קבוצה לא כובשת

מאת רובי לוי | מכבי חיפה מסיימת בתיקו עם הפועל ב"ש, הירוקים ששלטו והיו טובים יותר, הירבו להחמיץ ולא הצליחו להשיג את שלושת הנקודות. רוטן: "שיחקנו עם הלב היום" 

מכבי חיפה הערב פגשה את הפועל באר שבע למשחק שהוא מבחן לא רק לשחקנים, אלא גם לצוות האימון שלא ממש מצליח לחבר את השחקנים בירוק ולצבור נקודות. המאמן ההולנדי פרד רוטן נתן קרדיט להרכב שפתח במשחק האחרון במסגרת גמר גביע הטוטו, מול מכבי ת"א. עיאד חבשי נשאר שוב על הספסל כאשר את מקומו המשיך לתפוס ההולנדי, אטיין ריינן. רועי קהת שב לסגל הקבוצה, לעומתו הקשר סיידובה סומא נותר מחוץ לסגל.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-13 של המחצית הראשונה, שרק השופט לכדור עונשין מ-11 מטרים, אך בהתייעצות עם קוונו, ביטל את ההחלטה. בדקה ה-19 החמצה גדולה לקראמר שקיבל כדור משלומי אזולאי ומחמישה מטרים נגח החוצה. בדקה ה-25 באר שבע שהשתלטה על המשחק כמעט וכבשה, מליקסון הוציא רוחב והסליינבק בעט לא טוב מתוך הרחבה. בדקה ה-38 הגבהה מצויינת של סאן מנחם מצאה את רוקביצה שבעט מהאוויר, סמוך למשקוף והחוצה.
צילום: חגית אברהם.
עם השריקה למחצית, שוב הזדמנות גדולה למכבי חיפה, הגבהה של עוואד מצאה את ראשו של רוקביצה שנגח שוב רק סמוך לקורה של הרוש.
צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-55 דוס סנטוס עם עבירה מיותרת סמוך לרחבה, סידר לדיא סבע הזדמנות גדולה, אבל חיימוב היה שם כדי להדוף לקרן.  בדקה ה-58 כדור קרן קצר מצא את עוואד לבדו מול הרוש, שעצר את הבעיטה של החלוץ הירוק. הירוקים המשיכו בלחץ אך הירבו להחמיץ, בדקה ה-60 רוקביצה קיבל כדור בתוך הרחבה ובעט רע, הישר לידיו של הרוש. בדקה ה-63 שוב מצב מצויין למכבי חיפה, אזולאי קיבל כדור בתוך הרחבה עבר את המגן, בעט נפלא והרוש היה במקום לעצור. בדקה ה-90 שוב רוקביצה קיבל כדור שהוא לבדו ברחבה, אך בעט מעל השער. עם שריקת הסיום, הוגו כמעט ולקח איתו את שלושת הנקודות לבאר שבע, אך למזלה של מכבי חיפה הכדור פגע במשקוף ויצא החוצה, בסיום כאמור 0:0.
צילום: חגית אברהם.
פרד רוטן מאמן מכבי חיפה אמר בסיום: "השתפרנו המון ויצרנו המון מצבים, אם נצליח לכבוש נצליח להתרומם ולעלות בטבלה. סומא הוא שחקן טוב שיעזור לנו בעתיד, הוא לא בכושר עדיין ולא מכיר את הקבוצה, הוא יעזור לנו בעתיד, גם עם מנדז'ק עבדנו בשלבים. עוואד הוא מסוג השחקנים שלא מבקש לצאת, הוא תמיד ינסה להראות שהוא מסוגל. אני חושב שנטע שיחק טוב היום אבל גם כל הקבוצה שיחקה טוב. הרבוצה שיחקה עם הלב ואהבתי את זה. בכל שבוע שחקנים צריכים להוכיח ולהראות שהם רוצים להיות ב-11."

מכבי חיפה: גיא חיימוב, ארנסט מאבוקה, אליסון דוס סנטוס, אטיין ריינן, סאן מנחם, נטע לביא (אלברמן, 66), ג'ורג' מנדג'ק, שלומי אזולאי (קהת, 88), ניקיטה רוקאביצה, מוחמד עוואד (סלליך, 70), מיכיל קראמר.
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.