לקראת הדרבי: גוטמן מדבר

מכבי חיפה קיימה את מסיבת העיתונאים לקראת הדרבי החיפאי ביום שבת הקרוב, המאמן אלי גוטמן ושחקן הקבוצה מוחמד עוואד התייחסו למשחק. גוטמן: "מתמקדים במשחק הקבוצתי" 

אלי גוטמן מאמן הקבוצה התייחס לתקופה הקצרה ומזה מכבי חיפה עבורו: "בשבועיים וחצי שאני כאן, אנחנו מרוכזים בכאן ועכשיו, יש לי סגל שאני מאמין בו, שחקנים שרוצים ללמוד. כל המסרים שאני מעביר אני קולט שהדברים מיושמים מיידית. הגברנו קצב בפגרה הזו, המתקן שלנו נהדר לא צריך לצאת מכאן בכלל, אהבתי את הדרך שהשחקנים הגיבו. מכבי חיפה בשבילי זה קודם כל להיות ילד בן 7-8 שהולך עם אבא שלו ז"ל, הלכתי איתו לראשונה לקריית אליעזר לראות את הכוכבים של אז ודרך הימים האלה הגיע אלי האהבה לכדורגל, הדרך של אבא שלי להעניש אותי זה לא ללכת למשחקים, זה היה עבורי דיכאון. להיות בקריית אליעזר כילד אלו היו רגעים מאושרים עבורי. עברתי היום לראשונה במנהרה בכניסה למגרש והבנתי כמה שזה גדול. כל הנוסטלגיה היא יפה אבל זה לא מביא נקודות, אנחנו עובדים קשה בשביל לשפר את ההווה."

על הסגל והעתיד אמר גוטמן: "אני לא עוסק כרגע בינואר, אני רוצה לכבד את כל השחקנים, במידה ויהיו דברים אנחנו ניידע את כולם. נכון שישנה בעיה של כושר אבל זה לא רלבנטי, אני מכוון לקבוצה בעלת כושר גופני גבוה וחוסן מנטלי. מצאתי פה קבוצת כדורגל שרעבה ללמוד עם הרבה מוטיבציה ללמוד ולהתפתח. הסגל הזה שווה מאבק רציני בדרבי בשבת. אני מבטיח לקהל הגדול שיגיע, שמרגע שהגעתי לכאן אנחנו עובדים קשה, שמכבי חיפה היא קבוצה שמסתמכת על כדורגל קבוצתי שיודעת מה היא רוצה מעצמה גם שהכדורגל אצלה וגם שהוא אצל היריבה."

על הדרבי אמר גוטמן: " כחיפאי אני יודע בדיוק מה היא המשמעות של משחק דרבי. כדי להיות שחקן שנכנס לפינתאון של מכבי חיפה, צריך לעשות זאת רק דרך המשחק הקבוצתי. הפועל חיפה קבוצה כישרונית שעשתה עונה נהדרת בעונה שעברה ואנחנו מתייחסים אלייה בכל הרצינות והכבוד. כל תוכנית של מאמן לא שווה אם אין את הרוח של הקבוצה ועל זה אנחנו עובדים כל השבועיים האלה, בלי להתייחס למה שקורה בחוץ, אנחנו רוצים להיות אלה שכותבים את הסיפור. "

על השיטה אמר גוטמן: "בכדורגל של היום כל קבוצה צריכה להיות מסוגלת לשחק בכמה שיטות, תירגלנו במחנה את שיטת שלושת הבלמים אבל יהיה לגופו של עניין וגופו של משחק."

מוחמד עוואד דיבר גם הוא והתייחס לעמדה שלו על המגרש: "לשחק באמצע זה לא משהו חדש עבורי, נגד חדרה עשינו משחק טוב כל הקבוצה אבל זה לא שווה אם לא תהיה לזה המשכיות בדרבי. עם אלי אנחנו מבינים שרק דרך משחק קבוצתי נצליח ואני מקווה שכבר בשבת נראה את זה.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.