"חטאנו לפניך רחם עלינו" / שמעון גילור

גילור בירוק | שמעון גילור על זנטי, וייסמן, רוטן וקללת "חגיגת ראובן עטר"

1. אני כותב את הרשימה הזו בהסתייגות חשובה. עקב קדושת השבת ראיתי רק את המחצית השנייה ורק בטלביזיה. בהזדמנות אחרת אתייחס לחוסר ההתחשבות בציבור האוהדים שומרי השבת.

2. כבר היו לנו חלוצים שלא הצליחו להבקיע (למשל ג'רי ואוורה) או שכמות ההחמצות שלהם גרמה לי למרוט את שארית שערות ראשי (למשל איתי מרדכי), אך נראה ששון וייסמן מצליח להגיע לשיאים שטרם נראו כמותם. עם כל החיבה לשחקני בית והרצון לראות אותם משתלבים, וייסמן לא נראה לי חלוץ העתיד של מכבי חיפה. הוא אפילו לא נראה לי חלוץ העתיד של אף קבוצה בליגת העל וחבל.

3. עמית זנטי ,הוא בעיני כשרון ענק. כבר בהיותו בנוער, ציינתי שמהשנתון שלו הוא יגיע הכי רחוק. מה שהורס ועלול להרוס לו את הקריירה זה הדבר העגול שמחובר לגוף באמצעות הצוואר ובעיקר המחשב במצוי בתוכו , שזוכה לכינוי מח. או שמישהו יאפס אותו , או שלפנינו מקרה ראובן עובד 2. אילו אני על הקווים, למרות שהיה על המגרש 5 דקות, הייתי מעיף אותו החוצה אחרי שהתעלם מ-2 שחקנים שיכולים לגלגל כדור לשער ריק והעדיף לנסות ולקטוף לעצמו את ה"תהילה". אפשר לחשוב שהובלנו 5:0.

4. אם רוטן מרוצה ,זו חותמת גומי לכך שהבינוניות השתלטה עלינו. שיחקנו נגד קבוצה שאף אחד משחקניה לא יכול להשתחל למעמקי הספסל של קבוצת צמרת לגיטימית, בבית, עם 2 החלטות שופט משמעותיות לטובתינו (שופט אחר עוצר את המתפרצת שהובילה לשער הראשון בעבירה של סולליך ולא מוציא אדום לביטון) ובמקום שהמאמן יאמר, אמנם ניצחנו וזה חשוב, אבל אוי לנו אם לא נשתפר, הוא מנסה למכור לנו מוצר פגום כאילו היה סחורה מובחרת. אם מישהו ממקורביו יכול לתרגם לו: "אנחנו אמנם מהמזרח התיכון –אבל לא מטומטמים. אז תכבד את האינטיליגנציה שלך ושלנו ודבר אלינו אמיתי".

5. מי שיושב לימיני בבית הכנסת טוען שמאז "חגיגת ראובן עטר" שנערכה להזכירכם באולם שמחות בקרית אתא ביום חמישי בערב , כאשר באותו שבוע ט' באב חל בשבת (הצום נדחה ליום א' כמו השנה) כלומר חגגנו בח' באב, מאז הארוע הנ"ל אליבא דאותו חבר, חלה עלינו קללה. אז ברוח התקופה בעיצומו של חודש הרחמים והסליחות נאמר ליושב במרומים: "אבינו מלכנו, חטאנו לפניך, רחם עלינו".
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.