אחרי המבול

מאת אבירן אסולין | מכבי חיפה אוספת נקודה יקרה בטדי אחרי 1-1. מאיר (45) שמר את בלבול ללא הפסד, מנדז'ק הורחק. בלבול: "משחקים בשביל הקהל"

מכבי חיפה הגיעה הערב (ראשון) לאצטדיון טדי בירושלים כשמאחוריה צבא ירוק של אוהדים וחילצה נקודה יקרה מפז בדרך להבטחת המקום בפלייאוף העליון. מרקו בלבול שמר אמונים להרכב שהביא לו את המקום השני כשערך חילוף אחד כפוי בדמותו של רמי גרשון, שרשם משחק חלש מאוד, על חשבון חבשי המוצהב. המחצית הראשונה התאפיינה בשליטה מוחלטת של הירוקים אבל הרחקה מטופשת של מנדז'ק החל מהדקה ה-37 שינתה את יחסי הכוחות ואיפשרה לקבוצה מהבירה לעלות ליתרון מרגלי וארן. הירוקים לא ויתרו ובחלוף דקה רז מאיר מצא את השיוויון. אופי גדול של הירוקים שמוכיחים שהם עוברים גם שינוי מנטלי ולא רק על הדשא. בחצי השני, למרות כניסתם של פלקושצ'נקו וקרים פריי, המשחק לא התעלה לרמה גבוהה ועד לסיום התוצאה נשמרה. נקודה חשובה מאוד למכבי ששומרת על מאזן חוץ מצוין עם הפסד אחד בלבד. בשבוע הבא תגיע לסמי עופר הפועל חדרה לעוד קרב ישיר על המקום בפלייאוף העליון.

לירן ליאני ששובץ ברגע האחרון למשחק הוציא את ההתמודדות בטדי לדרך תחת גשם שוטף. כבר אחרי 16 שניות מגנה של בית"ר, אנטואן קונטה, נפצע וירד ממרר בבכי. בדקה ה-7 סלליך שיחרר ברגל שמאל כדור מצוין אבל מצא את ניצן מוכן. אחרי 4 דקות רוקאביצה בעט כדור חופשי נפלא שחמק סמוך לקורה. מצב מצוין לירוקים. מכבי המשיכה לשלוט ובדקה ה-32 סלליך שוב ניסה את כוחו, הפעם הכדור שלו עלה גבוה מעל השער. דווקא בדקות טובות של הירוקים, בדקה ה-37 מנדז'ק עשה פאול חסר אחריות על בניון, ראה את את הצהוב השני ואחריו אדום שהשאיר את מכבי בעשרה שחקנים. עבירה מטופשת של הקמרוני.

ממש על סף הירידה למחצית אנטוני וראן העניש את הירוקים אחרי כדור רוחב של שיימן אותו שלח בנגיעה אחת לרשת של חיימוב. פחות מדקה עברה ומכבי משווה במהלך בזק של סלליך. הקשר חדר לרחבה והעביר רוחב, רז מאיר דחק ממטר את  השיוון והוריד את הקבוצות לחדרי ההלבשה. יופי של מחצית בטדי.

בחצי השני מרקו בלבול הגיב לחיסרון המספרי ועבר לשחק עם שני בלמים כשרז מאיר פינה את מקומו לטובת פלקושצ'נקו. עשר דקות לקחו לבלבול לשלוח את קרים פריי במקומו של מוחמד עוואד. המומנטום עבר באופן טבעי לבית"ר ירושלים שלא הצליחה למצוא את היתרון. בדקה ה-80 פלקושצ'נקו כמעט והדהים את טדי אבל הכדור שלו לא פגש את את הרשת של ניצן. עד הסיום מכבי שמרה על שערה ובסיום 1-1 בטדי.

מרקו בלבול בסיום המשחק: "פתחנו את המשחק טוב, שלטנו בעטנו ממרחקים טובים, בעיטה של סנטי כמעט נכנסה. ההרחקה שינתה את המשחק, גם ככה קשה לשחק בטדי אבל הנקודה טובה. בחצי השני בית"ר כמעט ולא הגיעו למצבים וכל הכבוד לשחקנים על כך. מה שחשוב שהיום ראינו את הקהל של מכבי חיפה בשעה כזאת וזה אומר הכל, הכי חשוב לנו זה להחזיר את האמון של הקהל בנו וזה הכי חשוב לנו. בית"ר באה להאבק על הפלייאוף העליון וידענו שיהיה קשה אבל המטרה האמיתית זה לראות את הקהל שלנו נהנה ובא. הצהוב השני של מנז'ק היה מאוד גבולי והיה קשה לראות מרחוק מה קורה. אין פה שום קסם, כמאמן הנבחרת הצעירה ראיתי את מכבי חיפה והכרתי אותה עשיתי מספר שינויים, המטרה הייתה לבנות שלד והיום ראינו לא מעט שחקנים צעירים שיכולים להוביל את מכבי חיפה בשנים הבאות. כל מחזור זה מבחן אופי עבורנו, אנחנו הולכים ממשחק למשחק, כל משחק הוא מבחן. בעשרה שחקנים זה מאוד קשה ושחקנים היו עייפים, הבזבוזי זמן לא היו בכוונה באמת היה קשה לשחקנים."

מכבי חיפה: חיימוב, גרשון, מאיר (פלקושצ'נקו, 45) ארד, מבוקה, ריינן, מנדז'ק (הורחק) עוואד (פריי, 56) לביא, סלליך, רוקאביצה (מנחם, 83)

צילום: האתר הרשמי.

אין תגובות

מופעל על ידי Blogger.