ארבעת המינים (ועוד משהו) / שמעון גילור

גילור בירוק | שמעון גילור מסכם את המשחק ברוח החג ויוצא בקריאה ובמסר לצוות ההולנדי - נמאסתם!

אתרוג- יש לו גם טעם וגם ריח – בינתיים רק מנדג'ק. אחרי הרבה פלופים נראה שסוף סוף הגיע אלינו שחקן איכותי לעמדת 50-50. האתרוג גם משול ללב. ואכן כשמנדג'ק דעך , כל הקבוצה הפסיקה לתפקד. אלא שבניגוד למצוות ארבעת המינים האמיתית שבה אתרוג אחד מקיים את המצווה- בכדורגל צריך לפחות 5-6 ואין לנו
צילום: חגית אברהם.
לולב- יש לו טעם אך אין לו ריח.- הלולב הינו עמוד השדרה. אליו מאגדים את כל היתר. עליו מברכים,למרות שהוא לא המשובח שבמינים . במילים אחרות הוא המנהיג. ואצלנו אין ולו מנהיג אחד. לא במגרש ולא מחוצה לו.

הדס- יש לה ריח אך אין לה טעם. היא מרוממת נפש. משתמשים בה בכל מוצאי שבת להבדלה. היא כמעט לעולם אינה מאכזבת אך גם אין ביכולתה לשנות מציאות. היא משולה לעיניים. העיניים רואות ואם האדם שלמוחו מגיעות התמונות – אמיתי, יש בזה תועלת. ואם לא...... ההדסים שלנו הם כל אנשי הצוות המקצועי. רואים ולא עושים דבר.

ערבה- אין לה טעם ואין לה ריח. יש גם זן שנקרא ערבה בוכיה. ואין משהו יותר סמלי לאפיין את כל הקבוצה שלנו.


את השורות הבאות הייתי מאד רוצה לכתוב להולנדים. איני יודע אם בדרך כלשהיא זה יגיע לעיניהם או בתרגום מדוייק לאוזניהם.

אתם כנראה, מבינים יותר מאתנו האוהדים בכדורגל. אתם אנשי מקצוע ולא חלטוריסטים. אבל נראה לי שאינכם מבינים להיכן הגעתם. אתם אינכם מבינים שלא ניתן לערבב אותנו ולספר לנו סיפורים ולהתנשא עלינו. הקריאה להתפטרות לא נבעה מתסכול רגעי בגלל הפסד בדקה ה-90 אלא מתסכול מתמשך. זה לא ההפסד לפתח תקוה. אנחנו לא יכולים לשאת את המחשבה שהקבוצה שאחריה הלכנו ונלך באש ובמים, מונהגת על ידכם ללא דרך וללא כוון ואנחנו כועסים עליכם, כן כועסים! מגיע לנו יותר ממה שאתם מספקים. הרסתם לנו עוד שבוע ועוד חג ואם להשתמש במילה אחת ממצה: נמאסתם!

צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.