ערבה אדומה

מאת יובל מרון | הפסד שני להפועל בשלושת המחזורים האחרונים, 2-0 לחדרה, לוסיו(86) ואלבז(90) כבשו לעולה החדשה, קלינגר: "לא היינו צריכים להפסיד, אנחנו בקצב צבירת נקודות רע. הציפורים בנתניה היו צריכים להיות בכוננות היום עם איך שבעטנו לשער", תקרית חמורה בין אוהדי הקבוצה לחלוץ אלי אלבז 

בצל חג הסוכות, במסגרת המחזור הרביעי בליגת העל, גילמה הפועל את תפקיד האושפיזין באיצטדיון העירוני בנתניה כאשר התמודדה מול העולה הטרייה והמפתיעה, הפועל חדרה. כאמור, בשני המחזורים האחרונים חניכיו של ניר קלינגר הצליחו לצבור נקודה אחת בלבד. על כן, מחזיקת הגביע עלתה אל כר הדשא לנגד עיניהם של כ-  1000 אדומים במטרה ברורה של צבירת שלוש נקודות נוספות. על אף החשש באשר לכשירות, דור מלול פתח בהרכב האדום. בניגוד למלול, תאמאש לא עבר את מבחן הכשירות ואת מקומו תפס ריקי מיטרבסקי. בנוסף, גל אראל ובן אז׳ובל זכו לקרדיט על חשבונם של רסמוס סיוסטאד ואלי אלבז. טרם המשחק נערך כאוס בקופות האיצטדיון וחלק רב מהאוהדי הקבוצות החמיץ את דקות הפתיחה. בדקות הסיום נוצרה מהומה ביציע של הפועל לאחר שאלי אלבז ניהל דין ודברים עם אחד מאוהדי הקבוצה אשר ככל הנראה קילל אותו, אוהד אחר קם להגנת אלבז ובמקום כאמור נוצרה מהומה.

הפועל פתחה היטב את המשחק אך כשלה בפעולות המסיימות. בדקה ה-21 זמיר מצא את ורמוט לבדו במרכז הרחבה, הקשר בעט חלש אל ידיו של אג׳ידה. חמש דקות חלפו ולוסיו בעט מכ-20 מ׳, שטקוס הדף היטב. בדקה ה-39 פלקושצ׳נקו הניף את רגלו מסף הרחבה, הבעיטה חלפה בסמוך לקורת שערו של אג׳ידה. בדקה ה-43 שוב פלקושצ׳נקו הגיע למצב מצויין במרכז הרחבה אך בעט גבוה מעל לשער. על סף המחצית אג׳ידה השמיט כדור ישירות אל רגליו של ורמוט שחלף על פניו ובעט חלש מדי, הגנת חדרה הרחיקה.

בדקה ה-55 כדור קרן של פלומיין נחת על ראשו של פרץ, הבלם נגח אל משקוף השער. בדקה ה-72 ח’טיב סובב כדור נהדר מקצה הרחבה, שטקוס הדף. בדקה ה-78 טאפוקו בחן שוב את שטקוס, הליטאי היה במקום. בדקה ה-81 חדידה בעט כדור חופשי מכ-23 מ׳, אג׳ידה קלט. בדקה ה-85 אלבז רשם את אחת מהחמצות העונה כשהחטיא משני מטרים מול שער ריק. פחות מדקה חלפה והפועל שילמה על ההחמצות, לוסיו קיבל כדור בפינה השמאלית של הרחבה ובעט אל הקורה פנימה, 1-0 לחדרה. בדקה ה-90 חדרה הכפילה את התוצאה לאחר איבוד נוסף של פלקושצ׳נקו, הקבוצה הביתית יצאה להתקפת מעבר אותה סיים אבו זייד בקלילות, 2-0. בסיום הפועל ממשיכה את הכושר הירוד בו היא נמצאת ורושמת את הפסדה השני בשלושת המחזורים האחרונים.

מאמן הקבוצה ניר קלינגר אמר בסיום: ״היה הבדלי יכולת בין המחציות אבל נדמה היה שבדקות האחרונות אנחנו נבקיע ולאחר המצב של אלבז הגיע השער של חדרה. זה לא משחק שהיינו צריכים להפסיד אותו, היו לנו מספיק סיכונים לשער אבל הפעולה המסיימת הייתה נוראית. זה מלמד על משחק פחות איכותי בחלק הקדמי, הגענו למצבים טובים שהיינו צריכים להכריע אותם כמו בשנה שעברה. כל הכבוד לחדרה על הניצחון אבל אי אפשר לומר שהם היו יותר טובים מאיתנו. היום זה היה משחק שהיינו צריכים לדעת לנצח אותו. התקרית של אלבז לא במקום והיא תזכה להתייחסות ממני וגם מהמועדון אבל אנחנו צריכים לברר את שאר הפרטים. הציפורים בנתניה היו צריכות להיות היום בכוננות אחרי הבעיטות שלנו. זה לא בושה לומר שאנחנו בבעיה ואנחנו בקצב צבירת נקודות רע, צריך לדעת להתמודד ולהודות שאנחנו לא טובים ולא מנצחים משחקים שהיינו מנצחים בעבר. אנחנו צריכים להתעשת ולמצוא את הפיתרונות, היו גם נקודות אור היום.״

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, גיא משפתי, ריקי מיטרבסקי, ניסו קפילוטו, דור מלול, גל אראל, ראדו גינסארי, מקסים פלקושצ׳נקו, נס זמיר(72, גיא חדידה), גילי ורמוט(60), ת׳אנאסיס פאפאזוגלו) ובן אז׳ובל(60, אלי אלבז)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.