הכול פתוח: תיקו להפועל

מאת יובל מרון | תוצאה מאכזבת לאדומים שחורים במשחק הראשון, גומס(52) העלה את האורחת ליתרון, פאפאזוגלו השווה(65), קלינגר: "ניסע לשם לנצח"

נקודת ציון דרך משמעותית ומרגשת בעבור אוהדי הפועל נערכה הערב באיצטדיון סמי עופר. לאחר היעדרות רבת שנים וקרבות הישרדות בפלייאוף התחתון, האדומים שחורים חזרו באופן רשמי למפעלים האירופאיים. כאמור, במסגרת הסיבוב השני של מוקדמות הליגה האירופית, חניכיו של ניר קלינגר התמודדו מול FH האיסלנדית. המאמן הדגיש בפני שחקניו כי נקודת התורפה העיקרית של האורחים היא ההגנה, שכן FH ספגה 21 שערים ב-13 משחקי ליגה. מחזיקת הגביע עלתה בהרכב מבוקר כאשר חוליית הקישור הורכבה מרסמוס סויסטאד, מקסים פלקושצ׳נקו וגל אראל אשר החלים מפציעתו. כמו כן, שחקני הרכש חן דילמוני ואלי אלבז זכו לקרדיט בהרכב. כ-4000 צופים אדומים הגיעו לתמוך בקבוצתם.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-6 מלול איתר את פלקושצ׳נקו, הבעיטה של הקשר מסף הרחבה הייתה חלשה מדי ונילסן קלט היטב. דקה לאחר מכן אלבז הגיע למצב מצויין ממרכז הרחבה אך בעט החוצה ברשלנות. בדקה ה-23 האורחת הגיעה להזדמנות ראשונה, מתפרצת טובה הסתיימה בבעיטה של לנון שנהדפה היטב ע״י שטקוס. בדקה ה-25 מלול הניח כדור מדוייק על ראשו של גינסארי, המולדובי בהחמצת ענק נגח החוצה מחמישה מטרים. בדקה ה-34 אלבז בעט מזווית קשה, נילסן היה במקום.
צילום: חגית אברהם
בדקה ה-52 האורחת עלתה ליתרון מכדור קרן לאחר שהבלם אדי גומז נגח פנימה וקבע 1-0. שלוש עשרה דקות חלפו והשוויון הגיע, מלול בכדור עומק גאוני השאיר את פאפאזוגלו לבדו מול נילסן, החלוץ בנגיעתו הראשונה בכדור גלגל פנימה, 1-1. בדקה ה-67 נס זמיר כמעט וקבע מהפך בזק, הקשר כבר הכניע את נילסן אלא שהשנייה האחרונה קלארק חילץ את הכדור מקו השער. בדקה ה-82 מיטרבסקי הרים אל ראשו של פאפאזוגלו, היווני נגח החוצה ממצב קורץ. בדקה ה-91 חדידה זעזע את המשקוף עם בעיטה אדירה מכ-25 מ׳.
צילום: חגית אברהם
מאמן הקבוצה ניר קלינגר סיכם את המשחק ואמר: "העובדה שאנחנו 32 ימים מתאמנים באה לרעתנו בפעולה האחרונה. השליטה שלנו במשחק הייתה ברורה והייתה גם יכולת טובה אבל בחלק האחרון של המגרש לקינו בחסר וזה נראה לעין. על אף העובדה כי האיסלנדים נמצאים במחצית העונה זה לא ניכר בכושר המשחק שלהם. לאור יחסי הכוחות אני חושב שאנחנו יכולים לנסוע לשם ולנצח. ניסינו הכול ועשינו את הדברים נכון, אין לי טענות לשחקנים. כרגע התקופה של העונה באה לרעתנו וזה בא לידי ביטוי בפעולות האחרונות. שמנו את כל המשקל שלנו בצד ימין כדי לנצל את החולשה של היריבה בצד השמאלי שלה. נצטרך להיערך על מנת לשחק בשביל התוצאה לה אנחנו זקוקים. פאפאזוגלו נכנס מוקדם מהמתוכנן, הוא חלוץ בעל ניסיון והוא עשה תנועות טובות לעומק, כרגע הוא לא בנוי לשחק הרבה זמן."

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, ריסטו מיטרבסקי, ניסו קפילוטו, חן דילמוני, רסמוס סוסיטאד(56, נס זמיר), גל אראל, מקסים פלקושצ׳נקו, ראדו גינסארי(83, גיא חדידה), גילי ורמוט ואלי אלבז(63, ת׳אנאסיס פאפאזוגלו)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.