ניצחון בכורה ירוק

מאת אבירן אסולין | אחרי משחק רווי תהפוכות, ארד נתן לרוטן 3 נק' ראשונות העונה בגביע הטוטו עם 3-2 על קרית שמונה. קראמר עם גול בכורה (20) ורוקאביצה (53) כבשו קודם לכן, הסלביינק הרשית פעמיים לצפוניים. רוטן: "אנחנו מוכנים פיזית לליגה" 

מכבי חיפה גברה הערב (שבת) על עירוני קרית שמונה במסגרת המחזור השלישי בגביע הטוטו.7,327 הצופים שהגיעו הערב לאיצטדיון בחיפה ראו משחק מהנה ומלא באירועים, בסיומו מכבי רושמת ניצחון בכורה העונה.  הרכש ההולנדי מיכיל קראמר היה הבולט בשחקני מכבי עם שער בכורה. 

ההזדמנות הראשונה מצד מכבי הגיעה אחרי 8 דקות של כדורגל, כדור חופשי של שלומי אזולאי מצא את רק את החומה בכחול ומשם החוצה. בדקה ה-20 אזולאי כבר היה מדויק הרבה יותר ובישל למיכיל קראמר שהקפיץ את יושבי היציע הצפוני עם שער בכורה פנטסטי בנגיעה אחת ופנימה. 1-0 מכבי. הירוקים היו דומיננטיים בדקות האלה בעיקר עם מאבוקה הפעלתן בימין, שגם מצא מצוין את רוקאביצה, אבל האחרון שיגר כדור ששרק מעל המשקוף ויצא החוצה. מצב ענק למכבי לעשות 2-0. דקה חלפה ושוב אזולאי במוקד עם כדור אדיר שנחת סנטימטרים מהמשקוף של זועבי.  בדקה ה-38 מגיע השיוויון של הסלביינק אחרי כדור עונשין מ-11 מטרים לאורחת. על סף השריקה קראמר היה קרוב לצמד עם כדור שזיעזע את קורת השער של האורחת אבל שתי הקבוצות יורדות להפסקה בשיוויון.

3 דקות מפתיחת המחצית השנייה והסלביינק ניצלל תגובה מאוחרת מאוד של לויטה והשלים צמד אחרי כדור לא חזק אבל מדויק לפינה. בדקה ה-54 חיפה חזרה למשחק אחרי שסלליך פרץ והשאיר לרוקאביצה שבלי לעצור בעט כדור חד וקבע שיוויון מהיר בסמי עופר. עד לדקה ה-84 לא ראינו יותר מדי מצבים אבל אז הגיע המהפך של מכבי עם שער בכורה של תוצר מחלקת הנוער, עופרי ארד, שמקרוב דחק יתרון חשוב לשחקנים של פרד רוטן.

פרד רוטן מאמן הקבוצה אמר בסיום: "שמנצחים תמיד שמחים. במחצית הראשונה שיחקנו את המשחק שלנו ויכולנו להבקיע יותר. במחצית השנייה זה היה יותר משחק לחימה ואני שמח שכבשנו. בדרך כלל יש לי הרגשה טובה וביטחון בהגנה, היום היו מעט טעויות אבל זה לא נורא, אפשר לחיות עם זה. עד פתיחת העונה נראה איזה סגל יהיה לנו. השינויים בקבוצה לא קרו כי זו הפילוסופיה של המועדון, אנחנו קודם כל נותנים צ'אנס לשחקנים הצעירים להוכיח את עצמם ואז נקבל החלטות. הצעירים שעלו כמחליפים הכניסו רוח טובה למשחק. שלומי אזולאי הוחלף כי הוא התעייף, הוא חזר מפציעה ואני לא מוכן לקחת שום סיכון. יש לנו עוד כמה משחקים את פתיחת הליגה ואז נחליט מי יהיה השוער הראשון של מכבי חיפה. יש לי ניסיון בבניית סגלים, בפיינורד סיימתי להרכיב סגל יום לפני סגירת חלון העברות, נכון שהאידאלי זה לסגור את הסגל כמה שיותר מוקדם אבל לפעמים זה לא אפשרי ודברים לא תלויים רק בנו. פיזית אנחנו מוכנים לליגה, אבל ישנם דברים נוספים שעדיין צריך לפתח ולשפר."
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.