תעזבו את הילד/שמעון גילור

גילור בירוק | על הפחד של בלבול מלהפסיד, שון וייסמן ומשחק הגביע

1. נניח שרעננה הייתה מצליחה "לעקוץ" במהלך המחצית הראשונה והיינו יורדים להפסקה בפיגור. האם יעלה על הדעת, במקרה כזה שמרקו בלבול לא היה מוותר על אחד הבלמים לטובת הוספת קשר התקפי ? נראה לי שהתשובה ברורה. אם כך השאלה היא מדוע הוא העדיף ללכת "על בטוח", לקוות לטוב, אבל בתכל'ס להעדיף לשמור על שער נקי, אפילו במחיר אבדן 2 נקודות? מאחר שגם מרקו יודע שבשיטת 3 נקודות , ניצחון והפסד שווים יותר מ-2 תוצאות תיקו, דהיינו מתמטית עדיף "להמר", משהו מנע ממנו את ההחלטה ההגיונית היחידה במצב זה. הייתי "מת" לדעת מה עבר במחשבתו. למרבה הצער, ברור לי, שעדיין "אימת ההפסד", מהלכת על המערכת וזה ממש לא טוב.

2. שון וייסמן אינו שחקן ברמה המצופה ממי שלובש את המדים הירוקים. ספק אם יש לו מקום בהרכב הראשון של איזו קבוצה בליגת העל. ויחד עם זאת, להפיל את הכישלון מאמש על כתפיו ה"צרות", זה לא הוגן ולא נכון מקצועית. אין שום בטחון שחלוץ אחר (נניח ירדן שוע שעוד לא שיחק דקה עם הסמל ה"כבד" של מכבי חיפה על החזה), היה מבקיע את המצבים שאליהם הגענו נגד רעננה. לא נצחנו את המשחק מפני שלמרות השינוי (העצום) שבלבול חולל בקבוצה, למרות הלחימה והרצון, אין לנו שחקנים מספיק איכותיים. אין לנו איום על השער מחוץ לרחבה. אין לנו אופציה למשחק אגפים אלא רק למשחק דרך אגף אחד (ימין) ובמצב הזה הבעיה הינה הציפיות המוגזמות. עם חומר השחקנים הקיים, הגעה לאירופה תהיה הישג ואני לא משוכנע שזה בר השגה ללא חיזוק מידי.

3. היה גם משהו מהנה ומרענן בערב הקריר באצטדיון ומחוצה לו. כבר מזמן לא ראיתי כל כך הרבה ילדים ונשים במשחק כדורגל. זה הזכיר לי את משחקי קבוצת הנוער בליגת האלופות האירופית, רק בהבדל עצום. אז היו אלה בעיקר משפחות של שחקנים ואתמול פשוט משפחות שלמות שבאו לבילוי של מוצ"ש. איני יודע מה תהיינה ההשלכות לטווח הארוך, שהרי כדורגל מהנה לא היה לנו, אבל היוזמה של הוזלת כרטיסים בצירוף שעה פחות או יותר נוחה (אם המשחק היה נערך ב-19:00 הרבה יותר שומרי שבת היו יכולים להגיע), עשו את שלהם. שאפו למכבי על המבצע, שאפו למשפחות על ההגעה רק חבל שאיני יכול לתת שאפו לשחקנים על ההופעה.

4. ביום ג' , נצא למשחק הרבה יותר חשוב. סכנין ה"פצועה" תילחם על כבודה, ייתכן ששוב תחליף מאמן ואז ניאלץ להתמודד גם עם "אפקט המאמן החדש" , נחסר את נטע לביא, וסטטיסטית קשה לנצח פעמיים ברצף באצטדיון 'דוחא'. אם אתמול , היה ניתן "לסלוח", הרי שמחרתיים הפסד ישלח אותנו "לים" בעוד שניצחון ולא חשוב איך ובאיזו תוצאה ,ישאיר את העונה הזו "בחיים". אילו המשחק היה נערך בנתניה או פתח תקוה , אין לי ספק שהיו מגיעים אלפי אוהדים ירוקים. הבנתי שלסחנין נמכרו פחות מ-800 כרטיסים. אם כך, זו פנייתי אליכם : תעזבו הכל , כנסו לאתר הרשמי, קנו כרטיס (בסה"כ 60 ₪ וניתן להדפיס בבית ולא לעמוד בתור בקופה), ובואו למשחק. יש בסכנין חניון נפרד ומגודר לכלי הרכב של הקבוצה האורחת, אין בעיה להגיע ואין בעיה לצאת. אין לכם ממה לפחד.
צילום: חגית אברהם.
 

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.