לא מסוגלים

מאת אבירן אסולין |בצל תצוגת שיפוט מביכה, הירוקים מפסידים 2-0 למכבי נתניה ורושמים משחק 6 רצוף ללא ניצחון. ריינן ומנחם הורחקו, תירם ו- ברשצקי ריסקו את הירוקים. רוטן: "השופט השפיע על תוצאת המשחק" 

המחזור השביעי של ליגת העל ננעל הערב (שני) שלאחריו מכבי חיפה רשמה הפסד נוסף, 2-0 למכבי נתניה. פרד רוטן הפתיע והשאיר מחוץ לסגל את סינטיהו סלליך, בעוד אופיר מזרחי ועמית זנטי פתחו על הספסל לראשונה מזה זמן רב. על הדשא, ראינו שתי קבוצות לחוצות שבעיקר חיפשו לא להפסיד. אחרי מחצית ראשונה שקולה ועמוסת מחלוקות שיפוט, שללא ספק גנב את ההצגה הערב, גם החצי השני לא התעלה לרמה גבוהה. אטיין ריינן וסאן מנחם ראו את הכרטיס האדום אחרי החלטות רעות של השופט שנתן את האות ללחץ נתנייתי שבסופו של דבר גם שערים של דודי תירם (77) ומסמר נוסף לארון אחרי שברצקי נעץ את השני בתסופת הזמן.בעקבות ההפסד מכבי שוקעת עמוק במקום ה-12 כשהיא נקודה בלבד מהקו האדום ותפגוש בשבוע הבא את בית"ר ירושלים למשחק תחתית לוהט.
צילום: חגית אברהם.
המשחק נפתח בגישושים מצד שתי הקבוצות.
המצב הראשון היה שייך למיכיל קראמר המושמץ שניסה אחרי 8 דקות של כדורגל את מזלו אבל עמוס לא התקשה לקלוט. שתי דקות חלפו והירוקים המשיכו לנסות, הפעם היה זה תורו של רוקאביצה אבל שוב עמוס היה במקום והדף מצוין. אחרי 20 דקות בסמי עופר, גם הקבוצה מהשרון הגיעה למשחק וכמעט עלתה ליתרון אבל הייתה חסרת מזל. מכבי המשיכה לשלוט בשדה אבל בכל הקשור לניצול מצבים ראינו המשך ישיר מהשבועות האחרונים לאנמיות בחלק ההתקפי. ממש על סף ההפסקה הקהל הירוק פשוט יצא מדעתו על החלטות צוות השיפוט, שהוריד את הקבוצות למחצית ללא שערים.
צילום: חגית אברהם.
לחצי השני עלו הירוקים כשעמית זנטי נכנס על חשבונו של רוקאביצה החלש. דקות ראשונות של הקשר הצעיר אחרי שלא נכלל בסגל תקופה ארוכה. שתי דקות בלבד עברו מאז שנכנס וזנטי היה הכי קרוב לעלות את הירוקים ליתרון אחרי ניער את כחלון, נכנס מצוין לרחבה וממצב אדיר בעט מעל המשקוף. דקה 50 ושוב צוות השיפוט במרכז אחרי שבן אברהם הרחיק את אטיין ריינן בהחלטה תמוהה מאוד. נתניה שאבה עידוד מיתרון המספרי וכמעט גם עלתה על לוח התוצאות אבל הכדור זעזע את המשקוף של חיימוב ויצא החוצה. 5 דקות חלפו ושוב השופט בן אברהם במרכז אחרי ששחקן נתניה נגע בבירור בידו ברחבה, השופט הורה להמשיך וזכה שוב לשריקות בוז צורמות מהקהל הירוק. למרות ההרחקה, מכבי לא הורידה את הראש והמשיכה לנסות, עד כה ללא הצלחה גדולה. 77 דקות בסמי עופר ומכבי נתניה עלתה ליתרון אחרי כדור קרן מצד ימין שדודי תירם נגח באין מפריע ורץ לחגוג. בדקה ה-90 גם סאן מנחם ראה את האדום אחרי עוד החלטה רעה של צוות השיפוט. בתוך תוספת הזמן נתניה מכפילה את התוצאה ושולחת את הירוקים לחדרי ההלבשה בהלם.

מאמן הקבוצה פרד רוטן אמר בסיום: "אני מרגיש נורא, כולם מרגישים כמוני. אני לא רוצה להתלונן על השיפוט אבל יש לו השפעה גדולה על התוצאה. אני לא מאמין שיפטרו אותי, אני אף פעם לא מוותר. יש לי ניסיון ואני לעולם לא מוותר. אנחנו מקבלים כרטיסים אדומים לא חכמים. שהגעתי לכאן הקבוצה הייתה מבולגנת והיום הקבוצה לא מבולגנת וזה לא מספיק לשלוש נקודות. אם לא היה לי ביטחון שהקבוצה שלי יכולה להשיג יותר לא הייתי יושב כאן, אני עובד במועדון מהבוקר עד הערב."

מכבי חיפה: חיימוב, מאבוקה, ריינן, דוס סאנטוס, מנחם, לביא (מזרחי, 82) מנדז'ק, אזולאי, רוקאביצה (זנטי,45) עוואד וקראמר.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.