נקודה למחשבה

מאת רובי לוי | משחק חמישי ברציפות ללא ניצחון של הירוקים. טעות קשה של חיימוב, קריאות תתפטר לרוטן, שאמר בסיום: ""כל פעם שחקן אחר טועה""

מכבי חיפה המשיכה הערב (שבת) את שרשרת התוצאות העגומה שלה אחרי עוד תיקו, 1-1 מול הפועל רעננה. הירוקים שוב יורדים מאוכזבים למרות שהגיעו גם הערב לאינספור מצבים. לקהל הירוק היו הרבה טענות לרוטן שספג שריקות בוז צורמות על שבחר שוב לא לשתף את קשר הרכש סיידובא סומא ולהכניס במקומו את חבשי לחוליית ההגנה. אחרי שער היתרון הירוקים ירדו לאחור, רעננה שלחה את כל מה שיש לה, באה על שכרה אחרי טעות קשה של גיא חיימוב ושלחה את הירוקים לפגרה עם משחק שישי ברציפות ללא ניצחון.

המשחק החל בגישושים מצד שתי הקבוצות כשהמצב האמיתי של הירוקים הגיע בדקה ה-18 כשניקיטה רוקאביצה בעט טוב מתוך הרחבה, אבל הכדור שלו נבלם על קו השער. מצב גדול לחיפה. המשחק המשיך בקצב החלש שלו ובחלוף חצי שעה אזולאי ניסה להעיר אותו עם בעיטה מרחוק שצור לא התקשה לקלוט. שתי דקות חלפו וסאן מנחם כמעט והעלה את מכבי ליתרון אחרי כדור קרן מצד שמאל אבל הנגיחה שלו חמקה החוצה. על סף הירידה להפסקה שוב מצב גדול לירוקים, הרמה של מאבוקה מצאה את הראש של עוואד, שנגח סנטימטרים ליד הקורה והחוצה. דקה חלפה וגם המארחת מהשרון הייתה קרובה לכיבוש אבל לא הייתה מדויקת מספיק.

המחצית השנייה נפתחה ללא חילופים של פרד רוטן. שלוש דקות מפתיחת החצי ועוואד הגיע למצב טוב אחרי פריצה של נטע לביא אבל בעט החוצה. עוד החמצה של הירוקים. עשר דקות בתוך המחצית השנייה והירוקים עולים ליתרון מוצדק. מנדז'ק עם חטיפת כדור מצוינת שלח את רוקאביצה בכדור עומק נפלא, האוסטרלי עצר יפה ועם קצת מזל קיבל עזרה מהגנת רעננה ורץ לחגוג יתרון סופר חשוב ברמת גן. שעה של כדורגל ומכבי רשמה עוד מצב גדול. מאבוקה העביר רוחב מצוין, קראמר נבלם ואת הריבאונד רוקאביצה בעט כל גופו של השוער צור ופספס מצב ענק לצמד. רעננה שלחה שחקנים קדימה בניסיון להשיג שיוויון, מנדז'ק ניצל את זה, דהר קדימה ומצא את עוואד שסובב כדור לפינה הרחוקה של צור ומשם החוצה.
רעננה החלה לשלוח את כל מה שיש לה וחמש דקות לסיום חיימוב מציל שיוויון אחרי יעף מצוין של אלאניס. בתוך תוספת הזמן רעננה משוה אחרי טעות קשה של חיימוב שמשמיט כדור דיי פשוט ונותן את האות לקריאות תתפטר של הקהל החיפאי לרוטן אחרי 1-1 בסיום.

מאמן  הירוקים,פרד רוטן, התייחס לתיקו: "הרגשה כמו של הפסד. מגיע לנו להיות עם יותר ניצחונות. לפעמים טעויות הן חלק מהמשחק, פעם השחקן הזה טועה ופעם זה טועה. אני לא שופט את חיימוב, אנחנו קבוצה, מנצחים כקבוצה ומפסידים כקבוצה. זו האחריות שלי לחילופים, הלחץ הוא נורמלי במועדון גדול"

מכבי חיפה: חיימוב, מאבוקה, דוס סאנטוס, סאן מנחם, ריינן, לביא, מנדז'ק (אלברמן, 75) אזולאי (חבשי, 87) עוואד, רוקאביצה וקראמר (סלליך, 63)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.