בכורה מחוייכת: 3-0 להפועל

מאת יובל מרון | מחזיקת הגביע חזרה לנצח, צמד של גינסארי(57 ו-61) ושער של אראל(88) העניקו ניצחון בכורה למימר, 3-0 על אשדוד, המאמן בסיום: ״שווים פליאוף עליון״

רק לפניי פחות משנה, הגיעה הפועל אל איצטדיון הי״א באשדוד כמוליכה הגאה של ליגת העל. הערב, בשינוי של כ-180 מעלות, עלתה מחזיקת הגביע אל כר הדשא באיצטדיון המקומי כשהיא ממוקמת מתחת לקו האדום. כאמור, המועדון האדום עבר השבוע טלטלה בגזרת המאמן כשאת מקומו של ניר קלינגר על הקווים תפס שרון מימר. בפן המקצועי, הפועל שיוועה לניצחון הערב לאחר שצברה שלוש נקודות בלבד בשבעת המחזורים האחרונים. באשר להרכב, מימר בחר להעניק את הקרדיט בחוליית הקישור למקסים פלקושצ׳נקו ורסמוס סויסטאד על חשבונם של גילי ורמוט ורועי שוקרני. חלוצה היווני של הקבוצה ת׳אנאסיס פאפאזוגלו לא נכלל בסגל עקב פציעה.

בדקה ה-14 אראל השאיר לגינסארי שבעט מסף ברחבה, הכדור עלה אל מעל למסגרת. בדקה ה-29 דוד הניף את רגלו מכ-20 מ׳, הבעיטה של החלוץ הגיעה ליציע האדום. בדקה ה-39 הפועל יצאה להתקפת מעבר נהדרת אשר בסיומה אלבז הותיר את זמיר לבדו מול ג׳ראפי, אקס הפועל פתח תקווה בעט בנגיעה מחמישה מטרים אך השוער הדף עם הרגל ומנע שער בטוח.
צילום: חגית אברהם 
עם פתיחת המחצית השנייה אראל בעט מזווית קשה, הכדור ירד אל הרשת העליונה של ג׳ראפי. בדקה ה-48 טעות של ג׳ראפי שמסר ישירות לאלבז הובילה להחמצה של החלוץ אשר ניסה להקשית מעליו. חמש דקות חלפו ומושל העמיד את דוד לבדו מול שטקוס, החלוץ החמיץ ברשלנות. בדקה ה-58 מתפרצת אדומה הביאה ליתרון, פלקושצ׳נקו מסר לזמיר שהרים במדוייק ישירות לראשו של גינסארי שנגח פנימה מקרוב, 1-0. בדקה ה-62 כדור עומק של גל אראל ייצר מהומה במרכז הרחבה, גינסארי הצליח להגיע ראשון אל הכדור ולהשלים צמד מקרוב, 2-0. בדקה ה-88 הפועל זכתה לפנדל בעקבות הכשלה על חדידה, אראל ניגש אל הנקודה הלבנה וקבע 3-0. בסיום, מימר רושם בכורה מוצלחת ושובר את הבצורת האדומה.

שרון מימר בסיום: ״הקבוצה היתה עם אנרגיות פחות טובות לאור חוסר ההצלחה, אבל אני שמח בשביל השחקנים שראויים למקום טוב יותר. אני חווה המון הודעות תמיכה ואהבה. זה מרגש להתחיל ברגל ימין. אם מדברים על הפועל חיפה, אז צריך להיות פחדן כדי להגיד שאנחנו לא מועמדים לפלייאוף עליון. נעשה את המקסימום להיות שם. אם לא נמשיך בדרך האת, אז זה לא שווה כלום".

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ריסטו מיטרבסקי, שון גולדברג, רסמוס סויסטאד, גל אראל, מקסים פלקושצ׳נקו, ראדו גינסארי(70, בן אז׳ובל), נס זמיר(84, גיא חדידה) ואלי אלבז(72, גילי ורמוט)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.