במעמד צד אחד

מאת אבירן אסולין | מכבי חזרה לעצמה עם הפסד 3-1 בדרבי על טהרת העיר. ורמוט כיכב עם צמד ( 14,55) א'זובל הוסיף עוד מסמר לארון של גוטמן (20). רוקאביצה החמיץ פנדל

"מנטליות של קבוצה מנצחת", מחנה אימונים מוצלח ודרך חדשה. מה לא שמענו עם הגעתו של אלי גוטמן לכרמל. הערב, (שבת) הפסטיבל סביב המאמן נגמר במפח נפש אחד גדול כשהפועל חגגה בסיום את אחד הניצחונות הקלים שלה העונה. דווקא אחרי פתיחה לא רעה, ורמוט הימם את האקסית עם צמד ענק, אזו'בל חתם 3-0 ושלח את מכבי למקומה הטבעי בשיפולי הטבלה לפני שרוקאביצה פספס פנדל ומצב ענק להחזיר את  הירוקים לתמונה והם שוב יחפשו את עצמם כשגוטמן יצטרך לתת את הדעת על משחק נרפה של החניכים שלו ששלחו שוב את רבבות האוהדים מאוכזבים.
צילום: חגית אברהם.
אלון יפת הוציא לדרך את הדרבי ה-100 לעיני איצטדיון מלא מפה לפה. כבר אחרי ארבע דקות קיבלנו איתות מהצד הירוק כשסומא התסובב ובעט כדור ששטקוס הדף רק בקושי לקרן. אחרי פתיחה טובה של מכבי, דווקא הפועל היא זו שעלתה ראשונה על הלוח בדקה ה-14 אחרי שבן אז'ובל ניער מעליו בקלילות את חבשי ומול חיימוב גלגל פנימה ורץ לחגוג יתרון אדום בדרבי. מכבי עוד לא התאוששה וכבר בדקה ה-20 ורמוט הימם את סמי עופר אחרי טעות איומה של ריינן, אקס מכבי אמר יפה תודה ומול חיימוב כבש את השני לאדומים. הלם בסמי עופר. בדקה ה-28 מכבי התקרבה אבל עוואד נבלם ממש על קו השער. עשר דקות להפסקה סומא היה חייב לצמק את התוצאה אחרי רוחב של מאבוקה אבל מחמישה מטרים בעט כדור שפגש רק את היציעים. מצב ענק למכבי שיורדת להפסקה בצרות.
צילום: חגית אברהם.
גוטמן הגיב במחצית והכניס את עמית זנטי ורועי קהת על חשבונם של סיניהו סלליך וסיידובה סומא שהיו חלשים, כמו כל הקבוצה שלהם. (בהתאמה) שלוש דקות מפתיחת החצי השני ועוואד היה חייב לבעוט טוב יותר אבל שטקוס לא התקשה לקלוט את הכדור. מכבי המשיכה לתקוף ורוקאביצה כמעט כבש אבל נבלם לקרן. דקה עברה והמשקוף הציל את הפועל. מכבי יצאה למחצית עם המון התלהבות ודומה שהשער באויר. דווקא שנדמה היה שמכבי חוזרת, גילי ורמוט נעץ עוד מסמר בארון המתפורר בירוק. הקשר התנהל עם הכדור באין מפריע ומחוץ לרחבה בעט כדור שחיימוב היה חייב להדוף. 3-0 מהדהד באדום. שלומי אזולאי עלה בדקה ה-60 במקומו של ריינן שירצה לשכוח את הדרבי הזה. המשחק נכנס לגארבג' טיים וגם הניסיון של רוקאביצה לגול הסתיים בלא כלום.

צילום: חגית אברהם.
בדקה ה-70 שער לזכות מכבי אחרי קרן שתמאש נוגח לשערו הוא. מכבי קיבלה רוח גבית אחרי השער ושלומי אזולאי ניסה את מזלו מחוץ לרחבה אבל בעט גבוה. עשר דקות לסיום מכבי קיבלה פנדל מפוקפק אחרי הכשלה על רוקאביצה, שגם בעט, אבל שטקוס הדף נהדר את הבעיטה של האוסטרלי. איזה מצב למכבי לחזור למשחק. בסיום הירוקים יורדים מנוצחים לקול שריקות בוז.
צילום: חגית אברהם.
במהלך המשחק נעצר אחד מאוהדי מכבי חיפה המוכרים, זאת לאחר שמהשטרה טענה שדגל הפריסה שהונף באצטדיון, הונף ללא תיאום. מהמשטרה נמסר כי: "המשטרה עכבה הערב לחקירה ראש קבצת אוהדים,  לאחר שהונף דגל פריסה ביציע בניגוד לתאום עם המשטרה ובאופן הפוגע עפ"י החשד בסדר הציבורי המשטרה עכבה לחקירה את העומד בראש קבוצת אוהדים והפסיקה לאלתר הנפת דגל פריסה הערב באצטדיון סמי עפר , לאחר שהדגל שהונף הנו שונה ובניגוד לאישור מהמשטרה והגורמים המקצועיים האחרים.לציין,  כי בדגל נראת דמות מכוונת אקדח ולפיכך, מיד ניתנה הוראה להורדת הדגל ומנהיג הקבוצה נעצר כאמור לחקירה. המשטרה רואה בחומרה את האירוע ותפעל בכל הכלים העומדים לרשותה,  על מנת למנוע פגיעה בבטחון אלפי אוהדים.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.