לא עצרו באדום

מאת אבירן אסולין | ניצחון סופר חשוב לירוקים במושבה, 2-1 על הפועל תל אביב. עוואד השלים מהפך עם צמד וקטע רצף של שישה משחקים ללא ניצחון. בכורה לסומא. רוטן: "יש לי ביטחון בקבוצה שלי"

אחרי קיתונות הביקורת, מועמדים שכבר עמדו על הקווים ומחאות חדשות לבקרים, זה הגיע. מכבי חיפה רשמה הערב (שני) ניצחון שני העונה, כשגברה 2-1 על הפועל תל אביב.  פרד רוטן שהגיע למשחק עם חרב מונחת על צווארו, יכול לשחרר אנחת רווחה, אחרי שהירוקים השלימו מהפך בראשות מוחמד עוואד המצוין ודחו לפחות במעט את הדיבורים על פיטוריו. המחצית הראשונה הייתה השליטה ירוקה אבל דווקא עידן כהן כבש ראשון והוריד את האדומים להפסקה ביתרון. לחצי  השני הירוקים עלו מחוייבים, עם בכורה של הרכש החדש סיידובא סומא וגם ניצלו הפעם את המצבים שלהם, כשמוחמד עוואד כבש צמד, הפך את התוצאה ושלח את הירוקים  להתכונן בראש קצת יותר שקט למפגש התחתית הלוהט מול ניר קלינגר ושחקניו החדשים.

המשחק כ-1,500 ירוקים שחטפו את כל הכרטיסים שהקצו להם. חמש דקות מן הפתיחה ושלומי אזולאי בחן את לבקוביץ', שקלט ללא קושי. מכבי פתחה את המשחק באינטנסיביות גבוהה עם לחץ גבוה ושלטה בדקות הפתיחה בנעשה בשדה. רבע שעה מהשריקה ושלומי אזולאי היה חייב לכבוש מקצה הרחבה אבל בעט כדור ששרק מעל המשקוף. מצב ענק לירוקים לעלות ליתרון. חמש דקות מאוחר יותר וגם המאחרת הגיעה למושבה אחרי מצב מצוין אבל הכדור נעצר על קו השער. מכבי המשיכה לשלוט ואחרי חצי שעה הייתה פשוט חייבת לעלות על לוח התוצאות אבל שוב שלומי אזולאי, שהפעם בעט היישר לאמצע מחמישה מטרים. דקה חלפה, הפעם אזולאי בתפקיד המוסר, וייסמן נגח סנטימטרים מהקורה וכמעט העלה את היתרון לירוקים. 5 דקות להפסקה והפועל תל אביב עלתה ליתרון אחרי שעידן כהן בעט מזווית קשה כדור שטוח שחיימוב רק הדף לתוך שערו הוא. יתרון בניגוד למעשה על הדשא ומסבך את הירוקים.

הירוקים יצאו למחצית השנייה ללא חילופים. המאחרת יצאה למתפרצת קטלנית של ארבע על אחד אבל פספסו מצב ענק להכפיל את היתרון. הירוקים ניצלו עד תום את ההחמצה כשבצד השני מוחמד עוואד מצא עצמו חופשי ברחבה ובעט לרשת הגבוהה ופנימה, 1-1 סופר חשוב לירוקים. בדקה ה-70 מצב ענק למכבי ברחבה אבל ההגנה האדומה מרחיקה ברגע האחרון. דקה 83 במושבה ועוואד היה קרוב להשלים צמד ומהפך ענק אבל לבקוביץ' הגיב פנטסטי. בדקה ב-89 זה הגיע...מוחמד עוואד דחק מקרוב פנימה, השלים מהפך ענק ורץ לחגוג יתרון אדיר בירוק.

פרד רוטן מאמן הקבוצה אמר בסיום: "זה היה משחק חשוב עבור כולנו, נלחמנו על התוצאה. היו לנו גם מזל אבל שיחקנו טוב, היו לנו הזדמנויות שהחמצנו. גם במשחקים האחרים ששיחקנו הגיע לנו לנצח. הגבנו טוב במחצית השנייה, עלינו כדי לנצח, עלינו עם ביטחון ורצון לנצח וזה עשה את ההבדל. סומא לא היה מוכן והיום זה היה הרגע, אני שמח בשבילו. הלחץ שהיה עלי הוא רגיל, בתפקיד שלי לחץ תמיד קיים. זה נורמלי שיש דיווחים על מעמדי, שהתוצאות לא טובות ואין נקודות אבל יש לי ביטחון כי אני רואה איך אנחנו משחקים. במדינה הזו הנבחרת מנצחת שני משחקים והיא אלופת העולם."


מכבי חיפה: חיימוב, חבשי, דוס סאנטוס, מאבוקה, מאיר, לביא, אזולאי (סומא, 76)מנדז'ק, רוקאביצה (68, סלליך) עוואד ו-וייסמן (זנטי, 86).
צילום: האתר הרשמי.


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.