ההולנדי המעופף - הפסד למכבי

מאת יובל מרון | הפסד מתסכל למכבי חיפה, הירוקים הירבו להחמיץ. קראמר הורחק. רוטן: "מאוכזב, היינו טובים יותר"

מכבי חיפה פתחה הערב את העונה באופן רישמי כאשר יצאה למשחק חוץ קשה בנתניה מול מכבי ת"א. הירוקים יכולים לבוא בטענות רק לעצמם, 66 דקות החניכים של רוטן היו טובים ואף עדיפים, אך חוסר ריכוז, החמצות והרחקה גמרו להם את המשחק. בדקה ה-66 עם כיבוש השער הראשון של מכבי ת"א, הורחק ההולנדי מיכאיל קראמר לאחר שפלט כמה מילים לעבר השופט, ההרחקה שסיימה לירוקים את המשחק באופן סופי.

בדקה ה-11 סאן מנחם הניף את רגלו מכ-25 מ׳, ראיקוביץ׳ קלט היטב. בדקה ה-15 כהן שיגר כדור חופשי מסף הרחבה, הבעיטה של אקס בני יהודה חלפה מעל למסגרת של חיימוב. שש דקות חלפו ומכבי כמעט ועלתה ליתרון, אזולאי ירה מהאוויר כדור אדיר מקו הרחבה, לרוע מזלו של הקשר הבעיטה נעצרה במשקוף. בדקה ה-37 רוקאביצה חילץ נהדר את הכדור מפרץ ודהר לבדו, האוסטרלי בעט היטב, ראיקוביץ׳ הדף אל רגליו של עוואד שהחזיר לרוקאביצה, החלוץ ניסה לכבוש בנגיעה מדוייקת אך ייני מנע מהכדור לחדור אל הרשת מקו השער. הירוקים המשיכו לסכן את השער, שניות ספורות לסיום המחצית הראשונה עוואד ניסה את מזלו מכ-25 מ׳ אולם פספס את המסגרת. דקה חלפה וריקן הגיע להזדמנות מצויינת מקצה הרחבה, חיימוב מנע מהכדור לחדור לרשת באינסטינקט נפלא.

בדקה ה-52 לביא ניסה להרים, ניסיון ההגבהה של הקשר כמעט והפך לשער אלא ששוערה של מכבי ת״א היה במקום והדף את הכדור. בדקה ה-65 חיימוב רשם עוד הצלה ענקית, כהן הותיר את אופואדו לבדו מול השוער, חיימוב זינק על הפורטוגלי ומנע את הכיבוש. דקה חלפה וחיימוב כבר לא יכל להושיע את הירוקים, מיכה מסר כדור ארוך על 30 מ׳ מעל הגנת האורחת, שכטר הגיח מאחור וכבש בנגיעה, 1-0 למכבי ת״א. לאחר הגול קראמר ראה את הכרטיס האדום עקב דין ודברים עם זיו אדלר. בדקה ה-76 הצהובים הכפילו את היתרון, כהן הניח כדור קרן מדוייק על ראשו של פרץ שנגח מקרוב פנימה.

פרד רוטן מאמן מכבי חיפה אמר בסיום: ״אני מאוכזב, היינו טובים יותר במרבית שלבי המשחק עד האדום. ייצרנו מצבים וברגע אחד זה השתנה ונעלם. זה שינה את כל המשחק. קשה מאוד לשחק נגד מכבי ת״א בעשרה שחקנים. אני לא יודע למה הוא הורחק ומה קרה שם. אני לא רוצה להתייחס לשופטים, יש לי כבוד כלפיהם וכלפיי היריבה, זה לא פייר להאשים את השיפוט בהפסד אבל הייתה לו השפעה מסויימת לשני הכיוונים. היה חסר לנו את הנגיעה האחרונה במרבית שלבי המשחק. אני לוקח את ה-65 דקות הראשונות כנקודת אור מהמשחק. לא מפסידים או זוכים בליגה לאחד הפסד או ניצחון בודד.״

הרכב מכבי חיפה: גיא חיימוב, ארנסט מאבוקה, עיאד חבשי, אליסון דוס סנטוס(46, רנה אטיין), סאן מנחם(83, רז מאיר), ג׳ורג׳ מנדז׳ק, שלומי אזולאי, נטע לביא(74, שון וייסמן), מוחמד עוואד, ניקיטה רוקאביצה ומיכיל קראמר.
צילום: מכבי חיפה האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.