"בבוקר לח בשנת תרל"ח" / שמעון גילור

גילור בירוק | שמעון גילור מסכם את משחקה של מכבי חיפה מזוויתו שלו, וגם מתכונן ליום הכיפורים 

1. בדרך חזרה מפתח תקוה, נזכרתי בסיפור על הקמת אם המושבות. יהודי חרדי ירושלמי בשם יואל משה סלומון, הקים עם עוד כמה חברים, מושבה באזור מוכה מלריה וביצות וכנגד כל הסיכויים וחרף כל הסיכונים כמאמר המשורר, "בבוקר לח בשנת תרל"ח...." החלום היה למציאות.  למה נזכרתי? מפני שאולי יום אחד גם החלום שלי לראות שוב את מכבי חיפה שאהבתי – יתגשם. מה חסר? לפחות מישהו שיאמין ויעשה כמו סלומון בשנת 1878.

2. היו הרבה ויכוחים בין הנוסעים עמי ברכב ובינם לבין חברים שנשארו בכורסה בבית. דבר אחד היה בבחינת קונצנזוס. המאמן שלנו לא יודע לנהל משחק ולא מצליח להטביע את חותמו על השחקנים ולהפוך אותם מבודדים לקבוצה. במלים אחרות. שוב "נפלנו" עם מאמן שמרבה "לגנוב דעת" ולשבח כנראה בעיקר את עצמו. אבל אנחנו לא עוורים ולא מטומטמים. ומה שעינינו רואות, אינו משתמע לשתי פנים. והמילה השכיחה כלפיו, אם כי לא החריפה ביותר הייתה: "הזוי"!

3. כשהגענו אמר לי בני. "נמאס לי כבר מהקבוצה הזו, הרסו לי שוב את השבוע..." ועוד כיוצ"ב ביטויים. אז אני אומר לכם, הנהלה, צוות מקצועי, שחקנים, דוברים ומי שלא יהיה. אם הבן שלי כבר מתבטא כך, אנחנו במצב רע מאד!

4. ולמרות הכל, ביציאה מהאצטדיון פגשתי זוג חברים והם קצת דאגו להחזיר אותנו לפרופורציות. "שאלה תהיינה הצרות שלנו". ואכן חשוב שנזכור שלא בדיני נפשות עסקינן אלא רק בספורט.

5. השבוע יחול היום הקדוש והנורא של כל יהודי באשר הוא. כידוע על עבירות שבין אדם לחברו אפילו יום כיפור אינו מועיל לסליחה ולכפרה, "עד שיפייס את חברו". ולכן אני רוצה לבקש מכל מי שפגעתי בו במילה שאינה במקום, בביטוי גס או מעליב, בפרשנות מרשיעה  וכל מי שחס וחלילה גרמתי לו היזק אחר ,גופני, נפשי  או כלכלי, אנא קבלו את סליחתי. ואילו אני מודיע שאין בעולם אדם שאני נוטר לו טינה. מחול לכם, מחול לכם, מחול לכם. גמר חתימה טובה!
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.