחד.אוהד קבוצת קורטרייק סיפר על החלוץ ואמר: ״הוא טוב גם עם הראש וגם עם הרגליים, אני לא יודע למה נתנו לו ללכת. הוא מבקיע הרבה ואין לו נקודות תורפה.״ בניגוד לתיאורו של אותו אוהד טען עיתונאי מקומי: ״ת׳אנאסיס פיזי וחזק, הוא חלוץ מטרה קלאסי. היכולות הטכניות שלו פחות טובות, הוא מסוג החלוצים שלא יבקיעו 20 שערים בעונה אבל ייתנו את הכול על כר הדשא ויילחמו עד השנייה האחרונה. הוא לא חלוץ מהיר אבל בהתקפות המעבר הוא יכול לסייע לשחקנים המהירים מסביבו להיות קטלניים, בתור חלוץ מטרה בליגה הבלגית הייתי מדרג אותו בציון 6 מתוך 10.״

מסתמן כי בדומה לתורג׳מן ולאופי השחקנים המועדף על קלינגר, פאפאזוגלו יטריד את מגני היריבות ויסייע במשחק הלחץ של הפועל. באשר ליכולת כיבוש השערים של החלוץ, אמנם לא מדובר בסקורר גדול אך נדמה כי מדובר בחלוץ יעיל אשר יסייע לשאר שחקני ההתקפה של הפועל לבוא לידי ביטוי. ללא ספק יהיה מסקרן לראות האם בדומה לשחקנים הזרים אותם צירף קלינגר אשתקד, גם הענק היווני יתגלה כבינגו בסגלה של מחזיקת הגביע.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.