מושלם - ניצחון נוסף למכבי

מאת אבירן אסולין | רוקאביצה (65) כבש שבוע שני ברצף ונתן 1-0 לירוקים על בני יהודה. מאזן מושלם לבלבול. בלבול: "בשביל לראות מכבי חיפה טובה יותר, צריך חיזוק"

דרך חדשה?  מכבי חיפה הגיעה הערב (שבת) למבחן האמיתי הראשון שלה בעידן מרקו בלבול עת מונה למאמן הקבוצה, כשפגשה את החבורה המצוינת של יוסי אבוקסיס. בלבול עלה עם אותו הרכב שהביא לו בשבוע שעבר ניצחון חוץ קשה באשדוד וגם הערב זה לא היה קל בכלל מול הכתומים שרק במזל לא השיגו שיווויון. 10,384 צופים בלבד ראו תחת הקור העז את ניקיטה רוקאביצה נותן לבלבול 1-0 יקר ומאזן מושלם משלושה משחקים. בשבוע הבא תגיע מכבי לטרנר מול ב"ש, לקרב ישיר על מקום בצמרת.
צילום: חגית אברהם.
השעון עוד לא השלים דקה מהשריקה של ארז פפיר ושון ויסמן כמעט כבש אבל התמהמה ואיבד מצב מצוין למכבי חיפה. מכבי המשיכה לנסות ולמצוא את הראשון, מאבוקה בעט גבוה. אחרי דקות מנומנמות, האורחים מהשכונה הגיעו לסמי עופר ורק המשקוף מנע מדולב חזיזה שער ענק. עשר דקות למחצית רוקאביצה ניסה את כוחו אבל נבלם. 5 דקות עברו ו-וייסמן נגח לא מדויק והחוצה. אחרי 45 דקות חלשות, שתי הקבוצות ירדו למחצית ללא שערים.
צילום: חגית אברהם.
המחצית השנייה נפתחה ללא שינויים וכבר אחרי 5 דקות רוקאביצה שעט לשער אבל שוב מכבי חסרה רגל מסיימת. בדקה ה-58 סלליך הוביל התקפה שהיה כתוב עליה שער אבל רוקאביצה הצליח לבעוט החוצה ממצב אדיר. מכבי התעוררה ורק המזל מנע ממנה יתרון. השער היה באויר ובדקה ה-65 הוא גם הגיע. מבוקה הרים נפלא מצד ימין ורוקאביצה נגח נפלא פנימה והקפיץ את סמי עופר.

בני יהודה שלחה כל מה שיש לה קדימה ועופרי ארד היה במקום כדי למנוע שיוויון. דקה 76 ושוב מזל גדול למכבי. בדקה -80 עוואד היה חייב לגמור את המשחק אבל מסף הרחבה בעט רע לידיים של זובאס. מכבש של הכתומים בדקות האחרונות אבל אלילת המזל בצד של מכבי. בתוספת הזמן שי קוסטנטין השאיר את הכתומים בעשרה  שחקנים מה שחתם ניצחון גדול למכבי.
צילום: חגית אברהם.
מרקו בלבול מאמן מכבי חיפה אמר בסיום: "אני שמח לנצח בבית לעיני הקהל שלנו, דבר שלא קרה מספטמבר. לא אהבתי את החצי הראשון שלנו, העשרים דקות של החצי השני היו מעולות. אני חושב שזה לא הסטנדרט שמכבי חיפה צריכה להציג, אנחנו צריכים לשלוט יותר אבל אני שמח מהמשחק של החבר'ה הצעירים. הייתי רוצה לחזק עמדות מסויימות ובשביל זה צריך לעשות שינויים. המנטליות שלי היא לא להסתכל על עבר אבל אני מסתכל על עתיד וההווה, אני רוצה לחזק את מכבי חיפה. בשיטה שאנחנו משחקים אנחנו מאוד התקפיים, זו שיטה מאוד התקפית אבל כדי שנראה קבוצה טובה יותר נצטרך לחזק את הקבוצה. אני חושב שהיה משחק טקטי של שתי הקבוצות, הבקענו שער נפלא ושמרנו על שער נרי, אהבתי את מה שראיתי מבחינה טקטית אבל עדיין חסרה לי האיכות."

מכבי חיפה: חיימוב, מאיר, גרשון, מבוקה, חבשי, ארד, לביא, מנדז'ק (דוס סנטוס, 87) סלליך, רוקאביצה( מנחם, 77) וייסמן (עוואד, 55).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.