חוזרים למציאות - מכבי מודחת

מאת אבירן אסולין | עם הר של ציפיות ורכש נוצץ,  דווקא שער בודד של אקס חיפה, שלומי אזולאי, (32) הדיח את הירוקים מגביע המדינה. הופעת בכורה פושרת לשועה. בלבול: "מאכזב"

אחרי התיקו המאכזב בשבת האחרונה, מכבי חיפה הודחה הערב (שלישי) מגביע המדינה אחרי 1-0 בדוחא מול בני סכנין. הירוקים לא היו במיטבם וגם 9 דקות של תוספת זמן לא עזרה לחניכיו של בלבול, ששוב סיימו את העונה מוקדם באופן מעשי. בלבול ערך שני שינויים כפויים בהרכב הפותח ושלח למערכה את אליסון דוס סנטוס כקשר אחורי על חשבון מנדז'ק החולה ואת הרכש הנוצץ ירדן שועה, שהשלים בכורה פושרת ולא סייע לחבריו להינצל מהדחה מפתיעה. אקס חיפה, שלומי אזולאי, ניצל טעות קשה בהגנה של בלבול, לא התבלבל מול חיימוב ושלח את סכנין למפגש כפול מול מכבי תל אביב. הירוקים מצידם  מסיימים מעשית עוד עונה ויתרכזו בבניית הסגל לעונה הבאה.

כבר אחרי שתי דקות שלומי אזולאי היה חתום על החמצה ענקית אחרי כדור רוחב של רז מאיר, אותו הקשר בעט מעל השער של קנדיל. בתום 20 דקות של כדורגל פושר בדוחא, מהארן ראדי בחן את חיימוב עם כדור חופשי מסוכן, השוער הגיב טוב ומנע יתרון מפתיע של המארחת. בדקה ה-32 חיימוב כבר לא הושיע את הירוקים אחרי טעות של שלומי אזולאי. הקשר איבד כדור בשלומיאליות ואקס חיפה שלומי אזולאי, חלוצה של סכנין, אמר תודה וירה מתוך הרחבה לרשת. יתרון מפתיע בדוחא. דקה עברה וירדן שועה השאיר כדור גדול בעקב לרוקאביצה שבעט חזק, קנדיל הדף. למחצית מכבי ירדה בפיגור של שער.

על אף הפיגור, מרקו בלבול בחר שלא לערוך שינויים בהרכב שפתח את המשחק אבל בדקה ה-50 גם הוא הבין שדוס סנטוס הוא לא קשר אחורי ובמקומו נכנס מוחמד עוואד. עשר דקות מפתיחת המחצית וירדן שועה ירה כדור גדול מהמקום, קנדיל הגיב נפלא והדף. בדקה ה-62 סיידובא סומא קיבל דקות נדירות מבלבול בניסיון להשיג שיוויון על חשבונו של סלליך. שתי דקות עברו וריינן מנע את השני של סכנין עם גלישה אדיקה בתוך הרחבה. חיפה החלה ללחוץ על השער של סכנין במטרה למצוא את השוויון המיוחל אבל לא הגיעה למצבים ממשיים. בדקה ה-87 עופרי ארד התרומם גבוה מעל כולם אבל נגח לידיים של קנדיל. בתום 9 דקות תוספת זמן מכבי מודחת בשלב שמינית הגמר.

מאמן מכבי חיפה מרקו בלבול אמר בסיום: "העונה ממש לא נגמרה, נתנו להם מתנה ולא מצאנו פתרונות, כמו מול רעננה בשבת. הדברים לא הלכו ויש אמוציות וזה מתסכל ומאכזב. אין לי תלונות לשופט, אלא בעיקר לעצמנו. אנחנו צריכים להמשיך בדרך שלנו ולייצר גרעין לטווח הארוך.
נמשיך לעבוד קשה כדי לגרום לקהל להנות מאיתנו"

מכבי חיפה: חיימוב, מאיר, ריינן, חבשי, ארד, דוס סנטוס (עוואד, 51) מאבוקה (סאן מנחם, 72) סלליך (סומא, 62) שועה, רוקאביצה.

צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.