גדול עליה - הפועל הפסידה לאטאלנטה

מאת יובל מרון | הבדלי הרמות ניכרו, בוזגלו העלה את הפועל ליתרון(7), האיטלקים הגיבו עם ארבעה שערים, קלינגר: "שיחקנו מתחת לרמה הרגילה"

אחד מרגעי השיא של מועדון הפועל חיפה נערך הערב באיצטדיון סמי עופר, כאשר אל כר הדשא בחיפה צעדו יחדיו חניכיו של ניר קלינגר לצידה של קבוצת הצמרת האיטלקית אטאלנטה. כאמור, לאחר שצלחה את המשוכה האיסלנדית בסיבוב המוקדמות השני של הליגה האירופית, הסיבוב השלישי זימן לאדומים שחורים דו קרב קשה עד מאוד נגד הקבוצה מברגמו. על אף יחסי הכוחות, קלינגר החדיר בשחקניו את האמונה כי ביכולתם לגבור על האיטלקים. המאמן בחר להעניק את הקרדיט בחוליית ההתקפה לשחקן הרכש הטרי, אלמוג בוזגלו, אשר ערך את הופעת הבכורה בקבוצה. כ-6400 אדומים נכחו באיצטדיון.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-7 הפועל עלתה ליתרון, תאמאש הרים כדור מדוייק וחזק אל הרחבה, אלמוג בוזגלו בנגיעתו הראשונה במדים האדומים החליק את הכדור פנימה עם הראש, 1-0 אדום. שבע דקות חלפו ופלקושצ׳נקו בעט ממצב טוב מסף הרחבה, גוליני הדף. בדקה ה-17 גומז בעט גם הוא מקצה הרחבה, חלש אל ידיו של שטקוס. דקה מאוחר יותר השוויון הגיע, ערבוביה שטותית ברחבה הוליכה את הכדור לרגליו של הטבור שכבש מקרוב וקבע 1-1.
צילום: חגית אברהם.
פלקושצ׳נקו כמעט והעלה את הפועל ליתרון שוב עם בעיטה חזקה, שוב שוער האורחת הגיב היטב. הקצב המלהיב נמשך ובדקה ה-20 פרוילר ירה כדור אדיר למשקוף של שטקוס. מהפך הבזק התרחש בדקה ה-21, כדור ארוך מצא את זפאטה לבדו מול שטקוס, הקולומביאני גלגל בקלילות פנימה וקבע 2-1 לאורחת. בדקה ה-40 חור גדול נוסף בהגנה האדומה שהותירה את הטובר לבדו מול שטקוס כמעט והגדיל את הנזק, שטקוס בהצלה ענקית מנע מהקשר להשלים צמד.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-55 כדור חופשי של גומז מכ-25 מ׳ נעצר רק בקורת שערו של שטקוס. 10 דקות חלפו ואטאלנטה כבשה את השלישי, בארו נגח אל פאסאליץ׳ בתוך הרחבה, אקס מילאן המשיך פנימה מקרוב, 3-1. בדקה ה-80 בארו בעט מכ-20 מ׳, שטקוס הדף לקרן. הפרשי הרמות ניכרו, בדקה ה-86 בארו כבש לאחר שפסאליץ מצא את הגמבי בודד מול שטקוס. בתוך תוספת הזמן בארו כבר חלף על פניו של השוער הליטאי אך החמיץ מול הרשת החשופה.
צילום: חגית אברהם.
ניר קלינגר מאמן הפועל חיפה אמר בסיום: "לפחות שלושה מתוך ארבעת השערים הגיעו מתוך איבודי כדור שלנו. היממנו אותם ובמקום להשתמש בזה ולהפיק מזה דברים טובים קרה דבר הפוך והלכנו אחורה. איבדנו כדורים בקלות ולא עברנו את קו הלחץ הראשון שלהם. משחק ההגנה שלנו היה חלש מאוד ולכן הפסדנו. אנחנו צריכים יותר להאשים את עצמינו מאשר את הבדלי הרמות. עד עכשיו זה לא קרה לנו בכל משחק ושחקנים היו מתחת לרמה הרגילה. לא ניצלנו את החשיפה בהגנה של אטאלנטה שזאת אולי נקודת התורפה היחידה שלהם. אלמוג נכנס טוב לקבוצה. כשאתה מגיע למשחק אנדרדוג ברור ולא רצינו מספיק ברמה שאני רגיל אליה אסור לעשות שגיאות ולספוג גולים מטעויות שלנו. כל השערים הגיעו משגיאות בהגנה. יהיו שחקנים שיצטרכו לעבוד קשה מאוד כדי לקבל את הקרדיט בהרכב, מי שצריך לנוח ולהתאוורר, יתאוורר. אני לא יודע מה קרה לשחקנים אחריי השער הראשון. יכולנו להוציא הרבה יותר, בעיקר במחצית השנייה לאחר מסירות רעות של פלקושצ׳נקו וזה חבל."
צילום: חגית אברהם.
הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, חן דילמוני, רסמוס סויסטאד, ראדו גינסארי(59, אלי אלבז), מקסים פלקושצ׳נקו, גילי ורמוט(59, גיא חדידה), אלמוג בוזגלו ות׳אנאסיס פאפאזוגלו(69, גל אראל).
צילום: חגית אברהם.אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.