שוויונית: תיקו נוסף להפועל

מאת יובל מרון | תוצאת תיקו שלישית ברציפות להפועל, פרץ(6) העלה את חדרה ליתרון, אלבז(51) איזן, מימר: ״לא הגענו באנרגיות הנכונות״

כשבמאזנה שתי נקודות בשני המשחקים האחרונים, אירחה הערב הפועל את הפתעת העונה עד עתה, הפועל חדרה. האדומים שחורים עלו אל כר הדשא באיצטדיון סמי עופר כאשר הפעם האחרונה בו ירדו אל חדרי ההלבשה באיצטדיון העירוני כשידם על העליונה התרחשה במחזור הראשון. על מנת לשבור את הרצף השלילי ולהידבק לצמרת הגבוהה, חניכיו של שרון מימר ידעו שכל תוצאה מלבד ניצחון תיחשב כאכזבה. המאמן ביצע שינוי אחד בהרכב כשורמוט תפס את מקומו של גינסארי. טרם שריקת הפתיחה ערך המועדון טקס לזכרו של שחקן העבר שלום שולם שוורץ. כ-4300 צופים נכחו במשחק הראשון של מחזיקת הגביע לשנת 2019.

בדקה ה-2 זמיר מצא את פלקושצ׳נקו בקצה הרחבה, הקשר בעט חלש מחוץ למסגרת. ארבע דקות חלפו ואליאל פרץ קבע 1-0 לחדרה כשניצל חור ענק במרכז ההגנה האדומה. עשרים דקות מאוחר יותר ולוסיו כמעט והכפיל אך הבעיטה של החלוץ הברזילאי נעצרה רק בקורה. בדקה ה-40 פלקושצ׳נקו שוב הניף את רגלו מסף הרחבה, אג׳ידה קלט.
צילום: חגית אברהם

עם פתיחת המחצית השנייה הגיע השוויון, התקפת מעבר נהדרת של הפועל שהתחילה אצל אראל הסתיימה בבישול של פלקושצ׳נקו לאלבז שכבש עם בעיטה מדוייקת ממרכז הרחבה, 1-1. בדקה ה-54 גולדברג היה חייב להפוך את התוצאה אך החמיץ בענק מול אג׳ידה. בדקה ה-60 תאמאש מנע שער ודאי כשהרחיק מקו השער בעיטת וולה אדירה של גבאי. בדקה ה-84 הצלה נהדרת של שטקוס מנעה מאבו פאני לעלות את האורחת ליתרון נוסף. בדקה ה-90 קרן של פלקושצ׳נקו מצאה את מיטרבסקי לבד לאחר טעות קשה של אג׳ידה, הבלם החמיץ בגדול מול שער ריק. בסיום הפועל רושמת תיקו שלישי ברציפות וממשיכה לדשדש במרכז הטבלה.

שרון מימר מאמן הפועל חיפה אמר בסיום: ״שבעה משחקי בית ללא ניצחון? ארבעה תחת הדרכתי וחבל כי הם היו יכולים לקדם אותנו. באנו לא מוכנים מנטלית, חדרה היו טובים יותר בחצי הראשון, אך בחצי השני לא ניצלנו את המצבים שהגענו אליהם. לא הגענו באנרגיות הנכונות מול קבוצה עם שם פחות גדול ממכבי תל אביב לדוגמה. צריך להוריד את הכובע בפני חדרה, זו קבוצה מאורגנת וטובה, אך לצערי לא ניצחנו על אף שאנחנו איכותיים יותר. חיזוק? יש הרבה דיבורים, ננסה להביא שחקן או שניים, אך כרגע אין משהו ממשי. כשיהיה משהו אז נודיע”.

הרכב הפועל חיפה: ארנסטס שטקוס, דור מלול, גבריאל תאמאש, ריקי מיטרבסקי, שון גולדברג, רסמוס סויסטאד(79, גיא חדידה), גל אראל, מקסים פלקושצ׳נקו, גילי ורמוט(65, ראדו גינסארי), נס זמיר(29, אלי אלבז), ובן אז׳ובל

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.