נשיא במלכוד

מאת רובי לוי | לא רגוע במכבי חיפה, בכירים קוראים לפיטורי רוטן, אלאך מתנגד, שחר שנמצא במלכוד מתלבט וחושש מההשלכות. גם שמו של רן בן שמעון הוזכר 

לחצים כבדים מצד גורמים בכירים בקבוצה ובסביבתה על יעקב שחר לפטר את פרד רוטן. שחר טרם החליט. לאחר שנועד אמש הנשיא עם המנהל המקצועי מו אלאך, שמע ממנו שהוא מתנגד בשלב הזה לפיטוריו של פרד רוטן. שחר עצמו עדיין לא החליט. הנשיא נמצא בין הפטיש לסדן, מצד אחד לא מעט מקורבים בכירים שמאיצים בו לפטר את רוטן ומהצד השני המנהל המקצועי מו אלאך שקיבל את המפתחות להצעיד את הקבוצה ועד כה נכשל כמעט בכל פרמטר, שמתנגד. הערכות הן שהנשיא מבין, שפיטורי פרד רוטן והבאת מאמן ישראלי על "ראשו" של אלאך תגרום לכך שהאחרון יבחר לעזוב גם הוא. חרף הכישלונות, לא בטוח שהנשיא מעוניין, שוב, בטלטלה של פיטורי מאמנים, שחרור והחלפת שחקנים. הקולות שקוראים לפטר את פרד רוטן במיידי, מנסים ללחוץ על הנשיא למנות מאמן ישראלי, למרות כל הפירסומים על רוני לוי כמועמד, ישנה אפשרות סבירה ביותר שאם רוטן יפוטר בסופו של דבר יהיה זה רן בן שמעון שיעמוד על הקווים בסמי עופר.

בכל מקרה כפי הנראה, שחר לא רוצה לפוצץ את הסיפור עם מו אלאך וינסה לעשות הכל על מנת שהדברים יקרו בהסכמתו. השאלה היא מי ישפיע על שחר יותר, מקורביו שקוראים לפיטורים או אלאך שמתנגד להם. גם אם בסופו של דבר ישנה מו אלאך את דעתו ויחליט שכן נכון לפטר את רוטן, כלל לא בטוח שהוא ירצה מאמן ישראלי ויכול מאוד להיות שהוא ירצה לבחור מאמן זר. דבר שמקשה יותר על החלטתו של שחר שכן גם אם הוא יצליח להשפיע על אלאך לרצות ולפטר את רוטן, מן הסתם ההולנדי\מרוקאי ירצה לקבוע מי יעמוד על הקווים. אחד הכתבים ההולנדים לוקס לאמיר, סיפר לחיפה ספורט בהקשר הזה: "אלאך הוא איש של כבוד, ברגע שיפגעו בו ובסמכותו הוא יקום ויעזוב."  מכבי חיפה, שוב, נמצאת בצומת דרכים שעלולה לטלטל את המערכת כאשר בסופו של דבר יצטרך הבעלים לקבל החלטה.
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.