מדשדשת: תיקו להפועל

מאת יובל מרון | משחק נהדר במושבה הסתיים בחלוקת נקודות שווה, קפילוטו(34) כבש להפועל, בניון(60) איזן. ניר קלינגר: "אנחנו בבעיה בכל מה שקשור לניצול מצבים"

כשהיא חווה מיני משברון לראשונה מזה זמן רב, התארחה הערב מחזיקת הגביע באיצטדיון העירוני במושבה למפגש נגד קבוצת הצמרת של אלישע לוי. כאמור, הפועל צברה נקודה אחת בלבד בשלושת המחזורים האחרונים כאשר במחזור החולף ספגה הקבוצה מהלומה מפתיעה בדמות ההפסד לעולה החדשה, הפועל חדרה. זכר לתקרית עם אוהד הקבוצה באותו משחק, אלי אלבז לא נכלל בסגל האדום. כמו כן, קלינגר ביצע שלושה שינויים בהרכב כאשר גבריאל תאמאש, שון גולדברג ות׳אנאסיס פאפאזוגלו זכו לקרדיט בהרכב על חשבונם של גיא משפתי, מקסים פלקושצ׳נקו ובן אז׳ובל. על מנת להרגיע את מד הלחץ בקריית חיים, הפועל שיוועה לניצחון בדו קרב הקשה. כ-400 צופים אדומים הגיעו לאם המושבות בכדי לדחוף את קבוצתם.
בדקה ה-4 ורמוט חלף על פניי דנינו והרים נהדר אל אראל, הקשר ניסה בעיטה אקרובטית מזווית קשה אך פספס את המסגרת. בדקה ה-13 סרסור הניף את רגלו מכ-35 מ׳, הכדור חלף בסמוך לקורה. בדקה ה-31 זמיר דהר לבדו ממחצית המגרש, אקס הפועל פתח תקווה ניסה את מזלו עם בעיטה מכ-20 מ׳ והחמיץ. בדקה ה-34 הרבה לחץ השתחרר אצל מחזיקת הגביע, ורמוט הגביה, גיגי הסתבך עם הכדור ושמט ישירות לראשו של קפילוטו שנגח מקרוב פנימה, 1-0 הפועל. בדקה ה-45 בריבו נגח ממרכז הרחבה, הניסיון של החלוץ עלה אל מעל למשקוף של שטקוס.

בדקה ה-46 ברוסו בעט מסף הרחבה גבוה מעל לשער. ארבע דקות חלפו ופאפאזוגלו הגיע למצב מצויין כאשר נגח לבדו ממרכז הרחבה, גיגי הדף היטב. בדקה ה-52 קפילוטו כמעט והשלים צמד לאחר שכדור קרן מדוייק של ורמוט הגיע אל ראשו של הבלם שנגח סנטימטרים ליד העמוד. הקצב המצייין נמשך, שטקוס בהצלה ענקית מנע מקאניוק לאזן את התוצאה באמצעות בעיטה חזקה מקצה הרחבה. בדקה ה-60 שיש מצא את בניון לבדו בקו החמש, השחקן הותיק איזן את התוצאה מקרוב, 1-1. בדקה ה-65 זמיר היטל בהגנת פתח תקווה ומסר לאראל שבעט בקצות האצבעות, גיגי הדף עם הרגל. דקה חלפה וגיגי בהצלה מדהימה מנע מפאפאזוגלו לכבוש עם נגיחה מקרוב.

ניר קלינגר מאמן הפועל חיפה אמר בסיום: "המשכנו את המשחק נגד חדרה בכל מה שקשור למצבים והחמצות, אנחנו מייצרים מצבים מצויינים, לא הרבה 3-4 אבל מצבים טובים לשער. תחושה של אכזבה אני חושב שהיינו צריכים לנצח את המשחק וזה חבל כי זה נקודות חשובות. בשלב הזה הבעיה של ניצול מצבים היא הבעיה שלנו, היינו צריכים להבקיע 7-8 שערים בשבועות האחרונים וזה לא חצאי מצבים זה מצבים של גולים. אנחנו קבוצה קצת שונה משנה שעברה, קבוצה שמחזיקה יותר בכדור פחות מעברים, צריך להתרגל לזה לכן אני מבין את קצב צבירת הנקודות שלנו."
צילום: יובל מרון
הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו(84, גיא חדידה), שון גולדברג, ריקי מיטרבסקי, ראדו גינסארי, גל אראל, גילי ורמוט(79, בן אז׳ובל), נס זמיר(76, מקסים פלקושצ׳נקו) ות׳אנאסיס פאפאזוגלו

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.