טוב שבאת - ניצחון למכבי חיפה

מאת אבירן אסולין | בלי להראות יכולת גדולה עוואד (4) ורוקאביצה (40) לימדו את חדרה שיעור ביעילות והעניקו בכורה חלומית לגוטמן על חדרה, לוסיו רק צימק. (81) גוטמן: "אני שמח בשביל השחקנים שלי, הגיע לנו"

תגידו מזל טוב. אלי גוטמן חזר הערב לקידמת הבמה של הכדורגל הישראלי כמאמן מכבי חיפה, 26 שנים אחרי שהיה עוזרו של שלמה שרף בעונת האליפות אי שם בשנות התשעים. הירוקים הציגו משחק לא רע ונהנו בעיקר ממשחק נאיבי של הפועל חדרה ומכושר הכיבוש הנפלא של מוחמד עוואד, שגם הערב היה השחקן הבולט של הירוקים. החצי הראשון היה כולו על טהרת הקבוצות של גוטמן עם ארגון וסדר בשדה ויציאה להתקפות מעבר, בהן עוואד ורוקאביצה הורידו את חיפה ליתרון מבטיח לחדרי ההלבשה. החצי השני היה אמור להיות לפרוטוקול אבל למרות שספגו הירוקים ירדו עם ניצחון חשוב ביציאה לפגרה.

 אלי גוטמן ערך 4 שינויים בהרכב שהפסיד לבית"ר כשסומא, סלליך, מנחם וריינן עלו ב-11, בעוד החלוץ ההולנדי מיכיל קראמר נשאר מחוץ לסגל ונמצא בדרך החוצה. אלון יפת הוציא את המשחק לעיניי כ-2,000 ירוקים בנתניה. אחרי ארבע דקות מוחמד עוואד סידר בכורה מהחלומות לגוטמן. קשר הרכש סיידובא סומא, שפתח לראשונה העונה בהרכב, חטף את הכדור מצוין, מצא את עוואד וזה לא התבלבל מול אג'ידה והעלה את הירוקים ליתרון מוקדם בנתניה. יופי של פתיחת קדנציה בירוק לגוטמן. המאחרת השתלטה על המשחק ורק בדקה ה-26 ראינו התקפה ירוקה נוספת אבל עוואד נגח לא טוב והחוצה. שתי דקות חלפו ורוקאביצה שעט קדימה אבל איבד את הכדור בשלומיאליות ברגע האחרון. מצב מצוין לירוקים לכבוש את השני. דקה חלפה, שוב רוקאביצה בעניינים, הפעם אחרי רוחב של מאבוקה אבל האוסטרלי מצא רק את הרשת החיצונית. 5 דקות לסיום המחצית והפעם רוקאביצה לא פישל ומול אג'ידה גילגל בקלילות את השני לרשת של השוער הניגרי. שער בכורה לחלוץ האוסטרלי העונה. הירוקים נכנסו לטירוף אחרי הגול וכמעט כבשו את השלישי אבל הרוחב של סלליך לא מצא שחקן ירוק. 2-0 לירוקים עם הירידה למחצית.

מכבי עלתה לחצי השני רגועה יותר אבל המתכונת של החצי הראשון נמשכה כשחדרה הכתיבה את הקצב בעוד הירוקים יצאו להתקפות מעבר. סיידובא סומא פינה את מקומו אחרי 67 דקות וזכה לעידוד מהקהל הירוק אחרי בכורה טובה. בדקה ה-76 חדרה סיכנה את השער אחרי טעות של חבשי בהרחקה אבל הבעיטה פגשה רק את היציע. בדקה ה-80 סאן מנחם הפיל את לוסיו בתוך הרחבה, יפת שרק לעונשין והחלוץ הכניע את חיימוב מהנקודה וצימק את התוצאה. חדרה לחצה על הדוושה עד הסיום במטרה להשיג שיוויון אבל דווקא מזרחי כמעט מצא את השלישי. בסיום גוטמן יורד מנצח במשחק הבכורה שלו.

מאמן הירוקים, אלי גוטמן, אמר בסיום המשחק: "חדרה שלחה כל מה שיש לה קדימה, החצי הראשון היה בהתאם למה שתכננו. לקחתי בחשבון שתהיה ירידה. אני שמח בשביל השחקנים שלי, הגיע להם. עבדנו מנטלית כל השבוע ולא עזבנו את המשחק. ראיתי את סומא משחק בנבחרת שלו ואמרתי לעצמי שזה שחקן שיעשה את ההבדל. עוואד לא הפתיע אותי, הוא משתפר ומתקדם והוא צריך להמשיך להתקדם ברמה הגופנית.  אני חי בעיר ולא צריך להגיד לי מה זה מכבי חיפה, אני אתן את הנשמה שלי כדי שהם יחייכו."

עוד הוסיף גוטמן: "מכבי חיפה הפתיעה לטובה היום במחצית הראשונה, לא האמנתי שהם יישמו בדיוק את מה שרציתי, הקבוצה לחצה נכון, גבוה. במחצית השנייה הייתה ירידה ביכולת, בקצב המשחק והתנועה ללא כדור הייתה לא טובה. במשך יומיים שאני בקבוצה, מבחינה מנטלית שמנו כותרת בכפר גלים "לא עוזבים את המשחק". מבחינתי בחצי הראשון היו ניסים ונפלאות שיחקנו נכון עם לחץ מתוזמן. שקט היה לי בערוץ הספורט, כאן אין שקט, צריך לעבוד. בחצי השני סנטי התעייף, סומא התעייף. גדלתי בעיר הזאת מגיל 4,5 אבא שלי ז"ל, לקח אותי לראות את מכבי חיפה. תמיד ידעתי מזה מכבי חיפה. באליפות הראשונה הייתי ביציעים. החלטתי לקחת את האתגר הזה אני אוהב את התפקיד הזה. המאמנים הקודמים נתנו חמישה ימי חופש ושחקנים תכננו דברים, לכן לשחקנים יהיו חמישה ימי חופש, אני לא אפגש בהם - הם יחזרו וכולם יחזרו לתלם."

השחקן המצטיין, מוחמד עוואד, אמר: " שמח על הניצחון, מקווה שתהיה המשכיות. אני רוצה לשחק ולא משנה לי איפה. כל שחקן חולם להיות בנבחרת אבל יש מאמן ואני צריך לעבוד יותר קשה בשביל זה"

מכבי חיפה: חיימוב, ריינן, חבשי, מנחם, מאבוקה, מנדז'ק, לביא, סומא (זנטי,67) סלליך (מזרחי, 74) רוקאביצה (קהת, 85) ו-עוואד.
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.