"שלוש ארבע לעבודה" / שמעון גילור

גילור בירוק |שמעון גילור מסכם את משחקו הראשון של אלי גוטמן. ומודה לפגרה שבאה בזמן 

1. היה כיף אמש בנתניה. אמנם כדורגל גדול ואיכותי לא היה, אבל כשברור לכל אוהד שהטריח את עצמו ושילם ממיטב כספו ופינה מזמנו (ותאמינו לי באצטדיון בנתניה צריך הרבה זמן), שהשחקנים נתנו את כל מה שיש להם ושהצוות המקצועי , לפחות נראה מאוחד ומגובש ושחקנים מתופקדים במקומות שבהם ניתן להפיק מהם את מה שיש להם ברגליים ובדקות מסוימות אפילו נראו ניצוצות של כדורגל – בשלב זה, דיינו.

2. לא אהבתי את ההליכה של גוטמן , עם השחקנים לעברנו בתום המשחק. בסה"כ ניצחנו משחק ליגה נגד קבוצה נחותה ובדוחק. זה היה מוגזם, פאתטי והזכיר לי את התנהגותו בימיו הראשונים אצלנו, של מולנסטיין. רק שההמשך לא יהיה דומה....

3. ככל שהעונה מתקדמת, אנחנו מבינים עד כמה היה חסר לנו שחקן איכותי ומנהיגותי במרכז המגרש. לא וירטואוז שבשבילו קונים כרטיס וילדים לובשים חולצה עם המספר שלו על הגב. לא שחקן ששורה עליו ה"מוזה". אלא אחד שבא לעבודה כל משחק, נגד כל יריבה, נותן תפוקה של חילוצים, מסירות אחראיות, מחפה על הבלמים כשצריך ואם אין ברירה "מקריב" צהוב לעצמו למען הקבוצה. הכי טוב, אם אותו שחקן יהיה גם מחובר לצוות המקצועי ויהווה מעין "מאמן על המגרש". כאלה היו אהרל'ה גרשגורן אצל אברהם מנצ'ל, אברהם אבוקרט אצל שלמה שרף, רוני לוי אצל גיורא שפיגל, ריימונדאס ז'אוטאוטס אצל אלי כהן, גרנט ושום, וכך אני רואה את ג'ורג' מנדג'ק בקבוצה הנוכחית. שלא תגידו שאלאך עשה רק נזקים.....

4. קיבלנו במתנה פגרה של 3 שבועות. הקבוצה סובלת מכושר גופני לקוי ובכל משחק ככל שהשעון מתקדם היכולת נפגעת (למעט המשחק נגד הפועל תל אביב שבו כנראה פגשנו קבוצה עוד יותר בעייתית מאתנו). יש ליקויים חמורים בחיפוי הדדי בהגנה, יש דקות רבות שבהן ליריבות קל מאד להניע כדור ולאיים על חיימוב, אנחנו כמעט שלא מסיימים מתפרצות בבעיטה למסגרת ומסתבכים ומאבדים כדורים בהתקפות מעבר ועוד ועוד בעיות. בהנחה שבינואר לפחות נשתדרג ב-2 או 3 שחקנים (בתנאי שיהיו איכותיים ואם לא עדיף שלא יגיעו), עוד אפשר להציל את העונה הזו ולהתמודד על כרטיס לאירופה. ולתדהמתי, אני קורא שהקבוצה יוצאת לחופשה. בעיני מה שנחוץ עכשיו זו קריאתו של אריק איינשטיין ז"ל : "שלוש ארבע לעבודה".

5. ועדיין, גם אחרי הטלטלה הנוכחית וההשלמה עם כישלון ה"מודל ההולנדי", טרם שמענו בקולו את יענקל'ה שחר. העונה הנוכחית מעניינת , אבל הרבה יותר חשוב להבין ולדעת מה התכנית האלטרנטיבית לניהול המקצועי של מכבי חיפה  -לא עכשיו, גם לא בעונה הבאה – אלא יום לאחר פרישתו של שחר.
צילום: האתר הרשמי.


תגובה 1:

מופעל על ידי Blogger.