רוצות להשאיר את הדאבל ירוק

מאת רובי לוי | לאחר שהם וויתרו על אירופה והצליחו בגדול בטורניר הקיץ בקפריסין, בנות מכבי חיפה ניצבות בפני האתגר הגדול - הגנה על התואר, הדאבליסטית ללא לוגאן טום אבל עם הברזילאית קואימברה ומאמן חדש, גיא שמאי, תעשה הכל על מנת להשאיר את התארים בכרמל. שמאי: "יש לי ביטחון בעצמי, הולכים על כל התארים"  

לאחר קיץ רווי הכנות, נכנסת האלופה ומחזיקת גביע המדינה בכדורעף נשים, מכבי חיפה, לישורת האחרונה לקראת פתיחת העונה. הירוקות מציגות קבוצה די חדשה, עם שחקניות שהיו כאן בעונה שעברה וכאלה שהצטרפו רק העונה. השחקנית הבכירה ביותר שעזבה את הקבוצה היא לוגאן טום, אחת השחקניות הטובות בעולם, שללא צל של ספק הייתה אחת הגורמות להצלחה בעונה החולפת, והירוקות יצטרכו להסתדר בלעדייה.
יש תואר ראשון העונה. צילום: דוברות מכבי חיפה.
במכבי ינסו לכפר על עזיבתה של האמריקאית, עם הצטרפותן של הברזילאית אריקה "קיקי" קואימברה, אשר השתתפה עם נבחרת ברזיל בשתי אולימפיאדות ושל חוסמת האמצע, שחקנית נבחרת בלארוס - ורה קלימוביץ'. גם היפנית, סאטסוקי אוסוקין המשחקת בתפקיד מוסרת חוזרת לישראל אחרי עונה אחת ביפן, כשלפני כן בילתה שנתיים בשורות הפועל כפ"ס. הירוקות ימשיכו להציג את נסטיה ברבנשיקובה, שהייתה אחת הדומיננטיות בשנה החולפת ומונתה לקפטנית הקבוצה. מי שעוד תמשכנה בקבוצה הן: קטי זילברמן, ליברו נבחרת ישראל שתפתח את עונתה השניה בקבוצה תמר שטיין - מוסרת (עונה שמינית במועדון).
קואימברה. צילום: דוברות מכבי חיפה.

אחד השינויים הגדולים העונה יהיו גם על הקווים, כאשר כבר בקיץ מונה למאמן גיא שמאי, אשר שימש בשנה החולפת כעוזר מאמן הנבחרת הבוגרת, ובמהלך 5 השנים האחרונות אימן את הנבחרות הצעירות (נערות ונוער בנות) ואת נבחרת האקדמיה למצויינות בוינגייט. שמאי בשיחה עם חיפה ספורט התייחס לעונה הקרובה ואמר: "בנינו קבוצה טובה ואטרקטיבית, ואנחנו נראים טוב. המטרה היא כמובן להתמודד על כל התארים, גם גביע גם אליפות. בנינו קבוצה חדשה ורעבה, אני קורא לכל האוהדים שלנו להגיע ביום שישי ללוות ולדחוף אותנו." באשר ללחץ של להגיע לקבוצה שזכתה בדאבל בעונה החולפת אמר שמאי: "ברור שזה תמיד קצת קשה להגיע לקבוצה שזכתה בדאבל ואיבדה את אחת השחקניות הטובות שלה (לוגאן טום), אבל אני מרגיש בטוח ומאמין בעצמי."
מבלארוס באהבה. צילום: דוברות מכבי חיפה.
במסגרת ההכנות לעונה הקרובה ולאחר שוויתרו במכבי על המשחקים במפעלים האירופאים השונים - יצאה הדאבליסטית לטורניר בינלאומי שנערך בקפריסין. מלבד מכבי השתתפו בטורניר אלופת קפריסין אנורטוזיס פמגוסטה, אולימפיה ניפולאו הקפריסאית ופנאתינייקוס היוונית. האלופה ומחזיקת הגביע הפגינה עליונות במהלך כל הטורניר, זכתה בו, תוך שהיא מנצחת את שלושת המשחקים ושלה, ושומטת רק מערכה אחת! במשחק הראשון היא ניצחה את אנורטוזיס המארחת בתוצאה 1:3, ובשני המשחקים האחרים היא גברה על יריבותיה בתוצאה 0:3.
מברזיל באהבה. צילום: דוברות מכבי חיפה.
בשישי הבא יעלו בנות מכבי למשחק הראשון במטרה לשמור על התואר, כאשר יארחו במסגרת המחזור של ליגת העל את הפועל קריית אתא החזקה, המשחק יתקיים במגרשן הביתי של הירוקות, ברמת אלון. במכבי מבטיחים הפנינג וטקס הצגת שחקנים מרשים.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.