בלי מילים - תיקו למכבי

מאת אבירן אסולין | מהפך של הירוקים בחצי השני לא הספיק (ברטקוס ו-אזולאי) אחרי שברטוקס השוער קבע שיוויון 2-2 מטורף בתוספת הזמן אחרי טעות של חיימוב. מרדכי: " אני מסוגל לאמן את מכבי חיפה, יש לי את הניסיון"

הלם. טירוף. כל מילה שתבחרו תתאים. מכבי חיפה כבר ראתה הערב( שבת) ניצחון שני רצוף לראשונה העונה, אבל  לברטוקס השוער האורח של קרית שמונה, היו תוכניות אחרות. עמוק בתוך תוספת הזמן השוער הליטאי עלה להתקפה ותאמינו או לא, כבש ולקח למכבי שתי נקודות יקרות. החצי הראשון היה חלש מאוד ורק כדור קרן שעשה דרכו לרשת של חיימוב הפריד בין הקבוצות. החצי השני היה אופרה אחרת לגמרי, מכבי עלתה נחושה וגם הפכה את התוצאה עם עצמי של השוער הליטאי ושלומי אזולאי, אבל שוב בעטה בדלי, ספגה בתוספת הזמן והותירה את יושבי סמי עופר, שחשבו שראו כבר הכל, בהלם מוחלט.
צילום: חגית אברהם.
המשחק יצא לדרך וכבר אחרי ארבע דקות האורחים בחנו את חיימוב, שהדף טוב. שלוש דקות חלפו ועוואד לא ניצל ערבוביה ברחבה של קרית שמונה ובעט גבוה. מצב מצוין למכבי. דקה 12 בסמי עופר ושוב עוואד מחמיץ מצב ענק ליתרון אחרי שמזרחי מניח לו כדור על מגש אבל החלוץ בעט חלש והאורחת ניצלה. בדקה ה-26 כדור קרן מצד שמאל מצא את הרגל של איסמעיל ריאן ומשם ישר לרשת העליונה של חיימוב. גול נהדר של בוגר מחלקת הנוער הירוקה שהוריד את הירוקים למחצית בפיגור לקול קריאות ביזיון.
צילום: חגית אברהם.
גם איתי מרדכי לא אהב את מה שראה מהשחקנים שלו ושלח למערכה את סלליך על חשבונו של אופיר מזרחי החלש. דקה אחת בתוך החצי השני הספיקה לירוקים לחזור למשחק. ברטוקס השוער האורח השמיט נגיחה של סאן מנחם היישר לתוך שערו ושלח את הירוקים לחגוג שיוויון חשוב. 1-1 בסמי עופר. השער העיר את השחקנים וגם את הקהל הירוק ונראה שהשני של מכבי באויר. בדקה ה-55 דוס סנטוס השאיר את עוואד לבד אבל החלוץ בעט רע לידיים של ברטוקס. מכבי יצאה לחצי השני קבוצה אחרת לגמרי ובדקה ה-58 המהפך הושלם. עוואד קיבל כדור על סף הרחבה ומצא את אזולאי שבנגיעה אחת ירה כדור שטוח והשלים מהפך גדול בסמי עופר.

איתי מרדכי לא הסתפק בשני והכניס את וייסמן על חשבון אזולאי כדי להשיג את השלישי ולגמור את המשחק. דקה 78 ועבירה לא חכמה של קהת כמעט הובילה לשיוויון אחרי שכדור חופשי של אחמד שרק ליד העמוד של חיימוב. מזל גדול למכבי. בתוספת הזמן כדור קרן של ק"ש, השוער ברטקוס עלה לעזרת ההתקפה וקבע את תוצאת המשחק 2:2 מטורף.

איתי מרדכי מאמן הירוקים אמר בסיום: "כמי שחי את הקבוצה הזו יום, יום המצב המנטלי של הקבוצה בבית וחזרנו מפיגור ליתרון והיינו צריכים להבקיע את השלישי, החילופים היו התקפיים ובדקות האחרונות היריבה שלחה הרבה שחקנים קדימה. בכדורגל יש טעויות, שחלוץ עושה טעות זה פחות בולט, ששוער עושה זה בעייתי יותר. אני אמנם צעיר אבל אני לא צעיר עברתי את כל השלבים וכשמדברים על ניסיון יש לי אותו ואני מאמין שאני מסוגל להוביל את הקבוצה, כל החלטה שתתקבל אני אכבד אותה ואני לא זה שמחליט. במחצית ביקשתי מהשחקנים ללחוץ יותר גבוה ולעשות חילופי מקום ולקחת את זה בלי פחד, עשינו את זה והיינו צריכים להמשיך עם עד הסוף. כרגע אני משתדל להשתמש בכלים שיש."

מכבי חיפה; חיימוב, חבשי, דוס סאנטוס, מאבוקה, מנחם, לביא, אזולאי (וייסמן, 72) מנדז'ק, קהת, מזרחי (סלליך, 45) ו-עוואד (סומא, 83)
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.