גמר הטוטו: הפסד לירוקים

מאת אבירן אסולין | הירוקים מפסידים 2-1 בגמר גביע הטוטו אחרי משחק סוער במושבה. אצילי (32) וגולאסו של עטר (85) השאירו את הגביע בקרית שלום. עוואד איזן זמנית (42). רוטן: "להם יש שחקנים בינלאומיים ולנו אין"

מכבי תל אביב היא מחזיקת גביע הטוטו לשנת 2018/2019. כך נקבע הערב ( רביעי) באיצטדיון המושבה בפתח תקווה. הירוקים הגיעו בתקווה להניף תואר ראשון ולצאת לדרך חדשה אחרי ההפסד הכואב למכבי פתח תקווה. פרד רוטן ספסל את סלליך, זכר לטעות הקשה שלו נגד המלאבסים. בחוד ההתקפה מיכיל קראמר חזר להרכב על חשבונו של שון וייסמן. בחוליית ההגנה אטיין ריינן קיבל הזדמנות במקום חבשי ורשם משחק טוב. המחצית הראשונה הייתה שקולה, כשניקיטה רוקאביצה ומוחמד עוואד, שכבש את שער השיוויון, היו הבולטים אצל הירוקים. למרות דקות טובות בחצי השני, הירוקים נפלו מהרגליים לקראת הסיום ואלירן עטר ניצל השתהות לא ברורה של רוטן בחילופים וריפיון בהגנה הירוקה, שלח כדור ענק לרשת ואת חיפה חפוית ראש עם הפסד שלישי בחמשת המחזורים האחרונים, לקראת המשחק המסקרן בשבת מול הפועל באר שבע.

הירוקים פתחו את המשחק לעיני מסת הירוקים ביציע, שהגיעו כדי לחגוג תואר ראשון העונה. הדקות הראשונות התאפיינו בהנעת כדור לא תכליתית מצד שתי הקבוצות. אחרי 22 דקות שוממות יחסית, ניקיטה רוקאביצה, הטוב בשחקני הירוקים, קיבל רוחב מצוין ממאבוקה אבל האוסטרלי נגח החוצה ממצב קורץ. דווקא אחרי 32 דקות לא רעות בירוק, עומר אצילי העלה את מכבי תל אביב ליתרון אחרי שקיבל כדור תועה ברחבה והכניע את חיימוב. חוסר מזל גדול לירוקים. 3 דקות למחצית והירוקים מגיבים במתפרצת מהספר. אזולאי מצא את רוקאביצה בכדור על 40 מטרים, האוסטרלי הוריד טוב ועוואד המשיך בנגיעה פנימה וקבע 1-1 מוצדק במחצית במושבה.

הירוקים עלו לחצי השני ללא שינויים בהרכב שפתח. מכבי המשיכה לנסות ולכבוש, שלומי אזולאי טיווח גבוה מעל השער. דקות טובות של מכבי מפתיחת המחצית השנייה. דקה חלפה והירוקים ניצלו אחרי שאפואדו המחליף של איביץ' החמיץ מקרוב. בדקה ה-84 אלירן עטר, אקס הירוקים, קירב את מכבי תל אביב לגביע שני רצוף אחרי בעיטה אדירה לקורה של חיימוב ופנימה. גול ענק של החלוץ. עד הסיום הירוקים ניסו לכפות דו קרב פנדלים אבל גם 5 דקות ארוכות של תוספת זמן לא הועילו, השאירו את הגביע בתל אביב ושלחו את הקהל הירוק מאוכזבים אחרי הפסד כואב.

מאמן מכבי חיפה, פרד רוטן, אמר בסיום: "זה מאוד מאכזב להפסיד ככה, לא הגיע לנו אבל ככה זה בספורט. ההופעה שלנו הייתה טובה, פרסום ההרכב מוקדם עבורי הוא נורמלי. המשחק הזה שלנו הייתה הופעה טובה. אני מנסה לעשות הכי טוב עבורנו. הגיע לנו יותר, חסר לנו קצת מזל, הכדורגל הוא משחק אכזרי. ההבדל בינינו הוא שלהם יש שחקנים בינלאומיים ולנו אין. אנחנו מכינים את השחקנים כרגיל לבאר שבע. יש לי בטחון בשחקנים" 

הרכב מכבי חיפה: חיימוב, דוס סאנטוס, ריינן, מאבוקה, מנחם (גרשון, 80) אזולאי, לביא, (וייסמן, 86) מנדז'ק, רוקאביצה, עוואד (סלליך, 80) וקראמר.
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.