נקודה צפונית

מאת יובל מרון | משחק שישי ברציפות ללא ניצחון להפועל שנפרדה בחלוקת נקודות שווה עם קריית שמונה, אראל(22) העלה ליתרון, שכר(54) איזן, קלינגר: "מסתכל על חצי הכוס המלאה"

כעבור שישה משחקים בהן צברה חמש נקודות בלבד, התארחה הערב הפועל בקריית שמונה למפגש מול חניכיו של חיים סילבס. האדומים שחורים קיוו לשחזר את הניצחון אותו רשמו אשתקד באיצטדיון הצפוני. בעקבות התבוסה הביתית הכואבת במחזור החולף לקבוצת בני סכנין, קלינגר התמקד במשחק ההגנה של מחזיקת הגביע כאשר בחר לפתוח במערך של שלושה בלמים. ההפתעה הבולטת ביותר בהרכב האדום הייתה הצבתו של חן דילמוני אשר זכה לדקות בכורה בליגת העל העונה. כמו כן, גילי ורמוט ירד לספסל ואת חוליית ההתקפה איישו בן אז׳ובל ונס זמיר. שחקן הרכש מיקו ממן לא נכלל בסגל. כ-250 אדומים הגיעו לתמוך בקבוצתם.

צילום: יובל מרון
בדקה ה-7 אחמדי מצא את שכר לבדו מול שטקוס, הליטאי הדף היטב. דקותיים חלפו ואבו עביד שיגר כדור אדיר מסף הרחבה שחלף בסנטימטרים ליד הקורה. בדקה ה-22 לקאו ספק הכשיל את אראל שניגש אל הנקודה הלבנה ודייק אל הפינה הימנית של בארטקוס, 1-0. שתי הקבוצות התקשו לייצר מצבים לאחר מכן והפועל ירדה אל חדרי ההלבשה ביתרון.

בדקה ה-54 שמיר הרים אל שכר, החלוץ עצר על החזה ברחבה ובעט מקרוב פנימה, 1-1. שתי דקות חלפו ואבו עביד שוב הניף את רגלו מרחוק, הכדור פספס את המסגרת. בדקה ה-61 לקאו בעט מכ-25 מ׳, שטקוס הדף. בדקה ב-74 תאמאש ירה כדור אדיר מכ-30 מ׳, בארטקוס היה במקום. בדקה ה-79 חתואל בחן את שטקוס מקצה הרחבה, השוער הליטאי שוב היה במקום. בדקה ה-83 הרמה של מלול גרמה לערבוביה ברחבה, בסיומה חדידה החמיץ ברשלנות משלושה מטרים. שניות ספורות לתום המשחק שטקוס מנע בקצות אצבעותיו מנחמיאס להשלים מהפך עם נגיחה מקרוב. בסיום, הפועל רושמת משחק שישי ברציפות ללא ניצחון והיא ממשיכה בקצב צבירת הנקודות הירוד.

ניר קלינגר מאמן הפועל חיפה אמר בסיום: "אני מסתכל על חצי הכוס המלאה ואני חושב שאחריי המשחק האחרון בו הייתה לנו בעיה כללית באיך שניגשנו למשחק אז היום ראינו רמת לחימה אחרת והשחקנים השתדלו. עלינו ליתרון והמשחק הלך לכיוון שלנו אך שגינו וזה החזיר את קריית שמונה למשחק ואז המשחק נהיה משחק של גישושים עם חצאי מצבים. גם בפתח תקווה קורה לנו לפעמים שאנחנו מאבדים את הריכוז, קריית שמונה לא תקפה גלים גלים והשוויון הפתיע אותנו. מצד אחד התוצאה מאכזבת אך מצד שני היינו תוקפניים ואגרסיביים. ניסינו להשתמש בשחקנים שלוחמים יותר ולכן החלטתי שלא לפתוח עם מקסים וגילי והמשחק התפתח בצורה כזאת שגם בתור חילופים לא ראיתי לנכון להכניס אותם."

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, ריסטו מיטרבסקי, גבריאל תאמאש, שון גולדברג, חן דילמוני, רסמוס סויסטאד, ראדו גינסארי(68, גיא חדידה), גל אראל, נס זמיר ובן אז׳ובל(82, ת׳אנאסיס פאפאזוגלו)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.