קצת אוויר - ניצחון למכבי

מאת רובי לוי | במכבי חיפה משתחרר הרבה אוויר - הירוקים מנצחים בסכנין 2:0 משערים של עוואד ושון וויסמן. מרדכי: "תוכנית המשחק עבדה - הקרדיט לאלי גוטמן"

במשחק לא גדל בלשון המעטה, הירוקים רושמים ניצחון ליגה על בני סכנין, הירוקים שהסגרו רוב המשחק הצליחו לנצל את ההזדמנויות המעטות להן הגיעו וכאמור מנצים 2:0 את בני סכנין. עוואד  ושון וויסמן כבשו עבור הירוקים. איתי מרדכי בחר לעשות מאין מהפכה בהרכב, כאשר נתן לאופיר מזרחי ורועי קהת לפתוח בהרכב גם דוס סנטוס שב להרכב על חשבונו של אטיין ריינן שאפילו לא היה בסגל, עוואד פתח בעמדת החלוץ המרכזי. מכבי חיפה שיחקה רוב הזמן בחלק המגרש שלה, הסתגרה ויצאה למתפרצות, המארחים שלטו והחזיקו יותר בכדור, אך לא סיכנו את השער הירוק באופן ממשי. כנראה שבצד הירוק התחילו להפנים, מכבי חיפה קבוצת תחתית והערב היא גם שיחקה כך. אין ספק שהניצחון הזה ישחרר הרבה אוויר בצד הירוק, שכעת יתפנו לקבל החלטה מי יעמוד על הקווים, האם יהיה זה איתי מרדכי שיקבל את ההזדמנות או ששוב ינחיתו בסמי עופר רכש על הקווים.
צילום: האתר הרשמי.
המחצית הראשונה נפתחה בשליטה מוחלטת של המארחים, שלא ממש הגיעו למצבים מסוכנים. בדקה ה-23 המון טעויות בהגנה של מכבי חיפה כמעט ועזרו לבני סכנין לעלות ל-1:0 אך גאדיר לא ניצל את ההזדמנות. בדקה ה-42 הזדמנות ראשונה למכבי חיפה, מתפרצת שהגיעה לקהת שבנגיעה השאיר לרוקביצה בתוך הרחבה, רוקביצה כמעט וכבש אבל הבלם של סכנין הקדים אותו. בדקה ה-45 כמעט וקהת העלה את הירוקים ל-1:0, כדור רוחב טוב של אופיר מזרחי מצא את הראש של קהת שנגח סמוך לקורה. 0:0 במחצית חלשה של הירוקים.
40 שניות במחצית השנייה, חיימוב מציל שער בטוח לאחר ששלומי אזולאי קיבל כדור מעולה מגדיר ברחבה אך מצא חיימוב דרוך, התקפה לאחר מכן עוואד ניצל טעות בהגנת סכנין, חטף כדור רץ לאחד על אחד עם קנדיל אבל בעט החוצה. בדקה ה-59 מוחמד עוואד קיבל כדור בתוך הרחבה, הקפיץ מעל קנדיל והעלה את מכבי חיפה ל-1:0. בדקה ה-85 כדור נהדר של שלומי אזולאי, מצא את הראש של שון וויסמן שעשה 2:0 עם הראש מתוך הרחבה. הירוקים הצליחו לשמור על התוצאה עד הסיום ולרשום ניצחון שמשחרר הרבה אוויר. בשבת מכבי תארח את עירוני ק"ש בסמי עופר.
צילום: האתר הרשמי.
מאמנה הזמני של מכבי חיפה, איתי מרדכי אמר בסיום: "קודם כל הניצחון הזה כולו אלי גוטמן, האיש היקר הזה שעבר את מה שעבר איתנו ביממה האחרונה ובכל זאת תרם ונתן גם למשחק הזה, בהחלט מגיע לו. הראנו שאנחנו מועדון עם עוצמה, מה שעברנו יכול לרסק מועדון, ואנחנו בחרנו להראות אחרת ולצאת כמו גברים לבצע את תוכנית המשחק במלואה ולנצח את המשחק על מנת להחזיר אותנו לאן שאנחנו ראויים. צריך לאחות בחזרה את כל השברים שנגרמו ולבוא מוכנים לקריית שמונה אחר כך נעשה חישובים על העתיד. כל תוכנית המשחק הערב הייתה בשיתוף פעולה עם אלי, יש לנו תוכנית חלופית כל הזמן, לפני ששון נכנס אמרתי לו אם תעבוד קשה אתה גם תכבוש. זו בהחלט שנה עם הרבה תהפוכות, עם חיפוש של דרך שעדיין לא מצאנו אותה ואחרי שבת נמשיך למטרות הבאות, ממה שאני יודע בשבת אני על הקווים."

מכבי חיפה: גיא חיימוב, ארנסט מאבוקה, אליסון דוס סנטוס, אעיד חבשי, סאן מנחם, נטע לביא, שלומי אזולאי, רועי קהת (שון וויסמן, 75), אופיר מזרחי, ניקיטה רוקאביצה (סלליך, 45), מוחמד עוואד (עופרי ארד, 90).

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.