חמסה - ניצחון למכבי

מאת אבירן אסולין | רוקאביצה (14) נתן שלוש נקודות יקרות למכבי חיפה באיצטדיון הי"א, לראשונה מזה חמש שנים וניצחון חוץ רביעי ברציפות. חיימוב הצטיין. בלבול: "מגיע שאפו לשחקנים"

אחרי שטיילה בסיבוב ח' של גביע המדינה עם 5-0 מוחץ על מרמורק החלשה, מכבי חיפה יצאה הערב (רביעי) למשחק חוץ קשה באיצטדיון הי"א באשדוד לפגוש את הקבוצה של יובל נעים. מרקו בלבול הפתיע ועלה במערך 5-3-2 כשעופרי ארד עלה לראשונה העונה בהרכב ורשם משחק טוב. גם רמי גרשון קיבל את הקרדיט בהגנה לצידו של רז מאיר. בחוד ההתקפה פתחו שון וייסמן, שירצה לשכוח את המשחק הערב עם שרשרת החמצות אדירה, וניקיטה רוקאביצה שאחרי על שער הניצחון. 2300 צופים ראו סוף סוף את גיא חיימוב לו ציפו כולם בכרמל עם עצירת פנדל ומשחק מצוין, שאולי החזיר קצת את החוב שלו אחרי רצף הטעויות לאחרונה.
צילום: האתר הרשמי.
המשחק לדרך וכבר אחרי תשע דקות רוקאביצה נגח פנימה, אבל השער של האוסטרלי נפסל בטענת נבדל, שלא היה. 5 דקות עברו והפעם אף אחד כבר לא עצר את הירוקים. וייסמן הוריד כדור נפלא לרוקאביצה שנשאר לבד ומול משפתי הקפיץ בקלילות את היתרון של מכבי. מכבי קיבלה הזדמנות טובה להכפיל את היתרון בבעיטה חופשית אחרי שאשדוד הכניסה את השוער הצעיר שלה, עומר אגוזי, אבל סלליך בעט גבוה. דווקא תחת שליטה מוחלטת של מכבי, אשדוד קיבלה פנדל אחרי רמי גרשון הכשיל בבירור את דן ביטון ברחבה, שגם ניגש לבעוט, אבל חיימוב הדף מצוין את הבעיטה של הקשר ואולי החזיר מעט מהנקודות שאיבד לקבוצה. שלוש דקות להפסקה ושוב חיימוב היה במקום אחרי כדור מסוכן. עצירה מצוינת של השוער שנראה במיטבו. 1-0 למכבי במחצית.
צילום: האתר הרשמי.
שתי דקות בחצי השני ו-וייסמן היה חייב לכבוש אבל הצליח להחמיץ ממצב מצוין. איזו החמצה של החלוץ. דקה 35 ושוב וייסמן עם החמצה ענקית. רז מאיר השאיר את החלוץ לבד מול השער אבל האחרון בעט רע מאוד ליציע. עוד שלוש עברו, שוב וייסמן במוקד. החלוץ נשאר לבד ובעט למסגרת, אגוזי הדף מצוין. בדקה ה-63 שוב וייסמן החמיץ, שלומי אזולאי החליף את החלוץ המאכזב. עד הסיום המארחת המשיכה ללחוץ כדי להשיג שיוויון אבל בסיום 1-0 יקר לירוקים שכבר בשבת יארחו את בני יהודה המצוינת.

מרקו בלבול מאמן הירוקים אמר בסיום המשחק: "התחלנו מצוין, הקבוצה עדיין חסרת ביטחון, אבל מגיע שאפו גדול לשחקנים. ניצחנו בצדק. אני לוקח מהמשחק הזה את הנחישות והרצון אבל יש המון מה לתקן. אני מאמין בשחקנים, לקחנו נקודות יקרות. חשוב שנבוא באותה גישה. אנחנו עוד נשתפר".

גיא חיימוב קרא לקהל ואמר: " אני מודע לכל מה שקורה, אנחנו צריכים את הקהל איתנו. היה לנו קשה בלעדיהם,  נצטרך אותם בשבת. יש תקופות שצריך לדעת להתמודד, אני משתדל לעבוד קשה ולייצר יציבות".

מכבי חיפה: חיימוב, מאיר, גרשון, ארד, מבוקה, חבשי, מנדז'ק (מנחם ,80) לביא, סלליך, רוקאביצה (מזרחי, 85) וייסמן (אזולאי, 63)

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.