זמירה אדומה: 5-0 ענק להפועל

מאת יובל מרון | הפועל דרסה את מכבי נתניה במחזור הפתיחה, זמיר כיכב עם צמד שערים וצמד בישולים, קלינגר: "יש לנו את שלושת הבלמים הטובים בליגה"

יריית הפתיחה של עונת המשחקים 18/19 במסגרת ליגת העל בעבור מחזיקת הגביע, נורתה הערב באיצטדיון סמי עופר כאשר במסגרת המחזור הראשון אירחו חניכיו של ניר קלינגר את מכבי נתניה. למעשה, התמודדות זו הפגישה בין שתי הפתעות העונה אשתקד ועל כן משחק זה הבטיח רבות. לאחר ההפסד בדו קרב הפנדלים, הפועל קיוותה לפתוח את העונה ברגל ימין בדמות שלוש נקודות במשחק הבכורה הביתי. בדומה למערך איתו פתח במשחק החוץ ברג׳יו אמיליה, קלינגר בחר להציב מערך של שלושה בלמים ואל קפילוטו את תאמאש צורף ריקי מיטרבסקי. בצעד מפתיע המאמן בחר להשאיר את גילי ורמוט על הספסל ואת חוד החנית אייש אלי אלבז במקומו של ת׳אנאסיס פאפאזוגלו המורחק. כמו כן, כובש שער השוויון בדרבי נס זמיר זכה לחולצת ההרכב. כ-5000 אוהדים נכחו באיצטדיון.

בדקה ה-2 פלקושצ׳נקו נגח חלש מדי אל ידיו של עמוס מזווית קשה. ארבע דקות חלפו והשער הראשון הגיע, הרחקה רעה של עמוס הובילה לדאבל פס נהדר בין מלול לאלבז, הקפטן לא התרגש וגלגל פנימה, 1-0. בדקה ה-20 בורנשטיין הניף את רגלו מכ-20 מ׳, הכדור חלף בסמוך למסגרת. בדקה ה-22 התקפת מעבר נהדרת של האדומים הסתיימה בהחמצה ענקית, מלול הותיר את זמיר לבדו מול עמוס, הקשר ניסה להקפיץ בנגיעה מעליו אך החמיץ מצב נהדר.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-42 גינסארי בעט מסף הרחבה, עמוס קלט היטב. דקות ספורות לסיום המחצית, התקפת מעבר נוספת הסתיימה בשני. מלול הגביהה אל זמיר שהעביר רוחב מדוייק למרכז הרחבה, סויסטאד בעט בנגיעה וקבע 2-0 מקרוב. הקרנבל נמשך, הפעם את התקפת המעבר הקטלנית הוליך גינסארי שמצא את זמיר לבדו מול עמוס, כובש השער השני בישל לאלבז שגלגל מול הרשת החשופה, 3-0.

אותה תבנית נמשכה מול האין הגנה של נתניה, נס זמיר דהר לבדו כ-35 מ׳, אקס הפועל פתח תקווה בעט פנימה מהפינה הימנית של מרכז הרחבה וקבע 4-0 ענק להפועל. האדומים לא הורידו את הרגל מהגז, בדקה ה-62 זמיר השלים צמד, גינסארי התנהל לבדו באגף הימני והעביר רוחב מדוייק למרכז, לאחר ערבוביה זמיר הגיח מקרוב ובעט לקורה ופנימה, 5-0 מדהים. בסיום, הפועל רושמת ניצחון ענק בכיכובו של הרכש החדש זמיר אשר בלט עם צמד שערים וצמד בישולים.
צילום: חגית אברהם.

מאמן הקבוצה ניר קלינגר דיבר בסיום המשחק ואמר: ״הייתה פה חשיבה טקטית כל השבוע, סיפרתי לשחקנים שביום חמישי עבדתי כל הלילה ויצאו לי עיגולים בעיניים. ישבנו על נתניה והכנו את הקבוצה בכלים שיש לנו היום הכי נכון שיש, בחרנו את השחקנים הכי מתאימים למערך הזה, הקרדיט הוא כל כולו לשחקנים. זה לא מובן מאליו שהשחקנים עושים את זה ללא טעויות ואני שמח על כך מאוד. השחקנים הביאו גם כישרון וגם רצון והמסר עבר לכל השחקנים, אנחנו רוצים להיות בצמרת ולא נסתנוור מהניצחון הזה. יש לנו בסיס איתן, חדר הלבשה חזק ורוב השחקנים נשארו. נתגבר על הבעיות. אלי אלבז לא שמע ממני לעולם שהוא לא בתוכניות, העברתי מסר ברור לשחקנים אחריי התבוסה מול אטאלנטה וברגע שאלבז הראה רצון לשחק והוא מנצל את הסיטואציה לטובתו נתתי לו את הבמה. אני פריק של הליגה הלאומית ואני צופה בה רבות, אמרתי לנס עוד בשנה שעברה שהוא יגיע אלינו. שחקנים כאלה זקוקים לעזרה בנקודות הנכונות ולבנות אותם נכון. יש לנו את שלושת הבלמים הכי טובים בארץ לדעתי והכול מתנהל לפי דינאמיקה מסויימת״

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, ריקי מיטרבסקי, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שון גולדברג, רסמוס סויסטאד(76, גל אראל), מקסים פלקושצ׳נקו, ראדו גינסארי, נס זמיר(70, גיא חדידה), ואלי אלבז(65, גילי ורמוט)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.