אלופת האלופים: תואר נוסף להפועל

מאת יובל מרון | 5-4 בפנדלים למחזיקת הגביע נגד הפועל באר שבע לאחר 1-1 בתום 90 דקות, דילמוני כבש שער עצמי לזכות באר שבע(24), תאמאש איזן(26)

כיומיים בלבד לאחר שערכה את חזרתה המחודשת במפעלים האירופאיים, התמודדה הערב הפועל מול יריבתה מהנגב, הפועל באר שבע. כאמור, המשחק נערך באיצטדיון בנתניה במסגרת גביע אלוף האלופים המפגיש בין אלופת המדינה למחזיקת הגביע. על אף הרוטציה, הפועל עמדה כשווה אל מול האלופה ובתום מותחן מהנקודה הלבנה האדומים שחורים זכו בתואר הנכסף. ההתמודדות עצמה הכילה פיקנטריה רבה שכן שחקניה של הפועל אשתקד, חנן ממן, שמואל שיימן ועדן בן בסט פתחו בהרכבה של האלופה כאשר האחרון מבין השמות עורר כותרות רבות בקריית חיים בעקבות עזיבתו המפתיעה.
סדר המשחקים הצפוף הותיר את קלינגר ללא ברירה ממשית והמאמן נאלץ לערוך רוטציה רחבה בהרכב. בין השמות שזכו לחולצת ההרכב הראשון  ניתן היה לראות את רן קדוש, גיא משפתי, גיא חדידה, רועי שוקרני, נס זמיר ומאמון קשוע. כמו כן, שחקניה הבולטים של הקבוצה ועונדי סרט הקפטן דור מלול וגילי ורמוט לא נכללו בסגל האדום למשחק. מנגד, גבריאל תאמאש חזר אל מרכז הההגנה על חשבונו של ריסטו מיטרבסקי.
צילום: חגית אברהם
בדקה ה-1 חדידה הניף את רגלו מכ-20 מ׳, גורש קלט היטב. בדקה ה-10 סטו הגיע למצב טוב במרכז הרחבה אך בעט חלש החוצה. שבע דקות חלפו וממן הגיע למצב נהדר מסף הרחבה, הקשר הטיס את הכדור מעל לשער. בדקה ה-24 הגבהה של נוואקמה פגעה בדילמוני שכבש לשערו הוא, 1-0 לבאר שבע. שתי דקות חלפו ושיוויון הבזק הגיע, קרן של חדידה נחתה על ראשו של תאמאש שנגח פנימה, 1-1. בדקה ה-31 הפועל כמעט והשלימה מהפך, פאפאזוגלו השאיר לזמיר שהיטל בהגנת ב״ש ובעט מקרוב, גורש הדף היטב. בדקה ה-34 מבצע ענק של מליקסון שהקפיץ מעל תאמאש ושיגר וולה אדיר הסתיים בהצלה נהדרת של קדוש.
צילום: חגית אברהם 
בדקה ה-54 סטו בעט מחוץ לרחבה, קדוש היה במקום. שמונה דקות מאוחר יותר, בן שהר מצא את עצמו לבדו מול קדוש, הבעיטה של החלוץ פגעה ברשת החיצונית מזווית קשה. בדקה ה-68 גינסארי מצא את חדידה עם הרמה מדוייקת, מבשל השער הראשון נגח החוצה מקרוב. בדקה ה-78 דאבל פס נהדר בין אלבז לפלקושצ׳נקו הסתיים בבעיטה אדירה של האחרון מקצה הרחבה, הכדור חלף סנטימטרים ליד קורת שערו של גורש. בתום המשחק התוצאה הייתה מאוזנת והקבוצות ניגשו אל הנקודה הלבנה.

בעיטות ההכרעה עפ״י הסדר:
בן שהר- כבש
גבריאל תאמאש- כבש
מאור מליקסון- כבש
ניסו קפילוטו- כבש
ניב זריהן- כבש
מקסים פלקושצ׳נקו- כבש
חן עזרא- החמיץ
גיא חדידה- כבש
שיר צדק- כבש
גל אראל- כבש

הרכב הפועל חיפה: רן קדוש, גיא משפתי, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, חן דילמוני, רסמוס סויסטאד(90, ריסטו מיטרבסקי), רועי שוקרני(71, מקסים פלקושצ׳נקו), גיא חדידה, נס זמיר(55, ראדו גינסארי), מאמון קשוע(55, גל אראל), ות׳אנאסיס פאפאזוגלו(75, אלי אלבז)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.