לאהוב כן, להסתנוור לא / שמעון גילור

גילור בירוק | על המשחק מול מכבי פתח תקווה ואיך שלמה שרף קשור לזה? וגם על אחד - עופרי ארד 

1. ביום שישי בצהריים, ראיתי בערוץ 57 את מסיבת 'חיים שכאלה' שעשו לשלמה שרף כאשר היה בן 70. באחד הקטעים , יענקל'ה שחר מספר כיצד שלמה שרף באמצעים פרימיטיביים (הוא דיבר על עונת 84/5), היה מראה לו מה המאמן של היריבה חושב על איך הוא "ישחק" ואז שליימה היה עושה הפוך על הפוך ומפתיע את היריבה. רוב הסיכויים שמרקו שהיה חניך של שרף הן במכבי חיפה והן בנבחרת למד ממנו משהו. אלישע ידע שנשחק עם 3 בלמים והתכונן לדוס סנטוס. אז מרקו שם את ריינן הטכני, איפשר הנעת כדור סבלנית של הבלמים שלנו בזכות השקט שלו (רק לדמיין את הפאניקה של אליסון במצבים דומים..), ובצד שמאל הציב דווקא את חבשי שחיסל את סלומון. אלישע גם התכונן למערך של 3 קשרים באמצע ומרקו שיחק עם סולליך בימין ווייסמן בשמאל ונטע + מנדג'ק באמצע, מעין מערך של 5-4-1 ובמשך 60 דקות היינו "שווים" לפחות 3:0 אם לא יותר.

2. אבל אז באו 35 דקות (כולל תוספת זמן) וכל מה שבלבול ניסה , לא הצליח להחזיר לנו את השליטה במשחק. אז ניצחנו וזה כיף ולא מובן מאליו לנצח פעם חמישית רצוף בחוץ, אבל שלא נסתנוור. ייתכן שעם חומר השחקנים הנוכחי, מרקו מתקרב ל"תקרת הזכוכית". אפשר וצריך לאהוב את מה שהוא עושה במכבי חיפה. אך אסור בשום פנים ואופן להסתנוור. יש לנו עוד הרבה ,הרבה מה לשפר.

3. פעם אחר פעם שון וייסמן, מרתיח אותי בחוסר פרגון. באשדוד הוא היה חייב לתת לפחות 2 אסיסטים לרוקביצה ונגד פתח תקוה במתפרצת שבה סולליך החזיר לו אלכסונית מימין, היה לו את רז מאיר חופשי ומאושר משמאל. נכון שהוא נלחם ורץ ומלחיץ את בלמי היריבה. אבל קודם כל שילמד לחשוב חלקיק שניה לפני שהרגלים שלו מחרבות את המהלך. אה כן, עוד משהו –שיעבוד באימונים אישיים על הבקעת שערים. אילו היה מנצל נניח 1 מ-3 , דיינו.

4. ועוד בענייני "אהבה וסנוור". עופרי ארד. אי אפשר שלא להתאהב. ובכל זאת גם כאן. לאהוב ? –בודאי ובגדול. להסתנוור – בשום אופן לא!
צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.