נעצרו באדום - תיקו למכבי

מאת אבירן אסולין | 0:0 מאכזב למכבי חיפה מול רעננה. איבוד נקודות ראשון לבלבול. מרקו בלבול בסיום: "מאוכזב מהתוצאה, יש מה לשפר"
 ‏
מכבי חיפה הגיעה הערב (שבת) לסמי עופר במסגרת המחזור ה-19 בליגת ג'פניקה כדי לרשום ניצחון שישי רצוף, אבל להפועל רעננה היו תוכניות אחרות. הקבוצה מהשרון הגיעה לסמי עופר הערב ושיחקה כדורגל אפור ומיושן שלא מתאים לליגת העל, במטרה בעיקר להפריע לדהירה של הירוקים, שמיצדם לא מצאו את הנוסחה לפרוץ את הבונקר של מנחם קורצקי.

מרקו בלבול ערך שינוי מאחד כפוי, כשמוחמד עוואד עלה ב-11 במקומו של סלליך הפצוע. הירוקים שלטו ללא עוררין לאורך כל 90 הדקות, אבל ניכר היה שחסרה איכות בשליש האחרון של המגרש. בכרמל רושמים איבוד נקודות ראשון מאז הגיע בלבול לקבוצה ויצאו בשבוע הבא לנתניה, בניסיון לייצר רצף ניצחונות נוסף.
צילום: חגית אברהם.
השופט עידן לייבה הוציא את המשחק בסמי עופר לדרך כשהירוקים, שעלו הפעם בתלבושת הלבנה, קיבלו תמיכה אדירה מיושבי היציע הצפוני. רק בחלוף 10 דקות ראינו ניסיון ראשון כשנטע לביא בעט חלש לידיים של צור. מכבי התקשתה בדקות הפתיחה לפרוץ את הסכר של הקבוצה מהשרון, שבעיקר התגוננה. בדקה ה-22 שוב נטע לביא, הפעם עם בעיטה טובה שהסתיימה רק בקרן שלא נוצלה.

מכבי החלה להתעורר ובדקה ה-28 כמעט עלתה ליתרון מבעיטה של מנדז'ק שנהדפה ברגע האחרון לקרן. הלחץ הירוק המשיך ו-וייסמן נעצר מצוין אצל צור, שמנע יתרון מוצדק משחקניו של בלבול. עשר דקות למחצית ושוב צור מנע ממכבי יתרון וודאי. עופרי ארד התרומם נפלא ונגח כדור אדיר, שוער הנבחרת הצעירה של ישראל התעופף והשאיר את התוצאה בעינה. דקה 42 בסמי עופר ושוב שון וייסמן עם החמצה ענקית. עוואד היתל בהגנה האורחת והעביר רוחב, אותו וייסמן בעט היישר על אסף צור. מצב ענק לחלוץ הצעיר, בסיומו שתי הקבוצות ירדו למחצית ללא שערים.
צילום: חגית אברהם.
מכבי פתחה את החצי השני בדיוק כמו את המשחק, עם שליטה מוחלטת בשדה, אבל רק בדקה ה-60 ראינו מצב ראשון אחרי שרוקאביצה נגח, צור לא התקשה להדוף לקרן שלא הניבה יתרון לירוקים. המשחק התנהל כולו בחצי המגרש של רעננה אבל מכבי התקשתה לפרוץ את הבונקר של קורצקי. נטע לביא ניסה את כוחו בדקה ה-80 אבל לא מצא את המסגרת. בדקה ה-84 מבוקה היה קרוב לכבוש את השער שהירוקים כל כך חיפשו אבל אסף צור הדף את הניסיון של הקמרוני.

מכבי הפעילה מכבש בדקות האחרונות במטרה למצוא את השער המיוחל, האורחת מסתגרת כולה מאחורי הכדור. בתום 4 דקות תוספת זמן, מכבי לא מצליחה לכבוש ויורדת עם נקודה אחת בלבד לעיני הקהל הביתי.
צילום: חגית אברהם.
מאמן הקבוצה מרקו בלבול אמר בסיום המשחק: "אני חושב שפתחנו מצויין, שלטנו באופן מוחלט, לא ניצלנו מצבים שהגענו אליהם. היריבה הסתגרה וזה לגטימי למרות שהיינו צריכים להבקיע לפחות שער אחד, היינו צריכים להיות חכמים, לא היינו מדוייקים במסירה האחרונה או בבעיטה לשער. אני לוקח מהמשחק הזה דברים כמו סבלנות עם הכדור, לא נכנסנו ללחץ, השחקנים גילו אופי, היריב לא הגיע למצב אחד אפילו. יש לנו עדיין הרבה מה לשפר, הפס האחרון לא היה מדוייק. אנחנו רוצים לבנות סגל ושלד טוב להמשך. זה מוקדם לקבוע מטרות, המטרה היא לגרום לקהל להנות. מוקדם מידי לדבר ולהצהיר על אירופה ודברים כאלה. כל ההחלטות שלי הן לטובת מכבי חיפה והם מקצועיות בלבד."

מכבי חיפה: חיימוב, מאבוקה, ריינן, חבשי, מאיר, ארד, מנדז'ק (זנטי,79) לביא, עוואד (אזולאי, 69) רוקאביצה, וייסמן (קהת, 53).
צילום: חגית אברהם.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.