יריבה בהזמנה - מכבי מביסה

מאת רובי לוי | מכבי חיפה מפרקת את הפועל מרמורק בבכורה של בלבול, רק 3000 איש ביציעים, מחוץ לאצטדיון מחאה של כ-150 אוהדים. מרקו בלבול: "יש פה שחקנים טובים ויש כאן פוטנציאל לא ממומש", " אני לא נאיבי, מכבי חיפה צריכה חיזוק" 

מרקו בלבול לא יכול היה לבקש משחק קל יותר מאשר קיבל הערב בבכורה המחודשת שלו על הקווים בסמי עופר. הירוקים פירקו את הפועל מרמורק מתחתית הליגה השנייה במשחק הגביע במסגרת סיבוב ח', בתוצאה 5:0. מרקו בלבול בחר לפתוח בהרכב עם רמי גרשון שחזר לשחק לאחר העדרות ארוכה, עוד בחר בלבול להושיב על הספסל את רוקביצה ולפתוח עם שון ווייסמן, גם מאבוקה קיבל מנוחה ורז מאיר פתח על חשבונו. הקשר ג'ורג' מנז'ק קיבל מנוחה וכלל לא היה בסגל. אוזלאי עם צמד, וויסמן, עוואד וסלליך כבשו לזכות מכבי חיפה. המשחק התנהל אל מול כ-3000 צופים בלבד, כאשר ארגוני האוהדים החרימו את המשחק, וחלקם אף הפגינו במהלך המשחק מחוץ לסמי עופר כנגד הנהלת מכבי חיפה והעומד בראשה יעקב שחר. ברביעי מבחן ראשון למרקו בלבול, כאשר מכבי חיפה תצא למשחק חוץ מול מ.ס אשדוד.
צילום: האתר הרשמי.
מכבי חיפה פתחה בסערה וכבשה תוך שלוש דקות, כדור רוחב של רז מאיר מצא את סלליך בתוך הרחבה שכבש מקרוב. בדקה ה-27 זה היה כבר 2:0, שון וייסמן הגיע לכדור שהדף השוער וכבש מקרוב, מכבי חיפה המשיכה לפרק את מרמורק ובדקה ה-33 עוואד מתוך הרחבה כבש ועשה 3:0. 5 דקות חלפו ומכבי חיפה כבשו את הרביעי, שלומי אזולאי בעט כדור חכם מחוץ לרחבה, כבש וקבע את תוצאת המחצית, 4:0.
צילום: האתר הרשמי.
5 דקות במחצית השנייה הירוקים כבר עלו ל-5:0, עוואד מצא את סלליך ברחבה, סלליך הוציא רוחב לאזולאי שכבש מתוך הרחבה. הירוקים שלטו בהמשך המחצית אך לא השכילו לכבוש את השישי. רוקביצה ואופיר מזרחי הרבו להחמיץ.
צילום: האתר הרשמי.

מרקו בלבול בסיום המשחק: "חשוב שעברנו שלב בגביע, הבקענו כמה שערים יפים והיו עוד כמה מהלכים יפים. יש גם דברים לשפר ואנחנו נשפר, לחץ, אגרסיביות איבודי כדור מיותרים, יש עוד הרבה אבל זו רק ההתחלה. אני חושב שצריך להתרכז בכאן ועכשיו, יש פה שחקנים טובים ויש כאן פוטנציאל לא ממומש. יש מה לשפר ולתקן, הנעת כדור, החזקת כדור, פעולות נכונות בשליש האחרון, נעבוד צעד אחר צעד, ונעבוד מיום ליום לא נסתכל יותר קדימה מזה. רכש? האמת שבמועדון הזה יש מחלקת סקאוטינג מאוד טובה שעובדת כל הזמן במטרה לשפר את הקבוצה, אנחנו בהחלט נחשוב על נושא הרכש."

עוד הוסיף המאמן: "אני שמח לחזור למועדון, זו פעם שלישית שאני חוזר זה האתגר הגדול מכולם ואני מקווה להצליח בו. אמרתי לשחקנים שיש פוטנציאל במכבי חיפה, יש שחקנים איכותיים, ברור שיש מה לתקן, יש הרבה עבודה אבל גם יש אופטימיות שעם עבודה קשה וחיזוק מתאים בינואר אני מאוד מאמין ואם לא הייתי מאמין לא הייתי מגיע. גם בגביע ראינו הפתעות, למכבי חיפה אין משחק קל גם לא בגביע, וזה חשוב שעברנו סיבוב. אני חושב על האימון מחר נדבר על מה שהיה טוב ומה שהיה פחות טוב. אני משתמש בשחקנים שהם הכי טובים בשבילי למשחק הנתון אני לא עושה שיקולים אחרים. ואם יהיו שינויים בינואר אתם תדעו בינואר. אני חושב שהמטרה הראשונית היא לייצב את הקבוצה מאימון לאימון, זה יקח זמן אני לא קוסם אבל אני מאמין שאפשר ללכת עם הקבוצה הזו הרבה יותר רחוק ממה שהיא."

על מחאת האוהדים והלחץ אמר בלבול: "מגיל 8 אני במכבי חיפה, את רוב שנותי העברתי פה. אני יודע כמה הקבוצה חשובה לקהל הזה, אני מבין את התיסכול. אני יכול להבטיח שאנחנו נעשה הכל להחזיר את הקבוצה למקום שהיא ראויה, אבל זה יקח זמן, צריך סבלנות נעשה שינויים שיחזקו אותנו.יש לנו שבועיים לחלון העברות ואני עובד קשה ואני מקווה שאני אצליח למצוא. אני עדיין מנתח את הדברים על מנת להחליט באיזה עמדות אנחנו רוצים להתחזק ומה לשחרר. התפקיד של המאמן זה לשכנע את השחקנים כמו שהוא מאמין אבל אני לא נאיבי אני יודע שהקבוצה צריכה חיזוק, מכבי חיפה צריכה לחשוב כמו מועדון גדול, אני מקווה שלקהל תהיה את הסבלנות ללוות אותי במלחמה הזאת שהיא של כולנו."

מכבי חיפה: גיא חיימוב, אטיין ריינן, רמי גרשון, רז מאיר, סאן מנחם, נטע לביא, שלומי אזולאי (אופיר מזרחי, 62), רועי קהת, סינטיהו סלליך, שון וייסמן (רוקביצה, 74), מוחמד עוואד (עמית זנטי, 54).


אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.