מה עם רבע רביעי? הפסד למכבי

מאת רובי לוי | הפסד למכבי חיפה במשחק חוץ בקריית המוצקין, הירוקים שכבר הוליכו ב-14 ברבע האחרון לא הצליחו לנצח. דשילדס קלע 24 נקודות עבור מכבי חיפה. ברק פלג: "ההפסד הזה הוא בגללי"  

14 נקודות לטובת מכבי חיפה, זה מה שהראה הלוח בקריית מוצקין כאשר נותרו 5 דקות לסיום המשחק, אך חניכיו של ברק פלג עם רבע רביעי מזעזע, הצליחו לשמוט את ההיתרון המבטיח ורשום את הפסדם הרביעי העונה. הירוקים הציגו משחק טוב עד ל-6 דקות האחרונות של הרבע הרביעי. הירוקים קלעו ברבע הרביעי 9 נקודות בלבד! לעומת 31 נקודות של המארחת. החל מהרבע השני היה נדמה כי המשחק הולך לכיוון מכבי חיפה שהובילה ברבע השלישי כבר ב-12 נקודות וכאמור ברבע הרביעי כבר הוליכו ב-14 הפרש, זאת בזכות יכולת מעולה של קרון דשילדס שהגיע לרבע הרביעי עם 24 נקודות, אלא שרבע הרביעי הוא פשוט לא היה קיים בדיוק כמו יתר חבריו. מכבי כעת במאזן שלילי כשבאמתחתה 3 נצחונות העונה לעומת 4 הפסדים. במחזור הבא יארחו הירוקים את הפועל גליל עליון צפת.
צילום: חגית אברהם.
הרבע הראשון היה בשליטה של המארחת שהוליכו 17:11 3 דקות לסיום הרבע, אבל ריצת 9:0 של הירוקים הורידה את שתי הקבוצות בשוויון 20:20. לרבע השני הירוקים עלו חדים יותר וסל דשילדס נתן למכבי חיפה יתרון 31:24, אלא שמוצקין לא נתנה לירוקים לברוח ושמרו על מרחק סביר כאשר במחצית הם היו פיגור 3 בלבד, 37:34 מכבי חיפה.
צילום: חגית אברהם.
גם את הרבע השלישי מכבי חיפה פתחה טוב מאוד, שלטה הכתיבה את הקצב והצליחה להגדיל את היתרון כל העת, שעמד בשיאו על 11, 52:41. מוצקין מצדה לא וויתרה והצליחה לצמק ל-5 בלבד, 52:47, עד סיום הרבע יכולת טובה של גיבנס ודשילדס עם הצגה אדירה, העניקו לירוקים יתרון מבטיח לקראת הרבע האחרון, 64:51.

הרבע הרביעי הירוקים המשיכו את היכולת הטובה ושלשה של עמית אלון העניקו יתרון 14, 67:53. אלא שהמשחק של מכבי חיפה נתקע על 5 נקודות בלבד ברבע, ו-5 דק' לסיום מוצקין הצליחה לצמק ל-2 בלבד, 69:67 לאחר שלשה של גל טסלר וסל של קרטר. 3 דקות לסיום הרבע מוצקין הצליחה להשוות את התוצאה ל-69:69. כ-2 דקות לסיום המשחק נרשם המהפך, מוצקין נטלה את ההובלה עם 72:71 ומייד לאחר מכן שלשה נוספת של המארחת העניקה לה יתרון 4, 75:71. הפער של המקומיים גדל, שחקני מכבי חיפה לא הצליחו לייצר נקודות ובסיום רבע רביעי מחפיר, הירוקים רושמים הפסד, 82:73.

ברק פלג בסיום המשחק אמר לחיפה ספורט: "חד משמעית זה משחק שהפסדנו בגללי, עשיתי פה החלטות שהם לא היו טובות. יש לי חלק גדול בהפסד היום, נתתי קרדיט לשחקנים שלא הגיע להם ולא היו צריכים ולהיפך. אמרתי לשחקנים שההפסד הזה הוא שלי".

ברק פלג בסיום המשחק - צילום: חגית אברהם:

קלעים מובילים במכבי: דשילדס 24 נק', פישר 13 נק', וורקמן 11 נק', גיבנס 9 נק'. 

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.