עוד ארוכה הדרך - הפסד למכבי

מאת רובי לוי | הפסד למכבי חיפה במחזור הפתיחה של הליגה הלאומית מול מכבי רעננה 86:81. משחק חלש של הירוקים, דשילדס בלט בצד הירוק עם 21 נק', קופרברג וגיבנס איכזבו  

לא לפתיחה הזו יחלו במכבי חיפה, הירוקים אירחו הערב את מכבי רעננה וכבר במחזור הפתיחה רשמו הפסד ראשון. הירוקים הציגו משחק חלש ורק בזכות יכולת טובה של דשילדס במחצית הראשונה, ויכולת קליעה מעולה (6 שלשות) של ברוחאל ברבע האחרון עוד נשארו במשחק. מכבי עוד הובילה בנקודה כ-2 דק' לסיום המשחק, אך משחק מפוזר של הירוקים נתן לרעננה את האפשרות לחזור ולנצח. מכבי חיפה קיבלה ערב חלש במיוחד של קופרברג הצעיר בו תולים הרבה תקוות העונה, הסנטר הצעיר סיים את המשחק עם 3 נק' (1 מ-7 מהשדה). גם הזר סמואל גיבנס הציג משחק חלש ומפוזר, הוא אמנם קלע 15 נק', אבל באחוזים רעים מאוד (21%).
צילום: חגית אברהם.
המחצית הראשונה לא התאפיינה במשחק טוב של הירוקים, שהירבו להחטיא. היחיד ששמר את מכבי במשחק היה, קרון דשילדס שהציג מחצית ראשונה טובה עם 22 נקודות. האורחים מרעננה הראו שהם לא באו להתבטל ולא נתנו למכבי לברוח, הרבע הראשון הסתיים בתוצאה 20:18 לזכות הירוקים. ברבע השני הצליחו האורחים להפוך את התוצאה ולברוח ליתרון קל, 43:37 במחצית.

גם ברבע השלישי ערב הקליעות הרע של הירוקים נמשך, והם פשוט איפשרו למכבי רעננה לשמור על הפער. שלשה של סורקין 2 דק' לסיום הרבע עוד נתנה לירוקים את ההובלה 59:58, אבל הייתה זו רעננה שרצה ל-7:0 ויתרון 65:59 בסיום הרבע. המגמה נמשכה גם ברבע הרביעי, כל צד שמר על הסל שלו ורעננה שמרה על פער סביר מהירוקים. רעננה כבר הוליכה ב-8 אך ריצת 7:0 של הירוקים עם שלשה של ברחאל קבעה 71:70 לרעננה. שלשה נוספת של ברחאל קבעה שיוויון 73. סל חשוב של וורקמן נתן יתרון לירוקים לאחר הרבה זמן במשחק, 76:75.
צילום: חגית אברהם.
שלשה אדירה נוספת של ברחאל נתנה למכבי יתרון שלוש, אבל גיל בני מהצד השני הגיב בשלשה משלו קיבל עבירה והשלים 4 נקודות במהלך, ורעננה נטלה את ההובלה 80:79. מכבי לא הצליחה לקלוע והכדור חזר לרעננה 50 שניות לסיום. שלשה של בריסקר הצעיר נתנה לרעננה יתרון 83:79. הירוקים פשוט לא הצליחו לקלוע, רעננה ניצלה זאת הלכה אל הקו הגדילה את הפער ובסיום כאמור, מנצחת 86:81. בשבוע הבא דרבי, הפועל מול מכבי ברוממה.

מאמן הקבוצה, ברק פלג אמר סיום המשחק: "זו תסמונת של משחק ראשון של קבוצה שלא שיחקה הרבה זמן משחק רשמי. כולם פה רוצים לנצח כל משחק אבל היום הרגשתי שהרגליים של השחקנים מאוד כבדות. אנחנו צריכים להתרגל שכל קבוצה תבוא לסמן אותנו. נפיק את הלקחים ונגיע מוכנים לדרבי, אין ברירה אחרת".

קלעים מובילים במכבי: דשילדס 21 נק', ברוחאל 18 נק' (6 מ-8 לשלוש), גיבנס 15 נק', וורקמן 13 נק'.
צילום: חגית אברהם.אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.