צמד מאוזן

מאת יובל מרון | 2-2 נהדר בשחזור גמר הגביע, גינסארי(29) כבש ראשון, ורד(39) ואינברום(64) הפכו, אז׳ובל איזן(67), קלינגר: "מחצית ראשונה היינו צריכים לכבוש ארבעה שערים"

עם תום חלון ההעברות, במסגרת המשחק המרכזי של המחזור השלישי בליגת העל, אירחה הערב הפועל את בית״ר ירושלים. כאמור, חניכיו של ניר קלינגר הגיעו להתמודדות כאשר במאזנם ניצחון והפסד אותו רשמו במחזור החולף. בעקבות היכולת החלשה אותה הציגה הפועל במשחק ההפסד, המאמן בחר לוותר על מערך שלושת הבלמים כאשר גילי ורמוט תפס את מקומו של ריקי מיטרבסקי בהרכב. כמו כן, חלוץ הרכש בן אז׳ובל נכלל לראשונה בסגל הקבוצה כאשר אלי אלבז זכה לקרדיט ההתחלתי בחוד החנית. ברוח יום הכיפורים, האדומים שחורים קיוו לכפר על אותו הפסד במושבה באמצעות ניצחון על הירושלמים. טרם המשחק ערך המועדון טקס הוקרה לאקס הקבוצה שמואל שיימן. כ-8840 צופים נכחו באיצטדיון.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-12 הרמה של שיימן הגיעה במדוייק אל ורד שנגח מקרוב, שטקוס בהצלה נהדרת מנע מהאורחת לעלות ליתרון. שלוש דקות חלפו והיה זה תורו של זמיר לנגוח ממרכז הרחבה הרחבה, גורש קלט. בדקה ה-29 התקפת מעבר ראשונה של הפועל העלתה אותה ליתרון, זמיר התנהל עם הכדור באגף השמאלי והעביר פס מדוייק אל גינסארי, המולדובי בעט מאיזור נקודת הפנדל אך גורש הדף, הכדור חזר אל מרכז הרחבה ולאחר ערבוביה גינסארי הצליח לדחוק פנימה ולקבוע 1-0 אדום. בדקה ה-39 ורד איזן את התוצאה עם בעיטה מדוייקת מכ-20 מ׳.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-55 קריאף בעט חצי וולה מסף הרחבה, הכדור חלף ליד קורת שערו של שטקוס. דקותיים מאוחר יותר תאמאש ירה בעיטת עונשין מדוייקת מכ-25 מ׳, גורש הדף בקצות האצבעות לקרן. בדקה ה-64 המהפך הושלם, איינבינדר איתר את אינברום לבדו, אקס אשדוד כבש בנגיעה מקרוב, 2-1. הקסם של קלינגר עשה זאת שוב, אז׳ובל עלה אל כר הדשא ונכנס לרחבה לקראת כדור קרן של ורמוט, כדור הקרן נחת על ראשו של אז׳ובל שאיזן את התוצאה עם נגיחה מדוייקת, 2-2 בדקה ה-67. בסיום שתי הקבוצות נפרדות בחלוקת נקודות שווה.

ניר קלינגר מאמן הפועל חיפה אמר בסיום: "בעשר הדקות ששון שיחק וניסינו בכוח לשמור אותו במשחק אז שיחקנו עם פחות שחקן לכאורה. המחצית הראשונה הייתה צריכה להסתיים עם ארבע אחת לטובתינו וכשאתה לא מבקיע אתה סופג וזה ערער אותנו. מנגד, המשחקים נגד בית״ר תמיד התקפיים וכולנו רוצים לנצח, היה הרבה כישרון על המשחק. לקחתי הימור בפיגור עם ההכנסה של בן וזה פעל לטובה. המשחק היה מהנה לקהל וזה כיבד את המשחק המרכזי, לנו המאמנים זה היה פחות מהנה."

עוד הוסיף קלינגר: "במחצית השנייה לוזון חיזק קצת את צד ימין ובנוסף לעייפות שהצטברה אצל זמיר ומלול זה מעט החליש אותנו באגף הזה. מה שפגע בנו זה שלא ניצלנו את היכולת הטובה בתחילת המשחק. אני מרוצה לקראת השנה החדשה, עשינו מהפך ועברנו דרך, יהיה קשה לשחזר את ההישגים של השנה שעברה אבל אני מאמין בקבוצה. לא הצלחנו לצרף את חוזז לצערי אבל אני מאוד מרוצה מהסגל שלי. המשחק נגד הפועל ת״א היה משחק שלא מייצג אותנו והיום ראיתי את הפועל האמיתית. רצינו עוד אופצייה התקפית מהירה אבל גם לאלבז ואז׳ובל יש יכולות מגוונות, אני מקווה שנצליח לצרף חוזז בינואר. שון סובב את הקרסול והוא מעט התנפח אני מאמין שהוא יהיה כשיר למחזור הבא."
צילום: חגית אברהם.
הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ניסו קפילוטו, שון גולדברג(54, גיא משפתי), רסמוס סויסטאד(66, בן אז׳ובל), ראדו גינסארי, מקסים פלקושצ׳נקו, גילי ורמוט(74, גל אראל), נס זמיר ואלי אלבז

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.